EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)  (Read 7949 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Darmarko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 87
  • Gender: Male
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #10 on: January 24, 2013, 01:06:50 PM »
Ne opterecuj se opremom, i trosenjem para, koristi ono sto imas. Postoje vezbe koje mogu da se rade u kuci, i sam sam ih radio. Intervalni trening. Kao recimo jumping jacks i ski steps ali i tu je dosta skakanja sto mozda nije najbolje za tvoje zglobove. I mene su bolela kolena od trcanja, zato ti predlazem da krenes sa brzim hodanjem, dakle ne ides u setnju, ne trcis, ali se kreces kao da negde zuris, tako u pocetku.

Offline homersimpson

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
  • Motivacija je uspeh!
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #11 on: January 24, 2013, 01:18:33 PM »
Aha, to je ok, ali takvu setnju mogu da iskoristim u nekoj popodnevnoj varijanti, spomenuo sam zglobove je stvarno nezelim da se povredim ali mislim da moje fizicko stanje dozvoljava da radim nesto teze od brzog hodanja, je sam radio kao konobar 4 godine gde sam logicno mnogo hodao (pa sad zamisli kakva mi je ishrana bila kad sam se samo gojio :) )tako da su mi noge donekle jake i izdrzljive...

Hvala za ideju o ovim vezbama, gledao sam sad neke video snimke sa tim vezbama, svidja mi se to, mislim da cu od sutra poceti sa njima, ali sigurno necu izdrazati 40 min, kao kod ovog mog veselog i opasnog džoginga.. :D Dosta su jaceg inteziteta...

Sta mislis jel bolje da pocnem sa tim težim vežbama u kracem intervalu ili da nastavim ovaj duzi džoging?
Tajne su tu da ih neko nasluti, postoji reč koja vredi tek kad se odčuti! Dj.Balašević

Offline homersimpson

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
  • Motivacija je uspeh!
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #12 on: January 24, 2013, 01:24:14 PM »
Moj neki osnovni cilj je da skinem salo sa tela (video si na slici kako sjajno izgledam) ali da kada ga skinem na meni ostanu mišići, cilj mi bar malo primetni trbušnjaci, ruke i oblikovane grudi ( a ne sise koje imam sad :( ), naravno na duzi vremenski period, svestan sam da nemoze preko noći, ali spreman sam! Ovi vaši saveti mi mnogo znače, razgovor sa nekim o problemu je dodatna motivacija!
Tajne su tu da ih neko nasluti, postoji reč koja vredi tek kad se odčuti! Dj.Balašević

Offline Darmarko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 87
  • Gender: Male
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #13 on: January 24, 2013, 01:38:58 PM »
Ujutru idi na brzo hodanje na prazan stomak, nisi mnogo setao kao konobar, nisi imao uzbrdice i nizbrdice, tu se vise stoji nego hoda.
Nema trbusnjaka dok ima sala, tako da se nemoj zamarati trbusnjacima. Izgledao sam kao ti na slici.
NEmoj da jedes nista slatko i da seceris bilo sta. Nemoj da pijes sokove, mozes crnu kafu. Trudi se da jedes pecenu i kuvanu hranu. Taj musli za dorucak mi se ne svidja. Bolje pojedi neko kuvano jaje. Nemoj da preterujes sa mlekom. Ja sam zagovornik ideje da se jede manje ugljenih hidrata kada se ide na skidanje kilaze. Nemoj da preterujes sa vocem, nemoj da preterujes ni sa drugim stvarima. Eliminisi sve ono sto te dovelo u takvo stanje. Svi mi imamo greske u ishrani, moje su bile mnogo hleba, mnogo slatkisa, jeo sam kasno uvece. Nadji greske i ukloni ih. Budi aktivan, bolje da prosetas bilo kojim tempom nego da sedis i gledas tv ili slicno. Napisao sam ti da se ti treninzi rade u intervalima, ne smes odma da krenes i da radis 40 minuta. Ako to pokusavas pocne se sa 10min. pa se povecava.
You can actually lose 50 pounds or more doing this workout at home
Citaj i informisi se, moras sam da se potrudis. Iscitavaj teme. Od tebe sve zavisi.

Offline homersimpson

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
  • Motivacija je uspeh!
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #14 on: January 24, 2013, 02:05:16 PM »
Sve mi je to jasno, tako i radim i time se i bavim, hvala za link, upravo taj snimak sam gledao..

Interesuje me sta misliš, kazu da je zdravo piti lumunadu sa medom ujutru, to sam i radio neko vreme ali sam prestao jer mi je nestalo meda.. :D Planiram opet to da pijem, super mi je topogotovo ujutru...

ALI šta je sa tim medom? Vidim da je kalorican, da li to znaci da treba da ga izbacim? Ili je vise korstan nego štetan?
Tajne su tu da ih neko nasluti, postoji reč koja vredi tek kad se odčuti! Dj.Balašević

Offline Darmarko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 87
  • Gender: Male
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #15 on: January 24, 2013, 02:32:33 PM »
Za sada ga zaobidji.

