EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!  (Read 21598 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #10 on: November 29, 2011, 07:04:57 PM »
Hvala  :)

p.s. Da li moze neko da mi pomogne da postavim tiker?

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #11 on: November 30, 2011, 11:51:59 AM »
He he evo upravo sam htjela da ti pokušam pomoći oko tickera ali vidim snašla si se sama ;)...Svaka čast Zvezdana, samo naprijed a sladak ti je ticker...Ja često bacim pogled na svoj, nešto mnogo ljepše izgleda post kad se sve fino vidi, mada ja svoj dugo nisam mijenjala nažalost ali doći će i to vrijeme, pozdrav..

Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #12 on: November 30, 2011, 11:56:16 AM »
Fino i ti napredujes, nemoj da se predas! Und i ostali jako zele da ti pomognu, samo slusaj njihove savete i sve ce biti ok.  :blowkiss:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #13 on: November 30, 2011, 12:11:11 PM »
Neću se predavati ne brini, čujemo se.

Zvezdana koliko si ti visoka, nisam uspjela nigdje pročitati taj podatak?

Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #14 on: November 30, 2011, 12:27:08 PM »
169cm  :innocent:

Offline danijelcina

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #15 on: November 30, 2011, 09:02:00 PM »
svaka cast :) a kako si skinula tih 18?  :help:
see your goal after each rep of exercise
because baby you're getting nearer ;)

Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #16 on: December 01, 2011, 12:26:13 AM »
svaka cast :) a kako si skinula tih 18?  :help:

Hvala  :) uobrazicu se, komplimenti pljuste sa svih strana  ;)
U jednoj temi sam pisala da dugo pratim ovaj forum. Bilo je raznih pokusaja primenjivanja ovog nacina ishrane. Izdrzim mesec dana, pa onda nastavim po starom, a kg su se samo redjali.Dok jednog jutra nisam skupila hrabrosti i pogledala na vagu i u ogledalo na sta licim!!! Taj dan je pala nepokolebljiva odluka, od sutra (utorak) krecem!
Lazic je to lepo napisao u svom Uputstvu (za lenje i nemastovite, kao sto sam u ostalom i ja bila), ali sa malo maste i mnooogo volje, to moze da lici na 'normalnu' ishranu.
Ja sam recimo meso da bih mogla da ga progutam pravila sarmice od zelja, punjene paprike, becarac, sataras, cufte..., i sve to od dozvoljenih namirnica (mlevena junetina od buta/pilece belo,luk, sargarepa,paradjaz....)
Za dorucak sam jela jogurt i ovsene ili 50gr curecih prsa,jogurt, 1parce tost hleba namazano sa 1kk ella sira (povremeno sam pravila razne namaze sa ellom,jedan dan ubacim malo ajvara i origana ili ren ili sameljem ostatke belog mesa i sampinjone ...,znam da to nije bas sve po pravilima, meni je tako bilo lakse i sto je najbitnije, delovalo je.
'To je otprilike nekih 350kcl, sto je ok za dorucak. Kapiram da je za skidanje kg potreban kalorijski deficit i toga se pridrzavam. Ja sam se sa sobom dogovorila da je put na koji sam krenula dugacak i zato pokusavam da ga ulepsam sto vise mogu tj. da mi ishrana bude niskokaloricna a da lici na 'normalnu'.
Bilo je nedelja kad sve ispostujem u milimetar a ne skinem ni jedan kg. To jako lose deluje na psihu, moja preporuka je,NEMOJTE ODUSTAJATI, nagrada sigurno stize!!!
 :blowkiss:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #17 on: December 02, 2011, 09:13:21 AM »
daj molim te ovde tvoje recepte, pa cu sakupiti na jednom mestu i da ubacim  u ono uputstvo..neka ima i to..na kraju preostaje jedino ja da zvacem i vezbam umesto svakoga :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline saska 88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #18 on: December 02, 2011, 10:50:08 AM »
Svaka cast!  :) Vidim da pominjes ishranu, ali ne vidim nigde trening... Je li vezbas, ili za sad samo pazis na ishranu?

Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #19 on: December 02, 2011, 05:35:20 PM »
Evo nekih receptica koje sam izgugla, probala i deluju  :wow:

Dorucak:
1 tost, kk ella sira, 50gr curecih prsa, 2dl jogurta

Namazi od ella sira:

Urnebes salata
U krem sir 0% mm masti dodajte ajvar koji nema mnogo ulja, ili pečene paprike koje ste usitnili u secku, i dodajte začine po ukusu.


Sir sa maslinama
U krem sir 0%mm dodajte usitnjene zelene ili crvene masline a možete i obe vrste dobro izmešajte i ukrasite sa kolutovima maslina.


