EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Misicne Partije Koje Zaostaju  (Read 126245 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline frenky

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 53
  • Gender: Male
  • Sculpting the masterpiece
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #10 on: April 29, 2007, 05:56:01 PM »
ovo sto je Gagi naveo to je odlicno za sokiranje listova... :clap:

ja sam pobornik da se listovi rade umjernom tezinom u 8-10 serija  sa visokim brojem ponavljanja (od 20-40) i odmorom izmedu serija do 1 minute...

list je dizajniran da izdrzi velike napore stoga se prema njemu mora biti "krajnje brutalan" da bi se pokazao neki rezultat...

Balls-to-the-wall training. You sweat. You push. It hurts. In here, there's no room for crybabies, no place for talking trash. Just raw lifting. This is real deal......

Offline neca

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
  • zivot je borba
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #11 on: May 02, 2007, 10:24:26 PM »
trudim se da ramena radim sto pravilnije, cak letenje radim sedeci prvo jednom pa drugom rukom, tako da je cimanje i koriscenje inercije iskljuceno

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #12 on: May 04, 2007, 07:17:50 PM »
jel moze neko da navede jos neku vezbu za zadnju lozu sem iskoraka i leg curla?
iskorak vec radim,a kod leg curla u poslednje vreme imam manjih problema sa nekom tetivom koja mi "preskace" dok ga radim?ne boli al nervira :) i ranije mi se to desavalo,pa prestanem sa tom vezbom i  prodje vremenom..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #13 on: May 04, 2007, 07:55:27 PM »
Ostaje ti mrtvo dizanje sa ukrucenim nogama...Neki rade sa skroz ispravljenim nogama, po meni mnogo je bolja varijanta kada su ti noge malo savijene ( samo otkljucas kolena), i ostajes u tom polozaju ceo pokret.Spustas sipku ili bucice blizu tela a u isto vreme kukovima ides nazad.Kada dodjes u poziciju gde osecas jako istezanje u zadnjoj lozi zastanes i zatim polako bez trzaja krenes nazad.
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #14 on: May 04, 2007, 08:02:02 PM »
u tom slucaju duzina pokreta ima da bude 30 cm jer sam savitljiv kao greda bas kod tog savijanja
hvala ;)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline greywiendog

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
  • Gender: Male
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #15 on: July 03, 2007, 02:33:38 PM »
Ja imam problem sa misicem leve noge iznad kolena, jer sam imao povredu meniskusa i dugo mi je bila zapostavljena leva a opterecena desna noga! Sada postoji vidljiva razlika izmedju leve i desne noge! doktori su mi rekli da ne smem opterecivati tegovima, a mene zanima kako da povecam misicnu masu leve noge bez tegova i kako da izjednacim masu leve i desne noge (makar priblizno)? Takodje me zanima koje misicne grupe se razvijaju trcanjem sa tegovima od peska (onih sto idu na zglobove)? Hvala!

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #16 on: July 03, 2007, 02:45:07 PM »
pa koliko ja znam, vezbe sa opterecenjem se koriste za saniranje povreda. moj drug je operisao koleno i bez ekstenzije nije mogao da se oporavi. tako da nije da bas ne moze s tegovima, ali naravno tezine nisu neke velike. a to trcanje s tegovima od peska oko nogu ti ne bih preporucio nikako, mozes da povredis kolena, skocne zglobove i ko zna sta jos. te tegove vise koristi kada radis trbusnjake sa podizanjem nogu.
over & out

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #17 on: July 03, 2007, 05:28:13 PM »
definitivno je leg-ekstenzija vezba koju mozes da radis bez problema...ostale su neke zablude iz proslosti u glavama lekara...tacnije, oni najcesce primenjuju nesto od pre 100 godina (cast izuzecima)
nisam skroz sigurna ali mislim da dolazi u obzir i leg-press, naravno i ovo sa nekim minimalnim tezinama
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #18 on: August 05, 2007, 06:24:46 PM »
veliki pooz za seve..
imam jedan problem...
imam malo uza ramena pa bi volio, ako je to moguce da ih nekako rasirim, posto ima sve drugo ok...npr.leda i grudi su mi naj bolji dio tjela...noge i ruke ok, do duse sad sam na defki, pa bi volio ako ima ko kakav savet da mi da oko ramena, volio bi da imam sira ramena...
dobio sa dosa saveta pa mi recite ako je to ok... da nastavim tako...
da sve sto radim bilo da je bend ravni ili kosi, ili neka druga vjezba, da radim s sirokim hvatom, vratilo, tako i ramena,  da radim dosta sklekova, i one s kontrakosom npr. stavim noge na stepenice a ruke dole nize... za sad sam malo popravio simetriju i ramena su mi krenula na bolje...
pa bi volio ako ima jos ko kakav savet da mi pomogne.... :help: :bored:
a onda kad krenem na masu ima da ih napumpam.... za sad ocu nekako ako je iako moguce da ih istegnem; razvucem. pa onda masa na njoh i ima da bude ok... ;)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: Misicne Partije Koje Zaostaju
« Reply #19 on: August 06, 2007, 08:50:51 PM »
Ljudi, pricajte nesto o bicepsu i tricepsu  :help:. Frka mi je da nastavim masu. To je neverovatno kako slabo ide. Probavao sam sve zivo. Puno serija, malo serija, velike tezine, male tezine, puno serija sa malo tezina, itd. Sve kombinacije. Sve vezbe ali ne ide pa ne ide. Sve ostalo napreduje.  :wallbash1: :hitself: :dunno: :pullhair: