EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kombinacije sa Ella sirom  (Read 74927 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #110 on: September 24, 2012, 01:12:01 PM »
Sta kazete za tzatziki(sir ili jogurt,krastavci,beli luk,mirodjija,so)?

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #111 on: September 24, 2012, 05:04:42 PM »
Svaki džem ima šećera. :)

To "bez šećera" znači da nema dodatog šećera, već samo onog iz voća.

Nema razloga da se bilo ko pati sa sirom ako ne može da ga jede, nikakve razlike neće biti ako se pred spavanje pojede neko meso, cela jaja i sl.

Pustite one "mnogo sam hardcore" priče - ako to ne možeš da jedeš onda batali ovaj sport. Ne postoji hrana koja mora da se jede, za svaku ima alternativa koja je nekom ukusnija i sa kojom se neće patiti, a koja nije ništa lošija od one prve.

Ah, pa to je zanemarljivo secera. Dzem od jabuke pogotovo.
A za ovo drugo se slazem, skroz. Vezbas i jedes zato sto se lepo osecas kad to radis, i da vidis kako pici motivacija da ne prestanes da se pridrzavas onoga sto si sebi zacrtao.
Meso nema alternativu. :)

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #112 on: September 24, 2012, 05:14:10 PM »
Sta kazete za tzatziki(sir ili jogurt,krastavci,beli luk,mirodjija,so)?

U tzatziki ide pavlaka. :)
Ali ova kombinacija sto si naveo je skroz zdrava.

Ne znam da li ste videli da ima Meggle svezi sir, isto kao i Ella, samo mi se cini da je daleko punijeg ukusa.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #113 on: September 24, 2012, 05:46:22 PM »
Pa ako hoces namaz,onda pavlaka,ako hoces preliv onda jogurt.Ja bih preliv da pravim,posto oslic pocinje da me ubija u pojam.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #114 on: September 24, 2012, 06:21:00 PM »
Pa ako hoces namaz,onda pavlaka,ako hoces preliv onda jogurt.Ja bih preliv da pravim,posto oslic pocinje da me ubija u pojam.

Na koji nacin spremas oslic?
Mozda mogu da ti dam neke sugestije kako da bude ukusniji, a da opet bude zdravo. :)

Bilo koji preliv u sirovom stanju je odlicna stvar. Samo, ne znam kako mislis to da izvedes sa jogurtom, jer krastavac sadrzi mnogo vode. Bice jako retko. Moras prethodno da ga izrendas i iscedis.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #115 on: September 24, 2012, 06:33:45 PM »
Bas tako i pravim :).Zapravo,nikad do sam nisam pravio sa pavlakom,samo s jogurtom.

A oslic u foliji.Sipam malo karija i origana,ali i dalje se poprilicno oseti onaj njegov ukus.Koji zacini su najbolji za oslic?Kako ti spremas?

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #116 on: September 24, 2012, 07:12:23 PM »
A sto samo jedes oslic? Na dijeti si?
Ako je tako, onda izbegavaj origano i mlevenu papriku, oni podsticu apetit.
A kari ne ide s ribom, nego s piletinom. I ako koristis kari, onda nemoj soliti, jer kari vec sadrzi so, i to ti je sasvim dovoljno.

Probaj da ga zacinis ruzmarinom, belim lukom i limunom. Ili da ga dinstas u sveze izblendiranom paradajzu, bez ulja, na slaboj temperaturi, u suprotnom ce se raspasti.

Kad ga tako ispecem u rerni, koristim ga kao sastojak salate. Sve pomesam sa sirovim povrcem (tikvice su mi bolje nego krastavac, recimo), i prelijem Ellom razredjenom sa jogurtom.

Ella je sjajna. Svaki dresing za salatu mi se sastoji od nje, bas zato sto je neutralna. Koristim je i kao preliv za musake. Cak i za dezerte. I ne mastim se. ;) Sve je u glavi.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #117 on: September 24, 2012, 07:19:02 PM »
Da,na dijeti sam,ali jedem i beln,naravno.
Znam da ne ide kari uz piletinu,al ono :D Cek,limun i luk stavis sto ga ubacis u rernu ili kad se ispece?

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #118 on: September 24, 2012, 07:31:19 PM »
Ma da, pre nego stavis da se pece, malo ga polijes time.

Oslica slobodno mozes da zamenis skarpinom, ako ti to finansijske mogucnosti dozvoljavaju. Razlika u masnoci je neznatna, ali je daleko ukusnija. Meni omiljena. :blowkiss:

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #119 on: September 24, 2012, 09:19:29 PM »
Sta koristis od zacina kada jeiletina u pitanju ?

Izvinite za off  :blush: