EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...  (Read 35976 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« on: May 15, 2010, 11:22:10 PM »
Pozdrav svima,
Ja sam Lola, imam 30god., visoka sam 180cm i imam 72kg, takodje imam (Hasimoto) hipotireoidizam.
Drago mi je sto sam naisla na ovaj forum jer vidim da ima dosta strucnih ljudi, tako da se nadam da ce mi neko izaci u susret i pomoci mi da resim problem sa kilogramima.

Pre par dana sam krenula na fitnes, jos uvek mi nisu napisali neki program za vezbanje, vec je to bilo vise upoznavanje sa spravama i vezbanje od po 10ak min. na svim spravama.

Sto se tice ishrane, zaista ne znam kako da kombinujem namirnice i sta bih trebala da jedem, kako bih uz vezbanje uspela da skinem 7kg, upravo zbog stitne zlezde.
Procitala sam Lazicevo uputstvo: Kako izgubiti visak kilograma, ali tamo jasno pise da jelovnik nije namenjen osobama koje imaju problem sa stitnom zlezdom, pa bih vas zamolila, ako nekom ne predstavlja problem, da me uputi sta i kako jer mi je postalo jako tesko da se borim sa ovim kilogramima (najveci problem su mi stomak, bokovi, unutrasnja strana butina i nadlaktice), jos da napomenem da imam malo dete koje sama cuvam po citav dan, kao i da ne postoji mogucnost da ga ostavim nekom na cuvanje kako bih vezbala jutru, tako da je jedino vreme kad mogu otici na fitnes oko 18h, kad se suprug vrati s posla.

Izvinjavam se na opsirnosti, nadam se da mi necete zameriti.  :)
 :help:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #1 on: May 15, 2010, 11:24:46 PM »
koju terapiju imas?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #2 on: May 15, 2010, 11:27:42 PM »
Euthyrox 50mcg , vec 4 godine.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #3 on: May 15, 2010, 11:35:05 PM »
ima li poboljsanja?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #4 on: May 15, 2010, 11:47:54 PM »
Nema nikakvih promena. Cak sta vise, sasvim slucajno sam otkrila da imam hipotireozu, jer osim sto sam u to vreme mnogo spavala (ali to su svi povezivali sa anemijom u kojoj sam tada bila), nije bilo nikakvih simptoma, ali meni nesto nije dalo mira i na licni zahtev sa uradila Tsh, T3, T4, a onda sa Dg koja je potvrdila moje sumnje, otisla sam kod endokrinologa, koji po mom izgledu i po nalazu UZ nije mogao da poveruje da je nalaz tacan, pa sam morala ponoviti analize, sa dodatkom TPOAb, sto je i potvrdilo dijagnozu - Hashimoto.
U to vreme sam imala 64-65kg. Ovih 7kg viska, koje sada zelim da skinem, dobila sam posle porodjaja. Tacnije, u trudnoci sam se ugojila 10ak kilograma, iz bolnice izasla sa tezinom koju sam imala pre trudnoce, ali u periodu laktacije i ne kretanja (zimski period, mala beba...), dosla sam do 75kg.
3kg sam skinula u zadnjih mesec dana, ne znam kako, pretpostavljam da najveci uticaj ima to sto sam gotovo skroz izbacila slatkise, jedem samo dvopek, trudim se da jedem na 3h, mada mi nekad, zbog klinca, nije bas lako ispostovati, pripremiti obrok i jesti tacno na vreme.

Sto se tice nekih simptoma vezanih za moju dg, osim sto sam jako premorena (mada to ima veze sa tim sto se nemam kad naspavati, jer ustajem oko 7-8h, a lezem oko 00-02h). Na kontrole idem jednom u 6 meseci.

Eto, ja se opet raspisala.  :blush:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #5 on: May 15, 2010, 11:53:19 PM »
nema veze..sto vise informacja..to bolje..ima li nesto od namirnica da ne volis?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #6 on: May 16, 2010, 12:00:51 AM »
Osim kupsa, koji volim, ali jako retko jedem jer se ne preporucuje kod smanjene funkcije stitne zlezde, jedem sve. Bar mislim da jedem sve (cak i ono sto ne volim, a to su sardina, brokoli, cvekla).
 

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #7 on: May 16, 2010, 12:05:10 AM »
pa u principu ti treba da jedes namirnice sa sto nizim glimenskim indexom, da imas umerenu fizicku aktivnost..
ako zelis da ti napisem neke parametre , mogu..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #8 on: May 16, 2010, 12:07:46 AM »
Naravno da zelim i mnogo hvala na interesovanju da mi pomognes u resavanju mog problema.  :)

Da, setih se da pitam jos nesto, juce sam, na fitnesu, radila trbusnjake, neke tri vrste, izmedju ostalog i neke gde se glavom ide ka kolenima, lezi se na stomaku. Od jutros me bole vratne zile (na prednjoj strani vrata), i to bas jako. Grlo me ne boli. Moja kuma kaze da se i njoj to desavalo kad je radila trbusnjake, dok nije skontala da ne radi pravilno. Da li je moguce da to ima veze sa tim? Totalni sam laik kad je u pitanju vezbanje, pa se izvinjavam ako je pitanje glupo.  :blush:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #9 on: May 16, 2010, 10:34:37 AM »
Naravno da zelim i mnogo hvala na interesovanju da mi pomognes u resavanju mog problema.  :)

Da, setih se da pitam jos nesto, juce sam, na fitnesu, radila trbusnjake, neke tri vrste, izmedju ostalog i neke gde se glavom ide ka kolenima, lezi se na stomaku. Od jutros me bole vratne zile (na prednjoj strani vrata), i to bas jako. Grlo me ne boli. Moja kuma kaze da se i njoj to desavalo kad je radila trbusnjake, dok nije skontala da ne radi pravilno. Da li je moguce da to ima veze sa tim? Totalni sam laik kad je u pitanju vezbanje, pa se izvinjavam ako je pitanje glupo.  :blush:

pa to je samo zato sto si stomak radila "na silu" i angazujuci misice koji nisu stomak..a to nije poenta vezbanja..uhvatis se za potiljak i polomis vrat pokusavajuci da uradis "trbusnjak" a pritom se i vuces nogama..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap