EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LEDJA  (Read 88896 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: LEDJA
« Reply #10 on: September 05, 2008, 04:06:37 PM »
Takodje da ti preporicim da malo ukrutis telo pri veslanju da ga pretvoris samo u vucenje umesto da hvatas momenat radeci donjim delom ledja!
Takodje kao sto je Milan rekao slabe kilaze extra pogadjaju, kreni polako da ga razradis, ja sam za mesec dana uspeo da sakrijem kicmeni stub cak i kad se savijem... :)
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline ultrarapida

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #11 on: September 11, 2008, 01:54:07 PM »
imam jedno pitanje u vezi vezbe "veslanje na donjem koturu"
naime,ranije sam radio vezbu indeticno kao na slici,ne savijacu ledja tjst bez strecha naprede ali me je gomila ljudi ubedila da se blago savijem ka napred kada vracam u pocetni polozaj...tako da sam radim tako!
no,def.je teze raditi ovako kao na slici...
dakle,sa blagim savijanjem tjst strechingom ka napred ili skroz kruto?
hvala

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #12 on: September 11, 2008, 08:29:59 PM »
stretch znaci rastezati/istezati tj kada pustis da ti ruke skroz odvuce rucka, a blago povijanje unapred je druga stvar

mislim da nema neke preterane razlike izuzev toga sto bi mozda malo vise mogao da povuces ako se na pocetku svakog pokreta malo primaknes

sto se vise pomeras unapred, to ti vise radi i erector spinae; ja dok sam radio na koturu sam praktikovao dve serije sa ukocenim ledjima a dve u kojima bih ukljucio i kicmu u pokret  :)

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #13 on: September 11, 2008, 08:38:08 PM »
Ja radim uglavnom ko na slici,posto,kod mene bar,kada se savijam pogodi i donji deo ledja,a to mi je preveliko opterecenje na taj deo posto radim ledjnjake kada treniram ledja....mozda gresim....
trening mi izgleda:
1.zgibovi na ledja
2.zgibovi na grudi
3.veslanje(u pretklonu ili na koturu)
4.t-sipka
5.ledjnjaci
ponekada radim zgibove sa dlanovima okrenutim jedan prema drugom
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #14 on: September 11, 2008, 11:35:00 PM »
Sto se mene tice trening ti je fin, samo sto nije dobro raditi zgibove iza glave jer moze da ti strada zadnje rame.Mada puno ljudi radi tako pa im ne bude nista.
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #15 on: September 12, 2008, 12:40:40 AM »
hmmm ne znam....do sada nisam imao problema sa time....trudim se da mi ledja budu prava celom duzinom tako da je manje opterecenje na zadnje rame nego kada se pogrbis....
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #16 on: September 12, 2008, 12:42:23 AM »
hmmm ne znam....do sada nisam imao problema sa time....trudim se da mi ledja budu prava celom duzinom tako da je manje opterecenje na zadnje rame nego kada se pogrbis....

jednostavno resenje ja da tu vezbu radis na latu
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: LEDJA
« Reply #17 on: September 12, 2008, 01:10:31 AM »
tek sam sad video...po meni nema bolje vezbe od t sipke ali uzak hvat i da bude takav da su ti dlanovi okrenuti jedan ka drugom
i ja imam isti problem sa donjim delom trapeza..probaj da veslas njome,jako i skoncentrisano na samo taj deo ledja,laktovi strogo uz telo
ja kad radim ovako posle 1 serije sa nekom smesnom kilazom osetim taj deo

Jbt, mnogi takmicari govore sve najbolje o toj vezbi, narocito za unutrasnji deo ledja, a T-sipka kod mene nema.  :wallbash1:
Kad promenim teretanu obavezno cu to poceti da radim, pod uslovom da ima T-sipka.
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #18 on: September 12, 2008, 02:28:04 AM »
nema ni kod mene,tj ima al kao da nema
uzmes olimpijsku sipku,zabijes u cosak jedan kraj da bude fiksiran i ovamo trpas tegove
mozes da hvats rukama za sipku,jedan saka preko druge ili kao sto ja radim a to je:
uzmem one dve karike,sta li su, sa kros masine,stavim ih na jednu alku a tu alku stavim ispod sipke a karike uhvatim rukama..ako kapiras
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #19 on: September 12, 2008, 10:12:48 AM »
U cemu je razlika izmedju te T-sipke i veslanja u pretklonu? Po ovim gore animacijama, razlikuju se samo u sirini hvata (a mozda je bas u tome caka).
#15 Vince Carter