EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: moja chudna dijeta  (Read 8442 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sambucuself

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
moja chudna dijeta
« on: June 18, 2007, 01:04:17 AM »
dakle ovako,...

2005. godine u aprilu sam imao problema sa metabolizmom (na nervnoj bazi - obaveze i gluposti) pa sam uspeo da se sa 80 kg ugojim na 115 za mesec (mozda dva)...

posle mi je kilaza varirala od 103 do 117...

kad sam dosao do 117 ( to je bilo pocetkom aprila ove godine) ja sam promenio princip gledanja na stvari i uveo SNAZAN PSIHOLOSKI REZIM PONASANJA I ISHRANE i uspeo sam da smrsam 11kg za 3.5 nedelje,...

posle sam se ugojio 3kg jer sam nastavio sa obavezama na fakultetu i imam sad 109 kg...

poslacu vam sliku (ne izgledam grozno, kako bi se moglo zamisliti sa ovim brojkama)...

visok sam 188 cm, pa sam procenio da mi je oko 90 kg u stanju prosecne misicne mase optimum,... (imam 23 godine)...

e, sad...

problem je nastao u tome sto mi je kraj semestra na fakultetu bio JAKO stresan i naporan tako da sam IZGUBIO VOLJU I PSIHICKU SNAGU za povratak u kondiciju (a, moglo bi se reci da sad imam vremena da se tome posvetim)...

problem je mozda u tome sto ne znam da li je moj pristup zdrav (skoro sam siguran da nije, ali sam spreman da i malo preterujem jer ne zelim da umrem sa 30 godina od visokog pritiska ili tako neke gluposti)... a drugi problem je mozda u tome sto generalno sumnjam u sebe i potrebna mi je podrska...

da ne zaboravim da napomenem - zdrav sam kao dren, pritisak i sve ostalo je u redu, tako da mislim da fizicki moj organizam moze da podnese ozbiljno mrsavljenje...

cilj mi je da dodjem do 100 kg (dakle da smrsam 9 kg) za recimo - mesec ili dva...

moj rezim ishrane (onaj koji je dao rezultate je bio sledeci)

doruckovao sam iskljucivo i samo ovsene pahuljice sa nekim light jogurtom,...
2. obrok je bio recimo oko 12h kada sam jeo 2-3 zalogaja recimo pecuraka ili jedno jaje ili tako nesto proteinsko,...
oko 16h sam takodje jeo, i to recimo neko voce i za veceru recimo grejpfrut ili jabuka,...

takodje, NAMERNO SAM SE ISCRPLJIVAO dugim setnjama i ostajanjem duboko u noc (do 2-3 ujutru) za racunarom kako bih povecao potrosnju jer nikakvu ozbiljnu fizicku aktivnost (osim te setnje i povremenog basketa) nisam mogao da izvodim toliko oslabljen dijetom,...

problem lezi o ovome:

DA BIH DOSAO DO TOG REZIMA morao sam postepeno da se navikavam, dakle trebalo mi je jedno 3-4 dana da udjem u shtos, ali sad nikako da izdrzim duze od 2 dana jer sam jaako iscrpljen psihicki zavrsetkom semestra...

sta mi predlazete?

da li da idem sa ovim sistemom, tj. da pokusam to ponovo ili da se okrenem klasicnom sistemu sa puno vezbanja i relativno vise hrane... ???????????

IDEALNO bi bilo kad bih imao nekoga ko bi mogao (da tako kazem),... zajedno mrsavi samnom, jer sam video jako zanimljivu emisiju na tv-u u kojoj ljudi mrsave timski u grupama,...

ljudi pomagajte, ove dve godine su mi pakao jer nisam nikada bio osoba sa viskom kilograma i to mi je skroz cudno, ne mogu sebe da prepoznam u ogledalu,...


Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #1 on: June 18, 2007, 01:35:54 AM »
Dakle tako ... :)

Ovo sto si ti radio je samodestrukcija ;) Izgladnjivao si se, organizam je trosio ono sto ima neko vreme, zatim je poceo da se prilagodjava na te kolicine hrane koje mu dajes i bilans je desetak kg manje i stopiran proces mrsavljenja, a kad si malo povecao porciju, vratio si tri kile. Da ne pominjemo to iscrpljivanje i nespavanje ....cccc
Ceo pristup ti je totalno nezdrav, kao sto si i predpostavio, plus sto ti je i izbor namirnica sveden na min, kolicine proteina neznatne...mahom si unosio UH namirnice a i  tajming za konzumiranje voca je pogresan.
Bitno je da shvatis da mozes da jedes sasvim kolicinski pristojne obroke a da u isto vreme mrsavis. Samo je fazon u izboru namirnica i njihovom unosu u toku dana i njihovom kombinovanju. Uz sve to je fizicka aktivnost neizbezna.
Provrsljaj malo po forumu i procitaj teme koje imaju veze sa viskom kg. Imas teme Neznalice i Ivana i krcat podforum u forumu za zene...citaj i to, ne preskaci ga...pun je korisnih informacija.
pozz

Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline sambucuself

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #2 on: June 18, 2007, 01:38:50 AM »
pogledacu, hvala...

