EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kondicija,teretana,eksplozivnost.  (Read 7528 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ShannonBrown12

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Kondicija,teretana,eksplozivnost.
« on: December 10, 2011, 09:05:44 PM »
Ovako,imam 19 god,treniram kosarku,prva srpska liga je u pitanju,visok sam 193, 86kg. Na kraju sezone,cilj mi je da vec predjem na prvoligasku kosarku...Ali problem je sto jos uvek nema neko da skrene paznju sta i kako raditi.Ja cu vam ukratko ispricati sta i kako radim,pa me ispravite ako gresim.Inace ovu temu sam napisao da bi mi pomogli da sastavim program ili da mi date neki program za trening pa ja da ga uklopim. Imam 5 treninga sa timom nedeljno i 2-3 puta nedeljno sut i tehnika individualno u zimskom periodu.Cilj mi je povecenje misicne mase,kondicije snage i skocnosti.Ja otprilike sve vezbe znam ali je problem koliko ponavaljnja serija. Ukratko moj rad u teretani.Ponedeljkom radim grudi i triceps,utorak ledja(radim dosta donja ledja) i svake druge nedelje biceps,cetvrtak ramena i sredom i petkom  noge(a trbusnjake radim skoro pre svakok treninga oko 600-700 sa pilates loptom,jezgro izdrzavanja...),a posto sam malo cudan sto se tice treninga pored teretane idem na atletsku stazu gde radim zgibove sklekove i trcanje. E meni je potreban neki strucan savet oko kondicije,snage,eksplozivnosti i skocnosti sta i kako raditi,pogotovu sto sad ide pauza.Nadam se da sam lepo objasnio situaciju i spreman sam da prihvatim sve savete kao i kritike. A za ishranu cu postaviti temu u odgovarajucu deo foruma. :) Unapred hvala

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kondicija,teretana,eksplozivnost.
« Reply #1 on: December 10, 2011, 09:15:15 PM »
pisem ti sutra..da ne mislis da ignore ili nema nikoga..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap


Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kondicija,teretana,eksplozivnost.
« Reply #3 on: December 11, 2011, 12:47:54 PM »
kako si zamislio trening u teretani sto se vezbi tice
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ShannonBrown12

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Kondicija,teretana,eksplozivnost.
« Reply #4 on: December 11, 2011, 07:31:56 PM »
Pa ovako,kao sto sam rekao hocu da poradim(i to dosta) na vezbama pomenutim u naslovu. Ovako izgleda moja teretana pre svakog vezbanja radim trbusnjake. Ponedeljkom radim grudi i triceps,za grudi ravni benc i sa bucicama na univerzalnoj klupi. Benc radim 3 serije,1 serija 15 ponavljanja sa po 17,5kg sa strane,2 serija 12 ponavljanja sa po 20 kg sa strane i treca 10 ponavljanja sa po 22,5kg sa strane(ali imam problem posle benca,zavrti mi se dosta u glavi,malo se cudno osecam kad ustanem),za ticeps radim na univerzalnoj klupi sa krivom sipkom isto tri serije sa po 15,12,10 ponavljanja sa 5,7,5 i 10 kg sa strane,posle toga radim one klasicne vezbe za triceps na onj spravi sa sajlom(ne znam kako se zove).Utorak radim ledja na LAT masini(nadam se da nisam pogresio naziv) Isto sve radim 15,12,10 ponavljanja radim sa 3,4,5 ploca navlacenje na ledja,pa sa istom kilazom i brojem ponavljanja radim navlacenje na grudi i sve to isto sa uskim hvatom nakon te sprave idem na ono navlacenje na stomak,to je isto u sklopu sprave stim sto ja ne sedim vec radim to sedecem stavu bez oslanjanja ne klupu i nakon toga mrtvo dizanje takodje 15,12 i 10 ponavljanja i na kraju na onoj spravici radim donja ledja,zaglave se noge i dizem se i spoustam i to je to sto se tice ledja. Sredom radim noge,trening zapocinjem na traci 15-20min da mi noge steknu tu radnu temperaturu,nakon toga se istegnem lepo i pocenjim na spravi za prednju lozu(15,12,10 ponavljanja) isto tako i zadnju lozu,nakon toga idem na polu cucanj prva serija sa po 20 kg 15 ponavljanja,druga sa po 30 kg 12 ponavljanja i treca sa po 35 kg 10 ponavljanja( ovde imam nedoumicu da li trebam da nabijam sto vece tezine ili odprilike da guram do 100kg i da mi to bude neki limit,ja mogu lako tih 100kg,ali se brinem za kolena tako da radim sa ovom tezinom) nakon toga idem na onaj fiksni benc tako ga ja zovem sklonim klupu i tu radim list sa po 15kg sa strane prvo radim siroko listove to igleda ovako(prsti leve noge su mi okrenuti ka < a prsti desne ka > strani nadam se da razumete i to radim tri serije po  20 ponavljanja,posle toga su mi paralelne noge isti broj ponavljanja i zadnje je da su mi prsti leve noge okrenuti ka > a prsti desne okrenuti ka < (tj palcevi su spojeni isti broj ponavljanja) nakon toga radim duboke cucnjeve sa sto brzim podizanjem i radim skokove iz polu cucnja i naravno dobro istezanje na kraju,a cetvtak ramena uglavnom radim klasicne vezbe sto svaki vezbac radi u teretani i petak isto noge kao sredom. E ja bih voleo da me ispravite ako gresim negde da mi kazete kako da radim sa kilazama,da li da ubacim jos neke vezbe i najbitnije mi je da ubacim neke vezbe za ekkslpozivnost gornjeg i donjeg dela(vezbe koje se rade u teretani) A nikako nisam mogao da nadjem neki program kojii bih mnogao da radim na atletkoj stazi za kondiciju,eksplozivnost koje vezbe da radim itd,ja stalno idem i vezbam i na atletskoj stazi ali to je sve na moju ruku vezbe koje ja znam,voleo bih neko da mi kaze sta i kako... Inace,da kazem nesto i za ishranu,jedem samo integralne kifle i crni hleb,slatko sam maksimalno izbacio,pre ovoga sam popio 3 kante whwy proteina ali mi je bila greska sto mi ishrana nije bila bas najbolja,trenutno pijem samo dymatize super amino 4800 mg 6-8 tableta dnevno ali planiram uskoro da uzmem neki protein kad regulisem plan treninga ili kreatin ili krealkalin(posto sam citao da oni pomazu kod eksplozivnih treninga) To je uglavnom sve sto se tice mog treninga.Cilj je jacanje nogu,bolja kondiciona sprema,eksplozivnost i povecanje kiaze za nekih 3 do 4 kg. Nadam se da sam lepo objasnio moj sistem rada,da ga razumete i da mozete da me korigujete.Hvala :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kondicija,teretana,eksplozivnost.
« Reply #5 on: December 12, 2011, 10:46:51 AM »
moras da podelis to na dane
npr
1 dan samo snaga
2.dan kondicija i vezbe za eksplozivnost
3.dan tehnika

i tako u krug
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap