EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: TRBUSNJACI!!!  (Read 10576 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline n_enad_

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
TRBUSNJACI!!!
« on: February 03, 2009, 12:33:56 PM »
pozdrav...radim trbusnjake neko vreme..(da napomenem,pazim na ishranu i redovno trcim i sto je najbitnije ZELIM ONAJ 6 PACK OD TRBUSNJAKA,MAKSIMALNU DEFINICJU!!!) ali mi treba mala pomoc..koliko puta nedeljno treba da ih radim,i koliko puta dnevno...za OVAKVE rezultate...svaki savet od iskusnih bi dobro dosao hvalaa

Offline ISO-100

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 304
  • Gender: Male
Odg: TRBUSNJACI!!!
« Reply #1 on: February 05, 2009, 09:29:15 AM »
Kolega...trbusnjaci su ti misici kao i svi ostali... a sad to sta si ti zamislio u glavi da zelis "preterane" trbusnjake to ne mora da zavisi ni od ishrane a ni od treninga, vec od same genetike... tako da nema tu puno filozofiranja... pazi i dalje na ishranu, radi kardio (ovo ne radis samo zbog njih, nego radi sebe samog)....a sto se treninga tice... ja smatram da je 3x nedeljno i jednom dnevno sasvim dovoljno... i ja ih radim npr. na pocetku treninga kako bi mi telo postiglo radnu temperaturu :lol:... i to ti je to... ;)

Offline ikum

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
  • "Nemoguce je postojati bez strasti" Kjerkegor
Odg: TRBUSNJACI!!!
« Reply #2 on: February 05, 2009, 12:11:31 PM »
ako radis trbusnjake na pocetku treninga, trosis se za potonji deo treninga... drugim recima, radices ga slabije... pa ti vidi... koliko sam ja shvatio po sebi pored toga da se rade trbusnjaci, neophodnan je zaista redovan i jak kardio... naravno uz maksimalnu koncentraciju na ishranu...

Offline bcscofi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 170
  • Gender: Male
Odg: TRBUSNJACI!!!
« Reply #3 on: March 08, 2009, 10:12:44 PM »
 nece slabije raditi trening..ako radi trbusnjake, jer ako ima snage nebi trebao da ne izdrzi trening zbog par serija trbusnjaka...mada posto ja znam njihovu vaznost, a mrzime da ih radim jer su preterano suvoparni, imao sam obicaj da na kraju treninga nekih 15 minuta izdvojim na njih...ali za tebe koji zelis da imas definisane (sto znaci sto veci broj ponavljanja u jednoj seriji) nadji neki dobar program i radi, ali dobro definisani trbusnjaci ne mora uopste da znace da su tvrdi ili jaki tj izdzljivi (kapiras) nego imaju samo estecko znacenje na tvom telu...mozes imati najjace trbusnjake na svetu i raditi kao debil ako imas primera radi visak kilograma i oni se ne vide...a ja poznajem likove koji sa 14 godina su imali estecke trbusnjake, a znam one koji su ih radili i imali su efekat, ali ne u esteckom smislu...mada ti samo radi, genetika je cudo :) srecno . . .

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: TRBUSNJACI!!!
« Reply #4 on: March 08, 2009, 10:36:56 PM »
vec ima tema od 10+str o trbusnjacima
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380