EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: pomoc za gornja ledja  (Read 3074 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline una221

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
pomoc za gornja ledja
« on: March 30, 2015, 06:11:21 PM »
Preko mi je potreban savet i misljenje nekog sa iskustvom. Naime, trenirala sam dugo, vise vezbe sa opterecenjem, tipa crossfit i pure pump i bas se nabila jako brzo (Oko 5-6 meseci intenzivnog treniranja). Merila sam hormone i imam visak testosterona tako da brzo dobijam misice. nije mi se dopadalo, jer sam postala sama sebi teska i troma. Odlucila sam da promenim i trcala, intervali i i duze trcanje na smenu, a za gornji dio tela me savetovao trener da ako hocu da odrzavam radim vece opterecenje, 3-5 ponavljanja da idem na snagu, a ne na pumpanje. E pa to mi se obilo o glavu. Sad izgledam kao neiskusni bodibilder. ruke mi ne smetaju, ali rasirila su mi se ledja mnogo, narocito trapez i deltoid, cak i vrat. poremetilo mi se drzanje, imam ona okruglaa ramena.
nikad nisam gore izgledala. Nemam problem sa kilazom, 56 kg, 172cm, ali mi se kompozicija tela skroz promenila. Pitala sam trenera za savet, a on mi je rekao da sad ne mogu to vratiti, jer sam prosirila kosti i to mi je sta mi je, nego da napumpam noge koliko mogu.
Ja da potvrdim samo ima li nade da ce se ledja nekako smanjiti ako ih ne treniram ili da se ne nadam tome?
Bilo kakav savet bih cenila, ukoliko postoji mogucnost ili da se navikavam na svoju novu gradju  i predam se .

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: pomoc za gornja ledja
« Reply #1 on: April 01, 2015, 02:36:01 PM »
- okaci sliku, zene u 99.9% slucajeva preteruju
- promeni trenera.Cuj "rasirila kosti" i to je ostalo tako
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline una221

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: pomoc za gornja ledja
« Reply #2 on: April 01, 2015, 08:48:14 PM »
Evo trazim fotke, poslacu ti na private jer nisam sigurna kako ovde da postavim. Imas li neki savet? Ne tripujem se, zaista je tako, centimetri ne lazu. da li mogu ikako da korigujem ovo?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: pomoc za gornja ledja
« Reply #3 on: April 04, 2015, 03:44:15 AM »
Mislim da ne mozes da posaljes privatnu poruku sa tako malo postova.

http://www.exyu-fitness.com/upload/

Okaci ovde pa ostavi linkove.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380