EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Proteini  (Read 229873 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline Neca_bd

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Proteini
« Reply #320 on: September 18, 2013, 05:19:52 PM »
da li neko moze da mi kaze koliko proteina sadrzi kupovna surutka od 1 litar. Dakle na internetu sam citao da u 100g/100ml sadrzi od 8 do 12g proteina, dok na ambalazi boce koju ja pijem pise da 100ml sadrzi 0,31% proteina.
Totalno sam zbunjen, pogotovo sto mi je drug rekao da jedna i pol casa moze da ga nahrani proteinima posle treninga?

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Proteini
« Reply #321 on: September 18, 2013, 05:34:24 PM »
ta kupovna surutka uopste nema veze sa surutkom whey protein. Ja sam jednom kupio i bilo je oko gram proteina mozda na celo pakovanje ;D

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #322 on: September 18, 2013, 06:55:22 PM »
da li neko moze da mi kaze koliko proteina sadrzi kupovna surutka od 1 litar. Dakle na internetu sam citao da u 100g/100ml sadrzi od 8 do 12g proteina, dok na ambalazi boce koju ja pijem pise da 100ml sadrzi 0,31% proteina.
Totalno sam zbunjen, pogotovo sto mi je drug rekao da jedna i pol casa moze da ga nahrani proteinima posle treninga?

Drug extra strucan.

Ako pise 0.3% na ambalazi onda toliko i ima, tj. 0.3g/100ml.

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Proteini
« Reply #323 on: September 18, 2013, 07:17:51 PM »
cak i mleko ti je bolje 20x od te surutke kupovne :D

Offline Sindrom

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #324 on: September 19, 2013, 10:04:00 AM »
Surutki mesta nema u ovom sportu.
Ja sam negde nasao da ima 0,9 gr proteina na 100 ml cini mi se!
Sto znaci da ti treba da popijes skoro 3 litra surutke da bi uneo kolicinu proteina koju imas u merici whey proteinu.
To je stvarno suludo,a da ne pricamo pored proteina sta ces jos lose uneti.
<3 bildara

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #325 on: September 19, 2013, 01:56:17 PM »
Ja pijem surutku povremeno ali ne gledam na proteine i masnocu u ovom periodu,pa ne moze biti kao whey.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #326 on: September 19, 2013, 02:35:29 PM »
pa zbog čega je piješ?

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #327 on: September 19, 2013, 02:58:15 PM »
Imao sam nekih problema sa jetrom

Offline helenicious

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Proteini
« Reply #328 on: November 19, 2013, 12:52:03 PM »
Uh, ja ne bih proteine ni za šta na svetu menjala... Mislila sam da će veliki problem da mi bude voće, ali kako ga iskuliram jedno nedelju dana, posle više i nemam potrebu da ga jedem. Mada uzmem jabuku-dve na nedelju dana čisto radi vitamina.
Pošto sam imala problema oko viška kg i nisam imala pojma kako obroci zapravo treba da izgledaju, unosila sam sve živo, a proteina najmanje... Evo već 4 godine sam u stanju da pojedem i do pola kg pilećeg belog u toku dana + još mnogo proteina iz belanaca i proteina... Sve se može kad se hoće, ko ima problema sa mesom, neka pokuša da ga reši, ja sam mnogo srećnija kad jedem više proteina, a UH svedem na minimum. Tj. povećam ih kad vežbam, ali to su sve složeni UH.
Inače, mrzim kad vegetarijanci i vegani krenu da pametuju kako smo mi mesojedi ubice, kako smo ovakvi ili onakvi, a to što oni ubijaju i žvaću biljke, to nikom ništa... No hard feelings, ali treba realno sagledati okolnosti...

Offline dejan_ns

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
Odg: Proteini
« Reply #329 on: December 28, 2013, 11:53:59 PM »
Surutka koju ja pijem ima na 100 ml oko 1gram proteina,znaci oko 10 gr na litar.A pitka je dosta za jedan obrok moze da se popije litar lagano.A i nema nista bolje od prirodne surutke,ko moze da nabavi,