EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Doručak  (Read 38535 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Dorucak
« Reply #60 on: July 07, 2007, 10:06:41 PM »
ne razumem sada nista  :nonono:
ja ti pricam da vreme varenja hrane zavisi od unete kolicine znaci ti ako pojedes 10 belanaca(jesces onoliko koliko misslis da organizm moze da zvari proteina) njeno maksimalno varenje je 30-ak minuta, ako pojedes 2 belanca ne moze da bude 30-ak minuta, nego manje.
sada druga je prica sto mi uz meso jedemo i salatu da bi lakse svarili hranu ali ne bi pogresila i ako bi te dve stvari pojela odvojeno
u sustini treba da brines sledece, najteze se vare masti i one najduze ostaju u zeludcu i daju ti osecaj sitosti , tako da sta god da uneses posle nastaje zbrka..

nema tu prekidanja varenja, najvise odlazi vremena do samog odlaska u zeludac i to je problem,

kada dodje tamo, posao je gotov..

kada varis protein pa dodas UH ili varis UH pa dodas UH to nema nikakve veze, samo daj zeludcu  vremena da moze da toliku energiju razlozi i prosledi preko tankog creva daljim putem do sistema cirkulacije..

a za kolicinu proteina, pa to su se cudile mnoge devojke koje se zale za visak kilograma kako je mnogo 110 gr proteina a sada im je to malo i jos su gladne , a ranije nisu unoslie ni pola, znaci samo je stvar treniga organizma da koristi to sto mu dajes..

nece tikica da se ljuti ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Dorucak
« Reply #61 on: July 07, 2007, 10:11:18 PM »
Quote
Varenje proteina

Varenje proteina traje dva do tri sata. Pocinje u zelucu pod dejstvom proteolitickih enzima (pepsin I ili gastriksin i pepsin II ili pepsinogen) i tu dolazi do razlaganja slozenog molekula proteina na velike molekule polipeptida. PH vrednost zeludacnog soka je 2. U tankom crevu pod dejstvom fermenata tripsina, himotripsina i karboksipolipeptaze, koje se luce u pankreasu, dolazi do razlaganja na male polipeptide, dipeptide i aminokiseline. Ovo se odvija u duodenalnom soku cija pH vrednost iznosi 6.5. U tankom crevu razgradi se na aminokiseline 98 % proteina unetih hranom. Znaci samo mali broj se ne vari i oni se apsorbuju u obliku polipeptida.



Quote
Varenje ugljenih hidrata

Sve organske materije (ugljeni hidrati, masti i belancevine) vare se hidrolizom. Jedina je razlika u enzimima koji deluju na pojedine organske materije. Najcesci ugljeni hidrati koji se unose hranom su saharoza, laktoza i skrob (pektin, glikogen i dekstrini imaju isto varenje kao i skrob).
Usta - ptijalin dovodi do hidrolize skroba u maltozu i izomaltozu. Tom prilikom se razgradi 3-5 % skroba.
Zeludac - dejstvo ptijalina u hrani nastavlja se u zelucu jos nekoliko minuta dok se sadrzaj ne pomesa sa zeludacnim sokom koji blokira amilazu. 30 % skroba je tada pretvoreno u maltozu.
Tanko crevo - pankreasna (jace dejstvo) i crevna amilaza u tankom crevu razlaze preostali skrob na maltozu i izomaltozu. Laktoza se pod dejstvom laktaze razlaze na glukozu i galaktozu. Saharoza se pod dejstvom saharaze razlaze na fruktozu i glukozu.
Maltoza se pod dejstvom maltaze razlaze na dva molekula glukoze. Izomaltoza se pod dejstvom izomaltaze razlaze na dva molekula glukoze.



Quote
Mast doprinosi ukusu, strukturi i mirisu mnogih namirnica, a osim toga i usporava proces varenja, sto omogucava produzen osecaj sitosti nakon obroka.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Odg: Dorucak
« Reply #62 on: July 07, 2007, 10:24:50 PM »
Sto narod kaze - Ti u klin ja u plocu! Igramo se gluvih telefona!  :lol:
Ja ne pominjem ni masti ni UH ni proteine vezano za varenje. Ovo sto si dole nalepio je ok u to ne ulazim.

Ja govorim o stadijumu svarenosti hrane. Na zalost nemam pri ruci niti jednu knjigu vezano za to ali probacu nesto da nadjem ovih dana.
Bolje dati organizmu priliku da svari hranu pa jesti nesto drugo nego samo dolivati. To je poenta.
Nesto se vari brze, nesto sporije - to je jasno. Voce protrci kroz organizam, riba u ulju (bljak) se vari i do 8 sati; a riba u ulju i voce pojedeno posle ribe ostaje u stomaku 12 sati posle cega taj mulj izbaci u creva da se kotarise bede. E o tome ja pisem!
Znaci bolje pojesti ovsene, mleko sa malo suvog voca i cekati uzinu za dva sata nego dolivati mal' ovoga mal' onoga na po pola sata.

