EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Stomacni pojas + izrazena rebra  (Read 17788 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Stomacni pojas + izrazena rebra
« on: March 10, 2010, 05:20:40 PM »
Pozdrav, procitao sam neke stvari na forumu, ali sam se ipak odlucio da otvorim temu. Unaprijed se izvinjavam, posto znam da ovakvih tema ima mnogo, ali nikako da nadjem odgovore na sve ono sto me zanima. Imam 17 godina, visok sam 1.88, imam 75kg. Ne znam da li je ovo dovoljna tezina za moju visinu, ali radi se o tome da ja nisam debeo, ali ipak imam pojas, koji bih zelio da skinem. Iznad tog pojasa imam tzv. "bojler" (rebra koja su jako nagalsena kada stegnem stomak), cega takodje zelim da se rijesim. Ova kombinacija je jako cudna, s obzirom da imam mozda malo kilograma, ali opet imam taj pojas, a i istaknuta rebra.

Sto se tice ishrane, baziram je na ribi, umjereno vocu, povrcu, crvenom mesu, nemasnom jogurtu i biljnom siru (masti, hljeb, slatkise i brzu hranu sam izbacio iz prehrane). Od sumplemenata i dodataka ishrani ne uzimam nista, a i ne planiram. Od fizickih aktivnosti obozavam voznju bicikla (i to duge voznje), trcanje ne volim bas, ali mogu trcati, dok volim duge setnje umjerenom brzinom. Pored toga rekreativno igram basket i stoni tenis (ponekad).

Trebam napomenuti da sam bio na svojevrsnoj dijeti prije dva mjeseca (nazalost, isao sam na svoju ruku). Izgubio sam par kilograma, ali je to bila voda. Odjecu koju prije nisam mogao nositi, sada mogu, ali mi opet pojas jako smeta (kao i taj "bojler" iznad njega, koji se vidi kad nategnem stomak, i to vise na lijevoj strani). Sto se tice vjezbanja, sada radim sklekove (klasicne i sa podignutim nogama), trbusnjake, cucnjeve i propadanja, a uskoro planiram uvesti i bucice, a kada otopli I zgibove (posto vani imam mogucnosti za to, a u kuci ne). Znam da to nije dovoljno, ali dok se ne snadjem za nesto bolje, sljaka.

Znam da rezultati ne dolaze preko noci. Mogu se odreci hrane, i posvetiti se vjezbanju. Nazalost, moji mi jos ne daju u teretanu (imaju trip da ako odem da ce mi neko dati steroide, da cu se preforsirati, itd).

Konkretno me zanima da li ima nacin da skinem ovaj pojas do kraja (bez teretane i suplemenanata) i na koji nacin najefektivnije mogu da povucem, tj. izravnam ovaj "bojler", a da ne izgubim misicnu masu, vec samo salo (i da li se to u potpunosti uopste moze napraviti)? Jos jednom se izvinjavam ako sam otvorio jednu u moru slicnih tema, ali zaista mi treba vasa pomoc.

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #1 on: March 10, 2010, 05:25:27 PM »
Chitaj
-http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?board=2.0
-http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?board=40.0

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #2 on: March 10, 2010, 05:33:03 PM »
ne znam ko bi ti dao steroide, preskupi su  :lol:
okaci sliku


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #3 on: March 10, 2010, 07:28:18 PM »
ne znam ko bi ti dao steroide, preskupi su  :lol:
Ma, joj, znam i ja to, al sta cu kad su starci u tom tripu, jbg. Nego, zanima me da li se kardio treningom (bicikl 30-35min), pravilnom ishranom i 2-3x nedjeljno kosarkom moze doci do zeljenih rezultata, odnosno skidanja sala sa donjeg stomaka, a sa programom trbusnjaka ojacati gornji dio abdomena koji nema sala (odnosno, da popunim taj prostor misicima)? Posto rezultati ne dolaze tek tako, zanima me da li ih (i kakve) mogu postici za 6 mjeseci aktivnog rada (mada planiram i prosiriti vjezbanje na tegove i zgibove).

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #4 on: March 10, 2010, 07:42:11 PM »
adekvatnom ishranom i treningom se moze svasta uraditi  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lazy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 162
  • Gender: Female
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #5 on: March 10, 2010, 10:05:16 PM »
Quote
(kao i taj "bojler" iznad njega, koji se vidi kad nategnem stomak, i to vise na lijevoj strani).

Jel moze neko da mi objasni malo bolje ovaj fenomen, sta je to konkretno i zbog cega nastaje?

Izvini sto ti spamujem temu  :Peace:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #6 on: March 11, 2010, 02:02:32 PM »
Zbog vishka masnog tkiva u tome predjelu?????
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #7 on: March 11, 2010, 02:59:30 PM »
Usled nepravilne ishrane dolazi do veceg gubitka misicne mase a na zalost ostaju masnoce u predelu abdomena i gluteusa.... Cesta pojava kod "turbo" dijeta...

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #8 on: March 11, 2010, 07:23:37 PM »
Usled nepravilne ishrane dolazi do veceg gubitka misicne mase a na zalost ostaju masnoce u predelu abdomena i gluteusa.... Cesta pojava kod "turbo" dijeta...
A da li se to vremenom (uz pravilnu ishranu i adekvatan trening) moze u potpunosti ispraviti?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Stomacni pojas + izrazena rebra
« Reply #9 on: March 11, 2010, 07:56:46 PM »
Naravno da moze, cilj je ukloniti salo uz minimalan gubitak misicne mase.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.