EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc studentu...  (Read 15667 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Pomoc studentu...
« on: April 01, 2007, 04:48:44 PM »
imam problem sta jesti...pocela sam da jedem sve kako treba, jedem belo meso pilece, tunjevinu, belanca, povrce, ponekad jabuku pijem puno tecnosti, jogurt ponekad pre podne, ...ali od prosle nedelje sam pocela da ucim na fakultetu i ceo dan sam tamo pa imam problem sa ishranom...Pored mog fakulteta ima pekare, Maxi, Forneti...Ne znam sta smem da jedem...Do sad sam jela integralnu kiflu sa jogurtom, ili suve smokve, a u zadnje vreme jedem po ceo dan badem...Inace jedem na 2 sata-od 8h do 18h...Obroci su mi velicine sake, sto znaci ne preterujem sa bademima i tim suvim smokvama, vec mi je jedan obrok saka badema ili 3,4 suve smokve, ili jedna integralna kifla...Sta bi jos mogla da jedem i da li ovo sto sam napisala valja?
 :help:
P.S. Smem li da jedem cokoladnu bonzitu? Mislim da ona ima najmanje kalorija od onih necokoladnih...
« Last Edit: April 01, 2007, 05:23:45 PM by Tanja »
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: pomoc studentu...
« Reply #1 on: April 01, 2007, 04:53:52 PM »
I ja sam student i ganjam apsolventski rok, tako da i ja ucim i ja sam u slicnom problemu, menza i vrijeme za kuhanje itd...
Ali evo ti par savjeta, makar ne znam zelis li mrsavit ili samo bit fit, ja sam sad na dijeti i trenutno ti ovako radim kad me nema doma;

- Sendvic od 2 crne snite kruha (onog fitness) kad smijem UH i utrpam unutra 200g Dimceka (salame od kokosjih prsiju) ili purecih prsiju, povrce koje imam + Shake sa 30g proetina kao tekucinu uz tom
- Doma nakuham bjelanjaca i ubacim u plastiku te malo soli i gutam kako znam i umijem kad se odmaknem da me ljudi ne gledaju
- Imas proteinske cokoladice, najjeftinije ali i najnekvalitetnije su u DM-a i pogotovo te sto si ti navela od cokoloada dakle to samo kad sam na putu pa ne mogu do hrane
- Menza je kod nas ocaj masno, pohano sve najgore ali uvijek obidjem da mozda ne naletim na pome i kuhanu junetinu pa malo ponjopam makar sam izbacio menzu jer je gora od junk fooda po masnocama...
- Posni sir (ako nisi na defki)

Ima jos ali to ce drugi da nadopune...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: pomoc studentu...
« Reply #2 on: April 01, 2007, 04:58:38 PM »
Ako si na dijeti onda ne smijes da pretjeravas sa vocem jer frutkoza isto moze da donese nezeljene kilograme pogotov banana koju ljudi najvise krkaju, tako da umjereno i sa vockama!
Moj odabir u ovim danima je Kiwi koji je pikantan, osvjezava i vitamnska bomba a malen je i moze da ostane ociscen barem par sati! Te nije SKUP!!!
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: pomoc studentu...
« Reply #3 on: April 01, 2007, 05:04:44 PM »
Ma ne jedem uopste banane...Sto se menze tice nema je blizu faksa, pa ne mogu da idem tamo...
Smem li da jedem salame,sunke od pileceg mesa? I da hocu da smrsam, ali se ja ne pridrzavam onog unosa proteina i uh u gramima po danima...Ja jednostavno jedem proteine sto vise mogu u sto vise obroka i sto manje u porciji...Mislim jedem 6 puta dnevno do sest uvece, i po malo...ne prejedam se...Uh jedem samo prepodne i to ne uvek...
A sta je sa bademom? Jel ima on puno masti? Smem li njega svaki dan? S tim sto ne prelazim 100g dnevno...
Ej razmisljala sam da kuvam jaja i nosim ali mi je glupo...
Nego ima li nesto u Maxiju gotovo sto mogu da iskoristim?
Gde da nadjem te proteinske cokoladice? Kako se zovu?
I kad kazes posni sir jel mislis na biljni kackavalj?
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: pomoc studentu...
« Reply #4 on: April 01, 2007, 05:16:56 PM »
Oprosti ja sam iz HR tako da te pola stvari nisam razumio (Kackavalj isl..)  ;D

