EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ledja - problem  (Read 7589 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Ledja - problem
« on: December 25, 2008, 02:12:14 AM »
Zapravo postoje dva problema...
Jedan je shto nikad ne pogodim ledja kako zelim, a drugi sto mi je jedna lepeza(valjda se tako zove, i nadam se da znate na sta mislim) veca od druge...

1.
Retko dobijem dobru upalu ledja...
Radim zgibove, vesljanje jednorucnim i dvorucnim tegom(kako kad) i lat...Za donja ledja radim hiperekstenziju jer jos nisam siguran da li ce povredjenji ligament izdrzati mrtvo...
Ne znam shta lose radim...Bas mi je krivo jer mislim da su mi ledja jedna od najslabijih partija...

2. Desnu lepezu(lopaticu) mogu lepo da izbacim i to lepo, a leve nigde nema... :blush:
Valjda se u vaterpolu samo desna razvila jer sam deshnjak...Kako to da popravim?Ili ce se samo srediti vremenom...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline Andrej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 76
  • Gender: Male
Odg: Ledja - problem
« Reply #1 on: December 25, 2008, 05:37:59 PM »
Iako sam pocetnik,mogu ti reci moje misljenje,tj.ono sto sam do sada saznao.
Prilikom izvodjenja zgibova ili bilo koje druge vezbe za ledja,koncentrisi se bas na te misice,da se ne dizes samo misicima  ruku,nego bukvalno da osetis ledja kako rade,kako se stezu...
Nadam se da sam bar koliko-toliko pomogao,ali naci ce se i neko iskusniji da te posavetuje.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Ledja - problem
« Reply #2 on: December 25, 2008, 06:16:11 PM »
Quote
2. Desnu lepezu(lopaticu) mogu lepo da izbacim i to lepo, a leve nigde nema...
Valjda se u vaterpolu samo desna razvila jer sam deshnjak...Kako to da popravim?Ili ce se samo srediti vremenom...

pa ovo je normalno...pogledaj ruku od rafe nadala...desna i leva su mu nebo i zemlja...negde sam citao da je novak djokovic imao problema sa kicmom posto mu je desna strana dosta jaca od leve i da mu se zbog toga nesto kicma krivila...tako da ono...nece se ispraviti to samo nego moras da radis na tome :)

Quote
Radim zgibove, vesljanje jednorucnim i dvorucnim tegom(kako kad) i lat
nekako mi se cini da je ovo malo vezbi za ledja... koliko serija odradis?
al se nekad dobro jelo

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Ledja - problem
« Reply #3 on: December 25, 2008, 06:21:02 PM »
Quote
pa ovo je normalno...pogledaj ruku od rafe nadala...desna i leva su mu nebo i zemlja...negde sam citao da je novak djokovic imao problema sa kicmom posto mu je desna strana dosta jaca od leve i da mu se zbog toga nesto kicma krivila...tako da ono...nece se ispraviti to samo nego moras da radis na tome

pa da,telo radi kao celina,ako je jedan deo slabiji ostali misici se trude da vrsi i ulogu tog slabog misica pa dolazi do toga..
X zna o tome..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: Ledja - problem
« Reply #4 on: December 25, 2008, 06:58:34 PM »
Kako da ispravim?  :boxed:

Radim bash tako vezbu, razmisljam kako se lopatice pomeraju, i sve kako kod drugih vezbi...
I jednom sam dobio upalu...I sledeci put uradim potpuno isti trening i nema upale... :hitself:

Kako malo vezbi?Pa ja kad sam radio vise, rekli ste mnogo... :lol:
Radim 3-4 serije...Lat iza glave radim 4, zgibove ispred glave 3, veslanje jednorucnim 3 svakom rukom, veslanje dvorucnim 4 serije...
Koju vezbu bih mogao da ubacim?Bas sam smoren zbog ledja...Mozda veslanje na donjem koturu?
I radim 4x20 hiperextenziju na kraju svih vezbi za ledja...I radim ledja prva na treningu...I ne znam sta vise da promenim da ih upalim lepo...Sve ostale partije su bile upaljene sve vreme za ovih mesec dana, a ledja samo jednom... :boxed:
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ledja - problem
« Reply #5 on: December 25, 2008, 10:43:04 PM »
A da ubacis t-sipku recimo?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Ledja - problem
« Reply #6 on: December 25, 2008, 11:27:25 PM »
daj ti sliku tih ledja i latova
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: Ledja - problem
« Reply #7 on: December 26, 2008, 12:49:11 AM »
Shta je T-sipka? :bored:

Ne znam...Prosli telefon sam sjebao, a ovaj "novi" nema kameru...
Videcu da nadjem USB od kevinog ili caletovog fona, pa da se slikam...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Ledja - problem
« Reply #8 on: December 26, 2008, 12:52:28 AM »
Quote
Shta je T-sipka?

gugl je cudo
youtube isto
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: Ledja - problem
« Reply #9 on: December 26, 2008, 12:59:07 AM »
Nema to kod mene u teretani... :boxed:
Jedino da radim kao sto radi Mr.X(na nekom od njegovih klipoda je radio sa obicnom sipkom, i neko da drzi drugi kraj)...
Mada ne znam da li je opsano za ledja, ako ne radim pravilno...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!