PS. Da se Tikica naljutila znali bismo jer ne bi bilo postova!  ;)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Dorucak
« Reply #63 on: July 07, 2007, 10:39:15 PM »
riba u ulju se vari toliko sati zbog ulja(varenje masti) a ako jedes oslic przen na teflonu on se vari isto kao i belanca, ako me razumes sta pricam nema tu sta da se zbrcka..  :rolleyes01:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Odg: Dorucak
« Reply #64 on: July 07, 2007, 11:23:07 PM »
 :lol: :lol: :lol:
Ti mene zezas!
Ja se upljuva da objasnim princip varenja a on me zeza...
Naravno da se dugo vari zbog ulja ali o tome nismo pricali, sto ti naravno znas... Nego me ovde zaebavas... :pullhair: :crazy:

Idi begaj...

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Dorucak
« Reply #65 on: July 08, 2007, 03:12:06 AM »
Tema : "Dorucak"  ;)
Sutra jedem ovsene i  jogurt-vec spremno ceka u frizideru za ujutru- , bez suvog ili svezeg seckanog voca sa tim!
Voce nakon sat, sat ipo, kao osvezenje ili dezert... mmm dinja...mmm..lubenica...  :lol:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Dorucak
« Reply #66 on: July 08, 2007, 10:13:47 AM »
:lol: :lol: :lol:
Ti mene zezas!
Ja se upljuva da objasnim princip varenja a on me zeza...
Naravno da se dugo vari zbog ulja ali o tome nismo pricali, sto ti naravno znas... Nego me ovde zaebavas... :pullhair: :crazy:

Idi begaj...

ja se ne zezam :), kazem ti da je to logika, sta ces posle cega da jedes, koja kolicina i u koje vreme..
normalno je da ako pojedes 400 gr belog mesa posle treninga je iluzorno da jedes i voce, ali ako pojedes 200 gr belog onda moze..
prosto.
mislim pricam o mojim obrocima..  :yes:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Odg: Dorucak
« Reply #67 on: July 08, 2007, 11:52:50 AM »
Sta ko radi u to ne ulazim. Ljudi brljaju mnogo gore (neuporedivo gore) stvari u svoj zeludac decenijama i dozive 90-tu ali to nije poenta.

Ja se sa vasim misljenjem ne slazem. Kombinovanje namirnica je bitno ali stojim iza onoga sto sam govorila o varenju.

Svak' radi kako misli da je najbolje.  :blowkiss:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Dorucak
« Reply #68 on: July 08, 2007, 02:10:17 PM »
uopste ne razumem sa cime se ne slazes  :dunno: , da je haos pojesti vocku 30-ak minuta nakon lakseg obroka.
izvini ,ali nije toliki haos..
mislim i da jeste sta ce proizvesti taj haos ili taj prekid varenja, visak masti ili cir ne zeludcu, nece.. :nonono: da bi se toliko zamarala sa time..
ne jedes tu kolicinu hrane da bi tu imalo problema, vec sam naveo kako..
niko od vas se nije ugojio jer je prekidao proces varenja sa drugim obrokom.
da zivis takvim zivotom godinama gde nedovrseno svareni obrok smenjujes sa novim znala bi o cemu se radi.

evo samo jedan primer, govedina ili konjsko(crveno meso), potpuno varenje(na cemu ti potenciras) tih namirnica zahteva da prodje i do 24h, znaci kada jedemo to meso ne treba da jedemo nista 24h jer ce svaki naredni obrok da presece varenje i da izazove haos u telu..

Nema sta da se mi slazemo  :) ili ne slazemo  ;), svako ima svoje misljenje to je normalno , razgovaramo o tome.
to je i poenta foruma, tj moja poenta je da ne vodis toliko racuna o tome jer je beznacajno u nacinu ishrane i kolicini hrane koju ima svako od vas..


Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Dorucak
« Reply #69 on: August 03, 2007, 03:50:22 PM »
sve sam pratio al me zanima sta jesti za dorucak ako taj dan o uh? :dunno:
posto koristim djetu:

Utorak:250gr proteina +75 gr UH-skobastih
Sreda: 250gr proteina,proteinski dan...dakle..nista UH, samo unosi proteine preko 150 gr i  povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:250gr proteina,75 gr UH..
Petak:250gr proteina,150 gr UH....
Subota:250gr proteina,  0%gr UH...samo gomile povrca kao i u sredu
Nedelja:250gr proteina, 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos masti ..recimo 100- gr..lesnik..badem..orah...
   
sta u sredu, subotu i nedelju  za dorucak....ako je o ugljenih hidrata... moze musli ili nesto slicno.. zanm da treba jesti proteine, i znam sta smo me zbunjuje ovo s  o ugljenih hidrata, sta jesti? :pullhair: :wallbash1: :dunno: :bored: :help:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)