Sir sa rotkvicama i peršunom
U krem sir od 0%mm dodajte iseckane rotkvice, peršun i soli po ukusu.


Sir sa feferonima
Ako ste ljubitelj ljutog, možete dodati sitno seckane feferone.


Sir sa barenim jajima i peršunom
Obareno jaje narendajte izmešajte sa sirom i seckanim peršunom.


Sir sa šunkom i kiselim krastavčičima
Sitno iseckajte prašku šunku, narendajte kisele krastavčice i izmešajte.


Sir sa renom
Izmešajte sir sa renom i možete dodati peršun.


Predlozi
-sir sa biberom,
-sir sa senfom
-sir sa tabasko sosom
-sir sa pečurkama i peršunom
-sir sa belim lukom i peršunom (možete dodati i malo maslinovog ulja po želji)


PILEĆA SALATA
potrebno je:


1.  100 g. belog pečenog pilećeg mesa
2.  dodajte po želji kisele krastavčiće, jaje, razno povrće kuvano u supi recimo šargarepu, kisele ili dinstane pečurke
3. so, biber ili neki drugi začin po želji i ukusu
4. limun ako želite intenzivniji kiseli ukus
5. 1 supena kašika maslinvog ulja (ako želite)


Sve namirnice posebno iseckajte u secku, sipajte u činiju, izmešajte, dodajte malo soli i bibera i sjedinite nemasnim sirom.


NAMAZ ILI PAŠTETA
Salatu stavite u blender ili super secko i ispasirajte. Imaćete odličan namaz ili paštetu.

Pašteta od tunjevine ili sardine
Tunjevina ili sardina u salamuri ( ili je dobro ocedite od masnoće) izmeša se sa začinima, lukom ako volite, jednim kuvanim jajetom, dodajte senf, sitno iseckane kisele krastavčiće. Sve zajedno izblendirajte u super secku.

SALATA SA ŠUNKOM
potrebno je:


1. 100 g šunke (iseckajte je, možete koristiti super secko, ili narendajte)
2. dodajte po želji kisele krastavčiće, kuvano jaje, pečurke, razno drugo bareno povrće
3. so, biber ili neki drugi začin po ukusu
4. 1 supena kašika maslinovog ulja
5. nemasni krem sir od 0%mlečne masti


NAMAZ ILI PAŠTETA
Masu ispasirajte u blenderu ili super secku i dobićete super namaz.

1. Ostalo vam je mesa od ručka, pečenja ili kuvanog mesa iz supe. Napravite salatu, dodajte kisele ili sveže krastavce (svežim krastavcima odstranite semenke i vodeni deo), kuvano ili presno povrće, začine, senf i sjedinite.


2. Pravili ste recimo belo meso i pečurke i ostalo vam je malo. Stavite u super secko ili blender, dodajte nemasni sir i dobro ispasirajte. Imaćete odličan namaz za doručak ili večeru.

RUCAK:

Pileća supa


Neophodne namirnice za 1 porciju (povećajte količine u zavisnosti za koliko osoba kuvate)


Neophodne namirnice:
1. 50 g belog pilećeg mesa isečenog na kockice
2. po 1 supena kašika iseckane ili narendane šargarepe, paškrnata, peršuna, celera koren, stabljika ili list
3. mala kafena kašičica naseckanog luka
4. soli, bibera ili suvog začina po ukusu
5. kafena kašičica masinovog ulja
6. 2,5 dl vode


Priprema i kuvanje oko 15 minuta


Ugrejte dublji tiganj (može i manja šerpa ali se tiganj koristi da bi brže pripremili supu), kada se ugreje dodajte maslinovo ulje, lu i koren šarbarepe, celera, peršuna, paškrnata. Možete ga i narendati ili sitno iseckati u super secku. Malo prodinstajte i kada omekša dodajte belo meso sečeno na kockice. Promešajte i dodajte začine po ukusu, poklopite da malo omekša, nalijte vodom i prokuvajte. Kada je gotovo dodajte seckani peršun.
Bela pileća čorba


Priprema i postupak je isti, samo na kraju dodajte nemasni jogurt.


Juneća-teleća supa ili čorba


Priprema je ista samo što umesto belog mesa dodajte mleveno juneće meso. Više je razloga zašto je dobro da se koristi mleveno meso. Sigurno da se brže priprema nego kockice junetine, lakše se vari i supa i čorba je ukusnija.

