EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vezbe za eksplozivnost  (Read 131340 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #10 on: February 20, 2007, 01:37:45 AM »
dvanaestonedeljni program za razvoj eksplozivne snage gornjeg dela tela

over & out

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #11 on: February 20, 2007, 01:42:31 AM »
evo i vezbi za razvoj eksplozivnosti donjeg dela tela...
over & out

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #12 on: February 20, 2007, 01:46:11 AM »
Zanimljive slike hvala Vlado! Od sutra cu i ja da vidim da pocnem sa ovim oblikom treninga! :respect:
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #13 on: February 20, 2007, 01:57:40 AM »
ali pazi...ove vezbe se mooraju, napominjem moraju striktno izvoditi u formi koja je prikazana, povrede mogu vrlo lako nastupiti ako se nesto ne radi kako treba. nemoj ovo raditi svaki dan nikako.
over & out

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #14 on: March 19, 2007, 09:44:03 PM »
Ma znam nisam preterivao, malo sam probao ono opusteno fino mi je islo samo moram da nagruvam kondiciju jer sam brzo crkao! Zato sam zaredjao vec par dana kondicioni, blago trcanje i sprintevi!!! Samo me sada boli grlo neka prehlada me uvatila pa cu kad  ozdravim da nastavim! ;)
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #15 on: March 20, 2007, 11:03:37 PM »
i bre veljo...ne mesaj babe i zabe...ne mozes istovremeno da budes u super kondiciji(izdrzljiv) i maksimalno eksplozivan.
over & out

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #16 on: May 21, 2007, 10:37:46 PM »
Interesante vezbe. Hvala.  :)

Offline Sportasica

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 116
  • Gender: Female
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #17 on: July 10, 2007, 12:01:59 AM »
Iz iskustva koje imam trenirajuci kickbox, mi smo morali upravo trenirati tako da nemamo staticku vec tu eksplozivnu dinamicku snagu i izdrzljivost... sta je cilj , aerobnim treningom ( a to znamo sta je ) raditi takve vjezbe koje zahtjevaju trostruko veci napor tijela nego sam aerobni trening... Recimo to trcanje koje se pominje, koristili smo iznenadne visoke skokove na signal trenera, ili cucanj uz lijeganje na pod na stomak te odmah po tom ustajanje i nastavak trcanja... ista stvar je i promjena smijera trcanja... moze se trckarati i jednom nogom naprijed ( kao da si u box gardu ) dok radis direkte prednjom rukom sa nekom umjerenom malom tezinom bucice u rukama, pa na znak mijenjas gard...

Takodje steper koji se gore pominje, zadnja slika, lateralni korak iz aerobika moze se koristiti sa direktima to se radi recimo minutu , a onda nema pauze vec prelazis na skokove ( treci red prva slika) ali radis opet direkte ruke ne stoje nezaposlene... runda 5 minuta.

Eksplozivna snaga se moze raditi i uz boxersku vrecu... mozes raditi na intervale CIC trening... prva minuta udaras svom snagom, jako kontrolisano, direkte+krose+aperkate... pa onda minutu odmaras ( bukvalno dodirujes samo vrecu, ali skaces i ne smirujes skroz puls...) onda opet... to radis 10tak minuta ....

Onda smo imali vjezbe s partenerom gdje recimo idemo u krug po 5 minuta bez pauze, svako minut se mijenjamo brzinski i radimo u paru hrvanje na koljenima( cilj je oboriti partnera na zemlju) onda se mijenjas ide hrvanje na nogama uspravni stav - cilj je izgurati partnera preko neke zadane linije ...a onda na smjenu ides iz polusjedeceg polozaja gura se ledjima i opet pokusavas izgurati patnera iz ravnoteze i zadanog polja...

Vjezbe za eksplozivnost smo radili i izvodjeci kondicijski zadane udarce iz kickboxa, majageri, mavasi, jokogeri , kakato... ali bas jako u zadanom vremenu da bude sto vise i snazno odradjenih radis po minut, pa mijenjas udarac, runda isto traje po 5 minuta pa pauza od minut...


Eto za sada ...

Offline danilo23

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #18 on: October 29, 2007, 08:02:00 PM »
Ljudi ovo za eksplozivnost gornjeg tijela kad radim dobijam li tako misice mislim misicnu definiciju?

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Vezbe za eksplozivnost
« Reply #19 on: October 30, 2007, 01:57:41 AM »
Pzi, ovo su vezbe za eksplozivnost :) Ako si mislio na sklekove, OK su oni ali jedno treba da znas, a to smo napisali ne znam ni ja koliko puta ... misici se dobiju kada se posle dobrog treninga nahrane i odmore ... definicija, to je kad imas misic i makslimalno skines salo sa njega ;)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D