- Uglavnom proteinske cokoladice ces pronac u svim ducanima sa suplementima, a one losije kvalitete u DM-a DROGERI MARKET (Ako imate to)
- Uglavnom Proteini ako ih pretjerujes a ne trosis takodjer ih tijelo moze da prenese u UH i od njih stvara i depoe i energiju pa je uzalud ako samo trpas samo da ih uneses sto vise
- Posni sir je sir sa sto manje mlijecnih masnoca (10% m.m ili cak ispod ako imas), obicno ukus je losiji kao sto sam rekao vec moram i ja da gutam jaja na silu pa sam pitao za ajvar
- Bademi su super stvar jer imaju one "dobre" masnoce, ali ipak ne pretjeruj sa orasastim plodovima, ja ih npr kombiniram kao sto su mi rekli u danima samo sa proteinima da ipak unesem nesto masti u tijelo a gledam da su to "OK" masti
- Gotovi proizvodi jedino kod nas u HR je u BILLE Piletina sa paprikom, nekim light sirom i povrcem u tragovima svjeze kuhano!!!
- Nemoj da ti bude nista glupo da radis, zamisli mene kako nosim jednu knjigu i ruksak pun hrane!
- Salame samo BodyBuilding aproved to su one sa malo masti, od piletine i puretine makar su i one za krizne dane jer su pune aditiva i ko zna cega jos, sracunaj omjer purecih/pilecih prsiju na 100g mesa i omjer sa salamom pa ces vidjet da nije bas tako bajno ali bolje to nego neku punu loja...tako da samo oprezno ne znam ja te koje vi imate mi imamo DIMCEK VINDIJE i PURIS PAZIN, netko ti neka napise koje mozes da jedes!!!
« Last Edit: April 01, 2007, 05:20:11 PM by N_E_Z_N_A_L_I_C_A »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: pomoc studentu...
« Reply #5 on: April 01, 2007, 05:24:33 PM »
Nadam se da znaš da uza ovoliko proteina bilo iz praška ili hrane trebaš da povecas unos tekucine u tijelo, jer je bitno da olaksa bubrezima a i hidrira tijelo a pogotov sad kad dodju vrucine onda se ja pretvorim u devu  :crazy:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Pomoc studentu...
« Reply #6 on: April 01, 2007, 05:34:17 PM »
pijem ja po 4l tecnosti dnevno, uglavnom vode i zelenog caja...
a naravno da trosim, treniram 4 puta nedeljno u teretani...
Hvala na savetima, a molim i ostale da daju svoje misljenje...
P.S.Kackavalj je sir koji se obicno stavlja u pizzama,rasteze se...e pa ima biljni koji sam jela dok sam postila pa me zanima kad kazes posni da li mislis na biljni kackavalj ili je to nesto drugo?
Da i ima neka pasteta sa belim pilecim mesom...Sme li to?
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Pomoc studentu...
« Reply #7 on: April 01, 2007, 05:36:23 PM »
Pašetet su pune svega samo ne mesa, to su sami aditivi i konzervansi puni masti i koji su jako jako teško probavljivi i nikako zdravi a to nam nikako ne treba.
Mislim da taj tvoj sir koji se rasteže nije dobar jer obično sirevi koji se rastežu su prepuni masti tako da će ti netko odgovorit budi sigurna ja stvarno ne znam sto imate cini mi se da spominju neku ELU sir!
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Pomoc studentu...
« Reply #8 on: April 01, 2007, 05:38:01 PM »
Prvo i osnovno, zaboravi to da je glupo da nosis hranu sa sobom ako si celog dana na fakultetu.
Na izgled izbor je ogranicen, ali samo treba malo maste pa da se lepo hranis cak i kad nisi kod kuce.
Integralno pecivo moze. Jogurt, mleko, posni sir (imas celu temu u ishrani sta je to sa sve slikama kako izgleda). Bareno ili peceno meso...piletina, teletina (povremeno)...riba. Napravi sebi salate kod kuce...salata sa piletnom, tunjevinom, jajima ( i da, ti smes i cela jaja povremeno jer predpostavljam da ne jedes po 20 kom dnevno), u to ubaci malo zelene salate, seckane rotkvice, salata od belog kuvanog pileceg sa izmesanim posnim i testeninom kao glavni obrok...osmisli sama neku salatu. Tikica je u "kuvaru" uslikala neke svoje obroke, a dobar deo njih moze da se spremi u napred i ponese.
U prepodnevnim satima pojedi i neku vocku bez problema.
Suvo voce umereno i povremeno...isto vazi i za orasaste plodove...nije poenta da svakog dana grickas samo to bez obzira kolko je zdravo.
Saplementacija...proteinske cokoladice ako ti ne opterecuje isuvise budzet, kupuju se u prodavnicama saplemenata...vej protein posle treninga.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Pomoc studentu...
« Reply #9 on: April 01, 2007, 10:43:31 PM »
Snupika :)
Svasta mozes da napravis!  ;)
Najbolje ti je da kod kuce spremis, stavis u posudu i poneses sa sobom!
Kombinacije:
1. salata-tuna(u komadima jer ima manje ulja "nije natopljena"), zelenu salatu iseckas na rezance, ubacis 2 belanca iseckana na kockice
2. salata-tuna,rotkvice,zelena
3. salata-tuna i ella sir "smuljas sve"  ;D
4. inetgralna kifla u koju namazes tunu koju predhodno izgnjecis
5. integralna kifla, pilece belo i zelena salata
6. tuna + skuvas neko povrce iz kese kad ti je skrobasti dan (grasak,kukuruz...)
7. ako imas pauzu izadjes i kupis pilece belo na rostilju i jogurt
8. voce- kupis konzervu ananasa jer ti je za svez malo komplikovano ciscenje eee ili ocistis kod kuce pa poneses u kutijici, ali kod konzerviranog ne pijes onu usecerenu vodicu, mozes i grejp da jedes
9. ispeces kuci belo meso, iseces na kockice ili rezance, stavis rotkvice, jos neku salatu...