Letnja jela
OSNOVNA VERZIJA


Prvi način
Potrebno je za 4 osobe:
*ako pripremate samo za jedanu osobu, ostalo ohladite i zamrznite po jednu porciju, naravno možete pripremiti i veću količinu, tako ćete uštedeti i vreme i novac


1. tri paprike (ispašće lepše ako stavite jednu crvenu, jednu zelenu i jednu žutu)
2. 2 crna luka i jedan crveni
3. jedan plavi patlidžan srednje veličine
4. 2 veća paradajza
5. 3 čena belog luka
6. jedna supena kašika maslinovog ulja
7. pola veze svežeg peršuna i malo lista celera po želji i ukusu
8. soli po ukusu (kalijumove ili prirodne morske soli)
9. 1 dl soka od paradajza


Punjene paprike
Za 1 obrok


Sastojci:
1. 120 gr. nemasnog junećeg mesa
2. 1 paprika srednje veličine (Možete koristiti sveže šilje zelene boje a, ima i velikih babura različitih boja. Isecite i koristite pola paprike, a možete i kombinovati više boja. Zamrznute seckane paprike, ili pečene paprike iz zamrzivača - tada se kraće termički obradjuju.)
3. 2 kafene kašičice maslinovog ulja
4. 1 kaf. kaš. suvog začina ili pola kocke za supu
5. 1/2 kaf.kaš. aleve paprike (po želji dodajte količinu)
6. biber po ukusu
7. 1,5 dl soka od paradajza (birajte paradajz kome nije dodat šećer, ili seckani pelat - komadiće paradajza u konzervi)
8. jedna supena kašika seckanog crnog luka (po želji)


Punjene tikvice
Volite punjene tikvice, ali ih retko spremate, jer vam oduzima mnogo vremena. Pripremite ih isto kao paprike. Tikvice, ima ih i sada nisu kao one koje dospevaju leti, ali su svakako bolje i zdravije od nekog masnog obroka zato pripremite omiljeno jelo.


Postupak je isti, kalorijska vrednost slična.

Sarmica od zelja
Postupak sa mlevenim mesom je isti. Umesto zelja koristite blitvu ili spanać. Nije potrebno a i ne preporučuje se da barite povrće pre dodavanja mesu. Dovoljno je da ga dobro operete i zelje samo skupite i nožem presecite popreko na dva-tri dela. Isečeno zelje ili spanać koji nije potrebno seći samo spustite u blago prodinstano meso. Začine dodajte po ukusu i one na koje ste navikli. Zelja i spanaća vam je dovoljno 200 gr. odnosno jedna veza zelja, i 2 do tri šake svežeg spanaća.


Savet: možete koristiti brikete zamrznutog spanaća 3 komada (ne pirea od spanaća koji se pakuje kao velika kocka)
Cena i kalorijska vrednost slična kao i kod gornjih jela
Priprema: laka
Umesto pavlake ako želite dodajte sir od 0%mm


Začini koje dodajete, i njihov odnos daju ukus koji volite i prepoznajete. Zato sami odredite količine i vrste začina

SARMA

Potrebno je:

1 glavica kupusa
1 glavica crnog luka
500 g mlevene nemasne junetine
so, biber, suvi začin, aleva paprika po ukusu, kao i lovorov list
1 supena kašika maslinovog ulja

Ćufte ili kuglice od mesa
za 3 do 4 osobe ili 3 - 4 obroka


Sastav:
1. 500 g. mlevenog nemasnog junećeg mesa
2. jedna glavica sitno seckanog crnog luka
3. 3 čena belog luka rendanog ili 1 supena kašika belog luka u prahu
4. 1 jaje
5. 1 supena kašika suvog začina
6. bibera po ukusu
7. senfa po ukusu (senf dodajte ako volite ukus senfa - uglavnom se preporučuje kod nemasnog mesa da poboljša aromu)
8. možete dodati sitno seckani praziluk


Priprema:


Način 1
Sve sastojke izmešati ako se masa lepi dodajte 1 supenu kašiku maslinovog ulja. Napravite 15 kuglica - ćuftica, složite na peki papir i stavite u frižider sat vremena. Ugrejte rernu na 200 stepeni, smanite temperaturu na 150 do 170 stepeni, stavite ćuftice sa peki papirom na pleh, rasporedite ih i pecite 15 do 20 minuta. Ovako pripremljene ćufte možete koristiti odmah ili zamrznuti i doraditi.


Kalorijska vrednost: obroka 4 ćufte oko 150 g je 220 kcal

Način 2
Ćufte koje su odstojale u frižideru možete, grilovati, ispržiti na 15 g maslinvog ulja, (jedna supena kašika), obariti na pari ili skuvati.