Offline sambucuself

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #3 on: June 18, 2007, 02:52:29 AM »
malo sam procunjao i prijatno sam se obradovao kad sam video da me je podsvest pravilno navela na zakljucak da posto je vitamin C antioksidans da zato pospesuje razgradnju masti,...

necu preterivati niucemu, ali cu povecati unos Vitamina C,...

ako imate jos korisnih predloga, rado cu ih prihvatiti...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #4 on: June 18, 2007, 07:36:45 AM »
Pozdrav i dobrodosao..samo ti procitaj teme o visku kilograma i imas da doktoriras materiju toliko smo pisali jakih tema da ces lako naci resenje..
za sva ostala pitanja i nejasnoce stojimo ti na raspolaganju.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sambucuself

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #5 on: June 18, 2007, 02:54:36 PM »
puno hvala na srdacnoj dobrodoslici

 :)

Offline sambucuself

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #6 on: June 21, 2007, 12:33:11 PM »
pozdrav prijatelji...

malo sam se jos informisao oko ishrane i setio se nekih elementarnih stvari iz te oblasti, pa posto sad imam vise vremena da se posvetim vracanju u formu, krenuo sam sa aktivnostim na tom planu i u skladu sa tim imam par pitanja.

procitavsi temu o visku masti u organizmu, poceo sam da menjam rezim ishrane...

dakle ovako - ujutru i dalje jedem ovsene pahuljice - da li je ovo ispravno?

, ali dodao sam obavezno voce posle prvog obroka.

unosim dosta tecnosti u organizam i vitamina, pogotovo vitamina C, svi vitamini su prirodnog porekla s' tim sto dodajem i jednu tabletu vitamina C ujutru (od 500 mg)...

svakog dana se sve vise krecem  posto mi je frka sa ispitima uglavnom prosla, pa mogu da svuda idem peske...

s' obzirom na to da hocu da ubrzam metabolizam, hteo sam da vas pitam sta da radim od vezbi (mislio sam da nastavim sa teretanom, ali da se koncentrisem na sprave za skijasko trcanje i da krenem na bazen... - 2 sata aktivnog plivanja dnevno je sigurno dovoljno, samo mi je problem sto nemam bazen ovde u Staroj Pazovi, pa cu od sutra ili subote krenuti u Indjiju na bazen, cim mi auto bude vracen od mehanicara...)

moje konkretno pitanje glasi:

da li da krenem da trcim vec sada ili da sacekam da se malo plivanjem i setnjom vratim u formu, jer sa mojom kilazom od 109 kg, bojim se da ce trcanje biti preveliko opterecenje za zglobove i kosti posto nisam u dobroj formi,...

sta mislite vi?

Offline Ivan!

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 237
  • Gender: Male
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #7 on: June 21, 2007, 12:49:56 PM »
s' obzirom na to da hocu da ubrzam metabolizam, hteo sam da vas pitam sta da radim od vezbi


Za ubrzavanje metabolizma jedi 5-6 puta dnevno. To je osnova.

Tršanje možeš krenuti već sad. Nemoraš u jednom dahu istrčati 30 min. Probaj sledeće

Brzi hod 2 min, trčanje 2 min. Ako ti je i 2 min. puno a ti trči po 1 minut. Kako se kondicija bude popravljala, produžavaj trčanje, a smanjuj hodanje, sve dotle, dok nebudeš mogao da istrčiš svih 30 min. Ako ti se puls naglo digne na preko 140-150, uspori tempo.

Offline sambucuself

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #8 on: June 21, 2007, 12:52:51 PM »
ok, probacu taj sistem vec veceras... kad malo prodje ova vrucina

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: moja chudna dijeta
« Reply #9 on: June 21, 2007, 12:55:25 PM »
pozdrav prijatelji...

Cao  :)

dakle ovako - ujutru i dalje jedem ovsene pahuljice - da li je ovo ispravno?
ali dodao sam obavezno voce posle prvog obroka.

jeste ispravno, sacekaj pola sata pa pojedi vocku! Jednu dnevno!
ovsene ne jedes kad je dan sa 0%uh

A sto se tice ishrane, ajmo ovako - Lazic nek me ispravi kod gramaze ako misli drugacije

Ponedeljak:250gr proteina +150 gr UH-skrobastih/riza,krompir ili crni hleb
Utorak:250gr proteina +75 gr UH-skobastih
Sreda: 250gr proteina,proteinski dan...dakle..nista UH, samo unosi proteine preko 100 gr i  povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:250gr proteina,75 gr UH..
Petak:250gr proteina,150 gr UH....
Subota:250gr proteina,  0%gr UH...samo gomile povrca kao i u sredu
Nedelja:100gr proteina, 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos 0mega 3 masti ..recimo 100- gr..lesnik..badem..orah...

Vitamini prirodnog porekla? cedjeno voce?
mozes slobodno i 1g c da uzimas!

moje konkretno pitanje glasi:
da li da krenem da trcim vec sada ili da sacekam da se malo plivanjem i setnjom vratim u formu, jer sa mojom kilazom od 109 kg, bojim se da ce trcanje biti preveliko opterecenje za zglobove i kosti posto nisam u dobroj formi,...

kreni sa kombinacijom setnje i brzog hodanja za pocetak...2 min setaj normalno..2 min ubrzaj..i tako 20-30 min.. kasnije bajs..hiit, obican kardio..