Ima mnogo kombinacija, a posto dolazi lepo i toplo vreme imas u prodavnicama da kupis one kese sto odrzavaju toplotu-hladnocu super su !
Sta te briga sta drugi misle, pogledaj ih kako se tovare sa burecima i sl. pa razmisli ko ce dobro da izgeda ti ili oni  ;)
Ja na poslu imam komplet viljuskica, kasicica, nozeva - plasticnih ... sve to jedem i spremam, cak i zelenu salatu i rotkvice perem tamo  ;D sta me briga u pocetku su se smejali ali sad sve dolaze i kao "a sta ces danas da jedes, jel mogu i ja, ja bi da smrsam"  ;D ;D ;D

Sto se tice proteinskih cokoladica, jela sam ih ok su, tj zanimljive ali nisu neophodne, jer kad pogledas ako ti se jede nesto slatko omlati vocku. Bonzita  :dunno: jela sam je ali je ne jedem vise. Nije neophodna. Pogotovo cokoladna  ;D

Suvo voce je ok, ali ako se pridrzavas one pravilne ishrane po danima, vidis da tamo pise da samo jedan dan pojedes saku badema ili cega vec zbog masti.
Ja volim i sljive i smokve-suve ali ne preterujem u tome, recimo 1-2 nedeljno po par...  :dunno:

Od mlecnih proizvoda ako mozes kupi Ella i sir i jogurt super su !
Sir mozes da jedes sa svim i sa piletinom i sa tunom, sa povrcem bas je  :thumbup1:


ako imas jos nesto pitaj .....  :flex: :blowkiss: