EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc oko nogu  (Read 12424 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline pexx93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Pomoc oko nogu
« on: January 15, 2009, 11:03:01 PM »
Ako neko moze da mi predlozi neke vezbe za snagu u nogama, pri kojima necu izgubiti fleksibilnost koja mi je potrebna jer treniram taekwondo  :help: Unapred hvala

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #1 on: January 16, 2009, 01:13:14 AM »
jel ides u teretanu?

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #2 on: January 16, 2009, 11:07:29 AM »
Ako neko moze da mi predlozi neke vezbe za snagu u nogama, pri kojima necu izgubiti fleksibilnost koja mi je potrebna jer treniram taekwondo  :help: Unapred hvala

mozes da radis bilo koju vezbu snage....cucanj,leg press......stim sto treba da obratis paznju na to da se posle svakog treninga dobro istegnes
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline pexx93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #3 on: January 16, 2009, 04:08:05 PM »
idem, ali ne cesto. Ne upraznjavam puno vezbe sa tegovima jer sam cuo da uticu na flexibilnost ali bodyweight vezbe radim

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #4 on: January 16, 2009, 10:25:31 PM »
procitaj post iznad tvog...procitaj ga jos jednom :)
al se nekad dobro jelo

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #5 on: January 18, 2009, 03:34:19 PM »
slobodno mozes da radis sve vezbe za noge u teretani i van teretane, nece ti uticati na fleksibilnost...

kao sto rece Mr.X istegnes se lepo na kraju treninga, plus razgibavanje koje redovno radis na treninzima, kao i samo izvodjenje noznih tehnika, gde takodje istezes misice uz obavezno dobro zagrevanje...i nema problema

radi plyometric vezbe, dobro ce ti doci....
imas ovde  jedan primer


Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #6 on: January 18, 2009, 05:58:54 PM »
slobodno mozes da radis sve vezbe za noge u teretani i van teretane, nece ti uticati na fleksibilnost...

kao sto rece Mr.X istegnes se lepo na kraju treninga, plus razgibavanje koje redovno radis na treninzima, kao i samo izvodjenje noznih tehnika, gde takodje istezes misice uz obavezno dobro zagrevanje...i nema problema

radi plyometric vezbe, dobro ce ti doci....
imas ovde  jedan primer



Odlicne vezbe......

Moj dobar drugar...Nikola Adamovic je svoj odraz trenirao skokovima na sanduke velicine od o,4-1m i vise   

Inace decko ima 360 sa dve ruke,i malo mu fali za bacanje...pobednik je ne takmicenju u zakucavanjima mislim da je bio adidas ili tako nesto
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #7 on: January 19, 2009, 09:41:12 AM »
Ako neko moze da mi predlozi neke vezbe za snagu u nogama, pri kojima necu izgubiti fleksibilnost koja mi je potrebna jer treniram taekwondo  :help: Unapred hvala
evo ti par stvari koje MORAS raditi za snagu nogu i citavog tijela da bi imao snagu koju ti zelis

http://www.exrx.net/WeightExercises/OlympicLifts/OverheadSquat.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/OlympicLifts/PushPress.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/OlympicLifts/JumpShrug.html
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #8 on: January 20, 2009, 12:12:21 AM »
bas tako champion...
kad sam spremao jedno vreme par tekvondista, davao sam im slicne vezbe, ali nazalost drugi trener nije video preterani znacaj i korist u takvim vezbama za te momke, mada se njima to svidelo jer su radili rudarske treninge, plus plyometric sa raznim kombinacijama skokova, cucnjeva...

konkretno za broilacke sportove i nozne udarce je jako bitna ukomponovanost, sinhronizacija gornjeg i donjeg dela tela....udarac nogom nije samo rezutat snage nogu, vec rada celog tela....i bas zato su vezbe kao sto je champion postavio i slicne, jako bitne jer zahtevaju angazovanje i sinhronizaciju celog tela...jer da bi snaga koja se generise iz gornjeg dela tela bila preneta na noge i obrnuto, mora biti preneta preko kukova, sto zahteva istovremenu angazovanost dosta misica ( celog tela) koji ce uciniti taj pokret maksimalno efikasnim...pogotovo sto u borbi nikada neces moci da zauzmes idealan stav i poziciju da izvedes zeljeni udarac, vec ces to raditi u kontri ili vec nekoj akciji

ovde imas dosta korisnih i nezaobilaznih vezbi
http://www.exrx.net/Lists/PowerExercises.html


Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko nogu
« Reply #9 on: January 20, 2009, 08:25:31 AM »
ma znas kako je vecina tih trenera imaju majstorska zvanja u borilackim vjestinama i tu im treba odati priznanja za njihv trud i rad i tehniku koju daju svojim borcima, ali isto tako najveci dio VEZE NEMA kad treba odraditi dio sa tegovima..njihovo pravdanje je da se sve moze postici trcanjem i tako nekim vjezbicama..E PA NEMOŽE..
ja sam razmjenom dobio nekakve programe treninga olimpijaca tekvandoista, pa ljudi rade citavu godinu sa teretom, ovisno o periodu koji je pred njima nekad manje nekad više ali konstantno rade vjezbe sa tegovima, trzaj, nabacaj, vucenja, cucnjeve, skokove sa teretom itd itd...
to rade vrhunski mozda ovi nasi manje vrhunski su u pravu mozda nebi trebali dizat teret jer boze moj UKRUTIĆEMO SE..hahaha koja glupost..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..