EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mogu ja to:)  (Read 21125 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline BelaLavica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Female
Mogu ja to:)
« on: December 25, 2009, 12:59:08 PM »
Pozdrav najpre svima na forumu:)
Verovatno nisam prva koja će postaviti ista pitanja, te ne zamerite na otvaranju nove teme, ali mi je savet potreban jer ne mogu da se snadjem citajuci sve forume...(teme) i zaokruzim celinu...
naime, potrebna mi je pomoc oko vezbanja i ishrane tj. savet...
skoro sam uradila test intol. na hranu i kanim se da krenem sa takvom ishranom ( znam da ce vas 90% reci da je to glupost), ali meni je to bila neka inicijalna kapisla za pocetak skidanja kg-ma.
U periodu od 1,5 god. sam nabacila 10 kg( emocionalna izjelica), i za to vreme nisam vezbala ama bas nista...a pre toga od teretane,aerobika, bajk... tako da sam misice jos od malena nabacila, a  inace sam sportske gradje.
No, sada je diskutabilno sta je od tih misica ostalo za vreme ovakve pauze jer se salo nakupilo.Drugi ljudi, (mozda lazu) kazu da se ne primecuje tih mojih celih 10 ( jer sam sportski tip, nisam manekenske gradje), ali ja najbolje znam kako je kad se kupuje garderoba broj veca...
Cilj mi je da se pored regulacije ishrane posvetim vezbanju pa mi treba savet oko treninga...
Preporucuju mi teretanu+cardio, ne znam samo koliko puta ned. bi bilo dovoljno, kakve vezbe, koja tezina, koliko ponavljanja...do kada?
Isto tako...da li neko moze da mi napise kakva je ishrana najbolja za vreme vezbanja ( mislim na raspored u.h., proteina itd)?
Svaki savet je dobro dosao...( samo da napomenem da nisam istrajna kod brojanja Ca , od toga odustajem)

Pozdrav svima i hvala

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #1 on: December 25, 2009, 01:20:30 PM »
Visina, tezina, godine??

Quote
samo da napomenem da nisam istrajna kod brojanja Ca , od toga odustajem
A kako cesh onda znati da si u kal. deficitu???
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline BelaLavica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Female
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #2 on: December 25, 2009, 01:43:34 PM »
pa jel to bas neophodno...za to je potreban bas trud i vreme...:(
jel ne moze lepo da se usklade neki obroci sa vezbanjem bez brojanja Ca:)?
170 cm, sada 70kg, 3 banke....

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #3 on: December 25, 2009, 02:02:18 PM »
pa jel to bas neophodno...za to je potreban bas trud i vreme...:(
jel ne moze lepo da se usklade neki obroci sa vezbanjem bez brojanja Ca:)?
170 cm, sada 70kg, 3 banke....


Pa mogu... Napishesh sve i samo shibash po tome... Nema brige. Kada opet zastanesh u napredku nesto menjash i idesh dalje...

Offline BelaLavica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Female
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #4 on: December 25, 2009, 02:52:27 PM »
ok, a jel moze neko da mi preporuci program vezbi, koje, kako...i raspored ishrane?

Hvala :clap:

Offline BelaLavica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Female
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #5 on: December 25, 2009, 03:45:43 PM »
da...ne napomenuh da sam krenula na aerobik ali mi se ne dopada bas nacin rada, vise je ples nego aerobik, pa sam mislila da krenem u teretanu, momci koji tamo rade su mi rekli da je za mrsavljenje najbolja kombinacija teretana+cardio, pa cu se prebaciti, no ne znam koje vezbe i koliko da forsiram, radim?

Naravno, treba mi pomoc oko ishrane, obzirom da sedim 8h na poslu, kako je najbolje hraniti se ujutro, tokom rada i uvece i sta jesti, i kad se ima i kad se nema trening?

Unapred hvala na odgovoru,
pozdrav svima:) :help: :blush:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline BelaLavica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Female
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #7 on: December 25, 2009, 08:42:38 PM »
iscitala sam sve:) hvala....
programe vezbi koje je Tanja preporucila sam snimila pa cu raditi onako kako je opisala ...
a sto se ishrane tice sve je lepo opisano,znaci kako sam ukacila za veceru nikako voce, bolje i protein ako se vec jede?
poz svima  :)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #8 on: December 25, 2009, 09:09:05 PM »
Naravno, protein uvjek valja... :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline BelaLavica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Female
Odg: Mogu ja to:)
« Reply #9 on: February 22, 2010, 02:08:07 PM »
Šta mislite o UN dijeti?