Jednostavni niskokalorični sosovi i dodaci za ćufte


Paradajz sos
U tiganj sipajte sok od paradajza, ugrejte i dodajte ćufte, po želji možete dodati origano i bosiljak ili alevu papriku


Ćufte u sosu od pečuraka
Brza priprema sosa bez masnoće
U dublji tiganj sipajte jednu supenu kašiku praha krem supe od pečuraka, nalijte sa čoljicom tople vode, promešajte i dodajte nekoliko svežih iseckanih pečuraka ili malo sušenih, prokuvajte i dodajte ćufte. Ukrčkajte 5 do 10 minuta.


Ćufte u belom sosu od sira sa dodacima različitih ukusa ili začina. Osnova belog sosa je krem sir od 0%mm. 100 g sira pomešajte sa malo vode, ugrejte i dodajte po želji, ren, senf, parmezan, kisele krastavčiće, pečurke, biber ili začinske trave, peršun, mirodjiju, ili nešto po vašem ukusu. Možete i kombinovati začine i dodatke po svom ukusu.


Ćufte u belom sosu 2 recept
Pomešajte 2 supene kašike krem supe od povrća sa šoljicom vode i ukuvajte ćufte. Dodajte začine po želji i ukusu.


Ćufte u sosu kao gulaš
Pomešajte 2 supene kašike mešanih začina za gulaš sa 1 do 1,5 dl. vode, prokuvajte i dodajte ćufte, možete dodati i malo soka od paradajza.


Ovako pripremljene sosove možete koristiti za mesa pečena u rerni, dinstana, grilovana, pečena na 10 g. maslinovog ulja (2 kk maslinovog ili nekog drugog hladno cedjenog ulja) ili barena - iz supe, barena na pari ili uz ribu, kao i preliv za testeninu i povrće.


Govedji gulaš
Sastojci za jednu porciju:
1. 150 g mesa za žene, do 250 g za muškarce (teleći file 109 kcal na 100 g juneći 164kcal, but 194 kcal na 100 g)
2. 1 supena kašika sitno seckanog crnog luka
3. jedna do dve supene kašike seckane sveže paprike (možete koristiti seckanu zamrznutu papriku kao i zamrznutu pečenu papriku)
4. šoljica soka od paradajza ili pelata (seckanog paradajza iz konzerve)
5. 2 kafene kašicice maslinovog ili nekog drugog hladno cedjenog ulja
6. kašičica suvog začina ili pola kocke supe
7. suve paprike slatke ili ljute po ukusu
8. biber, lovorov list, beli luk, i drugi začini po ukusu i želji
Vreme pripreme: 30 minuta
Kalorijska vrednost: od 45o do 550 kcal (radi poredjenja jedna kifla i 2,5 dl jogurta imaju oko 530 kalorija)
Priprema:
Ugrejte teži dublji tiganj, dodajte 2 kafene kašičice ulja,(sipajte u kašičicu iznad tiganja), odmah dodajte sitno seckani luk i seckanu papriku, malo prodinstajte i dodajte meso isečeno na kockice. Kratko prodinstajte na jačoj vatri da meso pobeli, dodajte paradajz, začine po želji i prokuvajte 15 minuta. Ako želite da bude ređi dodajte više paradajza ili sipajte malo vode, a ako više volite gušći, malo duže ukuvajte.
Ovo je osnovni način pripreme. Uz malo mašte možete pripremiti različita jela i ukuse na ovaj način.


Niste vešti u seckanju ili nemate dovoljno vremena, u izdinstano meso i luk, dodajte 2 supene kašike gotovog suvog začina za gulaš ili paprikaš i dodajte malo vode. Kesice sa mešavinom začina za odredjena jela uvek su dobra pomoć u nekim posebnim situacijama.


Gulaš sa pečurkama
Smanjite količinu mesa i dodajte pečurke iseckane na četvrtine 3 do 5 minuta pred kraj. Možete dodati i sušene pečurke, ima ih na pijaci ili u većim prodavnicama.


Gulaš sa kiselim kupusom - Sekelji gulaš
Dodajte desetak minuta pred kraj ribanac, koji je prethodno petnaestak minuta stajao u hladnoj vodi i tako izbacio višak soli. Pored lovorovog lista možete dodati i malo kima. Odlična kombinacija koja daje specifičan ukus ovom jelu.


Paprikaš od belog pilećeg mesa

Priprema je ista, kalorijska vrednost je manja zato što belo meso bez kožice ima 120 kcal na 100g.
Cena je niža jer je belo meso jeftinije.
Začine dodajte po ukusu, tako će dobiti ukus koji volite i rado jedete.

Napominjem da su sve ovo varijacije na temu, srz cele price je Lazicevo Uputstvo  :blowkiss: