EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Terapija poslije ciklusa - PCT  (Read 43743 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #60 on: December 07, 2012, 12:46:21 AM »
Onome kome je stalo do sebe ce uraditi ono sto je potrebno, ovo potrebno treba naglasiti, onima kojima nije, radice kure 4-6 ned metana i 40mg nolve  :hitself:
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #61 on: December 07, 2012, 08:19:47 AM »
Koliko je iu 250/500mcg HCG-a?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #62 on: December 08, 2012, 12:16:20 AM »
Koliko je iu 250/500mcg HCG-a?

Michael Scally i ja smo bili clanovi istog foruma, uglavnom on u onom tekstu ne spominje koliko HCG treba uzimati tokom samog ciklusa ali znam da je njegova preprucena doza bila previsoka kao prvo, kao drugo on je imao neke glupave proracune kad poceti koristiti HCG i sl. sto je u sustini glupost. Koristenje HCG-a tokom "terapije posle kure" nije bas najbolja ideja, iako zvuci dobro- isto kao sto teoretski za vreme kure
clomid bi bio bolje resenje od HCG-a ali za ogromnu vecinu u praksi to nije tako.

Uglavnom, necu vise komentarisati u ovoj sekciji foruma, a s druge strane nadam se da mi se nece bas svaka sitnica uzimati "na zub" posto mi koncentracija nije uvek na nivou, kao i kod vecine drugih ljudi pa se desi da omanem.
I jos jednom da napomenem- terapija posle kure je uvek obavezna.
« Last Edit: December 08, 2012, 01:40:44 AM by Jelisej »

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Re: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #63 on: December 08, 2012, 03:50:28 AM »
Ma jok nego trenutno prvi put uzimam hcg posle dugog ciklusa pa rekoh da ne izrazavaju mozda i u mcg.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #64 on: December 08, 2012, 02:32:43 PM »
Tamo u tekstu sam ukucao mcg umesto IU- dakle trebalo je biti 250 IU HCG-a svaki drugi dan, posle nisam mogao izmeniti gresku.
Ovidrel je dolazio u pakovanjima na kojima se korsitio mcg, no nije me to zbunilo vec jednostavno cesto koristim mikrograme kao jedinicu pa sam "automatski" ukucao mcg.

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #65 on: December 08, 2012, 03:48:49 PM »
Imas preporuke 250iu svaki 5i dan. Al koja je prava uloga hcg-a u toku ciklusa? Cisto da dodjemo do nekog zakljucka i mozda do istog misljenja  :yes:
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #66 on: December 08, 2012, 05:16:40 PM »
HCG-u je osnovni zadatak da odrzava funkciju testisa i da spreci atrofiju, (iako na nekim tezim "kurama" ni HCG nemoze spreciti atrofiju). Sama atrofija je najtezi dio posla u "terapiji posle kure".
HCG ima jos prednosti jer stimulise rad stitne zlezde a i nadbubrezbe i usput podize i nivo pregnenolona- ovo se na "kurama" i ne primeti toliko no recimo ljudi na nadomjestku testosterona primete razliku.
Inace, ceste atrofije testisa polako ali sigurno unistavaju Leydig-ove celije sto postupno smanjuje nivo testosterona.
Nekad su bodibilderi HCG koristili posle kure, tj u TPK (terapiji posle kure), no to je bila velika greska i oni su sada vecinom na "nadomjestku testosterona"- evo malo brojki: bodibilder, 44 god- pre koristenja AAS pre nekih 20 god ima je TT oko 700 ng/dl, trenutno krece sa "nadomjestkom"- tt mu je bio 67 i 107 ng/dl u zadnja dva nalaza krvi. Ima poprilican broj takvih slucajeva, a bio bi daleko manji broj...
Inace- sto se HCG-a tice, cesto se spominje tzv "desenzitacija testisa na LH" prouzrokovana HCG-om no ja nisam cuo ni za jedan takav slucaj, tj i preko foruma koji je imao preko 30 000 clanova od kojih je 95% korisnika AAS u raspravi o HCG-u nijedan nije zapravo znao nikoga kojemu je HCG pruzrokovao desenzitaciju.
Uglavnom 250 IU svaki drugi dan bi trebalo biti dovoljno za vecinu kura, a vise  neznaci i bolje. 250 iU svaki 5 dan je malo (a i HCG ima half-life negde oko 3-4 dana, ako se ne varam), ljudi koji su na "HCG" monoterapiji koriste u proseku 1000- 1500, retko po 2000IU nedeljno s time da neki koriste svaki dan manje doze, neki svaki drugi dan, zavisi kako kome odgovara.