Offline BoDz4

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 97
  • Gender: Male
  • Imperare sibi maximum imperium est.
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #16 on: January 24, 2013, 03:15:10 PM »
Ja bih med na tvom mjestu izbacio totalno,ali eto npr ja iscijedim jedan limun u flasu od 2l napunim vodom,i tako pijem. To ti kazem ako ne volis da pijes nezasladjenu limunadu,a ako volis,onda cepaj limunade slobodno. Veci problem su ti ugljeni hidrati nego masti,barem po mom iskustvu,gledaj da ih unosis sto manje i nikako uvece. Pilece bijelo ako mozes jedi sto vise. U krompiru i pirincu nemoj pretjerivati,jer su to izvori UH.
Sto se treninga tice,postepeno idi,i mozda u pocetku dok nesto kilaze i dok ne udjes u formu,gledaj sto vise misicnih grupa da aktiviras,jer misici su masina koja sagoreva energiju. Sto vise misica aktiviras,vise ces trositi kalorija. Budi uporan samo,nemoj da se obezhrabrujes kad ti se cini da nema napretka,napredak mora doci ako si disciplinovan i uporan. Ovaj forum ti je prava riznica znanja,citaj podforume o ishrani,problemima sa viskom kg,pa i sto se tice treninga. Nadam se da sam pomogao
-Scientia potentia est.
-Οι πρωταθλητές δε φτιάχνονται στα γυμναστήρια, φτιάχνονται με ό,τι έχουν μέσα τους: μια επιθυμία, ένα όνειρο, ένα όραμα.
-Радићу данас оно што други неће да бих сјутра могао да радим оно што други не могу!

Offline homersimpson

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
  • Motivacija je uspeh!
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #17 on: January 24, 2013, 03:30:07 PM »
Naravno da jesi, hvala ti! Izbacujem med onda definitivno, iako sam na nekoliko sajtova procitao da je zdrav i dobar za dijetu, ali sam video i da ima dosta kalorija.. Citam dosta, dosta sam i naucio, manjka mi ideja sta da jedem, nemam ideja sta da spremam za obroke.. Sta je sa cedevitom?
Tajne su tu da ih neko nasluti, postoji reč koja vredi tek kad se odčuti! Dj.Balašević

Offline Filip@992

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #18 on: January 24, 2013, 05:12:07 PM »
Pozdrav druze,prvo da ti kazem svaka cast na odlucnosti.E sad ovako,meni npr. najvise odgovara low carb i mislim da bi ti bilo sasvim ok da krenes sa takvom dijetom,ili recimo bar da smanjis UH na minimalan unos.Ja bi pod hitno izbacio taj corn flakes,razlog prost previse secera.Mnogo bolja opcija i jeftinija ovsene pahuljice 100g,potopis u vodi,stavis malo cimeta odozgo ili ih pomesaj sa jogurtom ali gledaj da to bude sa 0% masti,imas onaj fit ili ella.Za uzinu pojedi 100g neke ribe,ili pileceg belog.IZBEGAVAJ so,jer so zadrzava vodu,tu takodje mislim na vegetu zacin c itd... ;) nebi bilo lose da izbegavas i ostale zacine.Za rucak cepi 150-200g belog mesa sa nekom salatom,recimo zelena salata,ili brokoli karfiol i ubaci malo kuvanog krompira...Veceru pomeri slobodno za kasnije ako si gladan,ono sto je bitno je da nikako ne jedes UH  posle 6h.Znaci za veceru samo protein,riba,belo meso itd...Ako si gladan izmedju rucka i vecere pojedi recimo malo ella sira,on ti je 0% masti i ima neku mizernu kolicinu UH.Nemoj se prejedati vocem,bilo je ovde na forumu dosta prica o vocu,pojedi recimo svaki drugi treci dan po neku vocku.Pijes dosta tecnosti,to je ok,gledaj da iscedis 2 limuna u toku dana i da popijes.Ja bih kupio omega 3 kapsule,ok su za imunitet i neki mineralni komplex,vse ti nista ne treba.Meso kuvaj ili dinstaj,ako dinstas samo par kapi maslinvog ulja.Za med ti je vec receno tako da otprilike to ti je to...

Offline BoDz4

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 97
  • Gender: Male
  • Imperare sibi maximum imperium est.
Odg: 30ak kilograma viška !! HELP !! :)
« Reply #19 on: January 24, 2013, 05:15:29 PM »
Med jeste zdrav,ali za dijetu kazu da je dobar za one koji su sladokusci,pa da im je bolje da zasladjuju medom,nego secerom. Ali med ti nece pomoci,nego vise odmoci.

U cedeviti opet ima secera i zato ti ne valja. Pica koja ti mogu pomoci su:
-voda (gledaj da pijes redovno,i da nisi zedan,jer kad org dehidrira usporava se metabolizam,a voda ujutru na prazan stomak ubrzava metabolizam)
-zeleni caj
-crna kafa (bez secera,ili mozda sa vestackim zasladjivacem)

Sto se tice jelovnika,shvatam zasto imas problema,zato je najvaznije da shvatis sta unosis u sebe kroz hranu.

Citaj na forumu sta su UH,Proteini i Masti kako se ponasaju kad udju u tijelo,zasta se koriste i kad i koliko cega unositi.

Isto je bitno da znas sta ne valja da unosis,npr slatkisi su puni prostih secera,a i sam znas da secer nije dobar. I kad uneses nesto sto ne valja u sebe,osjecaces grizu savest i izbjegavaces.

http://www.exyu-fitness.com/forum/problemi-sa-viskom-kilograma/kako-izgubiti-visak-kilograma-uputstvo/

Ovdje imas objasnjeno lijepo kako funkcionise metabolizam,imas cak i kombinacije za sve obroke,i sastavljen primjer jelovnika.

http://www.exyu-fitness.com/forum/problemi-sa-viskom-kilograma/kako-da-smrsam!/

Ovdje imas objasnjeno kako da napravis deficit u kalorijama da bi smrsao i druge korisne stvari.

Prostudiraj ovo,i teme o UH,Proteinima i Mastima,i shvatices sustinu.  ;)
-Scientia potentia est.
-Οι πρωταθλητές δε φτιάχνονται στα γυμναστήρια, φτιάχνονται με ό,τι έχουν μέσα τους: μια επιθυμία, ένα όνειρο, ένα όραμα.
-Радићу данас оно што други неће да бих сјутра могао да радим оно што други не могу!