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #67 on: December 08, 2012, 05:53:32 PM »
Odlicno. Ima smisla korisiti u toku kure, obicno je kolicina 250-500iu na 5 dana. Sad za sam hcg ima mnogo prica, teorija itd.


Navescu svoj primer iskustva sa njim. U kuri sam ga koristio upravo kako sam gore opisao 250iu svaki 5i dan, kroz 8 nedelja. Testisi se nisu smanjivali skoro uopste. Sam libido nakon kure nije padao. Mogu reci da sam se najbrze oporavio tada. Nakon ciklusa sam nastavio koriscenje hcga nekih 1500 svaki drugi dan kroz 3 ned, i uzimao 50mg klomida 3 ned i osecao se kao jadnik. Kad sam sisao sa terapije, bilo je odlicno, nikakvih padova rapsolozenja, libida itd. Ali za te tri nedelje od klomida mi nije bilo ni do cega. Klomid sam tada koristio treci put i po treci put se uverio kako mi je stvarao losu "atmosferu" u glavi. Uglavnom sldeci "pct", iskren da budem ne znam kada ce da bude  :lol: , nece biti klomida, ali bice nekih drugih stvari, ali lekcina kao sto su ovi nece. Pa cu da vidim razliku.

Aktivan zivot 64h.

Da dodam, nakon 10 nedeljne kure ili 12 nedeljne nema potrebe da se pposeze za nekim velikim brojem lekova, a nekada ne mora ni za jednim. Duze kure zahtevaju drugaciji pristup.
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #68 on: December 08, 2012, 06:12:52 PM »
Klomid je poznat po tome sto baca ljude u depresiju, medjutim nesto je efektivniji od nolve a nolva je nesto povezana s rakom tako da je mnogi zbog toga izbegavaju- no nolva izaziva daleko manje probleme.
Inace svi ti SERM-ovi u odredjenim tkivima blokiraju estrogen ali se on nagomilava u drugim- i mislim da je to jedan od razloga za probleme u emocijama. Mislim da mala doza AI uz SERM moze pomoci, jedino je problem da se ne doda previse jer to moze imati stetne posledice po kosti.
Opet, koliko god bio traumatican klomid je dokazano efektivan.
Inace, toremifen je takodje popularan SERM, no ja nisam imao "kontakata" s njim i slabo ga poznajem.
Inace HCG za veme "TPK" je dubiozna ideja, jer uglavnom mislim da hipofiza nece da luci LH dok se HCG ne "iscisti".
Interesantno je da si koristio klomid 3 nedelje- to je nekad bio "engleski" stil dok su amerikanci imali 4 nedelje SERM-a, posle su englezi poceli takodje 4 nedelje (kopirajuci amerikance) a u medjuvremenu su amerikanci presli na 6 nedelja.

Za krace kure, zaista nije potreban SERM za "TPK" ali sama teraija posle kure je ipak potreban, takodje ima jos kura gde nije SERM uvek potreban, npr za vecinu "DHT" kura, ali opet potreban je odredjena TPK.
Inace atrofija testisa se nemoze meriti po velicini- sama atrofija je cesto neprimetna a vec u drugoj nedelji je atrofija poprilicna tako da mislim da je HCG "dobar prijatelj".

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: Terapija poslije ciklusa - PCT
« Reply #69 on: December 08, 2012, 06:23:23 PM »
Problem koji je mnogo zeznutiji je visok estrogen nakon kure, koji kao i visok kortizol usporavaju oporavak hpta. Slazem se da male doze Ai mogu da budu jako korisne. Uglavnom, najvise paznje treba upravo da se obrati na ova dva vraga. Resis problem sa njima 80% posla je uradjeno. 

Da i ovo moramo da rascistimo da pct ili aj na naski Tpk, ne treba da podrazumeva odmah koriscenje ovih lekova. Ima i drugih solucija za odradjivanje tpk.


Ameri kod njih sve mora da bude vece, duze itd.
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad