EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 2-3kg?  (Read 2950 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Celavitikus

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
2-3kg?
« on: May 09, 2012, 11:57:13 AM »
Kako mogu najlakse i najefikasnije skinuti 2-3kg , a da mi se ne vrate nazad? :)
da li je dovoljno posto imam 15 god idem u skolu,a do skole imam 3km i nazad 3 to je 6
jos + na odmorima igram  fudbal i na fizickom, a kada imam vremena idem i napolje ili na stadion..
i sada ocu da izbacim slatkise i sokove i malo smanjim unos kalorija, da li ce mi to pomoci da skinem
2-3kg i sta mislite koliko mi treba vremenski? :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 2-3kg?
« Reply #1 on: May 09, 2012, 12:08:25 PM »
samo izbaci to iz ishrane i bice ok
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline xdenis037

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: 2-3kg?
« Reply #2 on: May 09, 2012, 01:04:33 PM »
imas Lazicevo uputstvo kako skiniti kilograme pa procitaj malo



Offline djape92vb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: 2-3kg?
« Reply #3 on: May 09, 2012, 05:19:31 PM »
Treniram 3 do 4 dana 2 puta dnevno i ostalim danima jedanput dnevno, 3-4 kardija nedeljno,zapravo trcanja i skakanja,i to 1200-1500m joging,i 30-60-90 m 5 do 8 puta svaku distancu,tako dva puta nedeljno,taj trening traje manje od 45 min, jednom nedeljno radim piramidu 50-100-150-200-150-100-5 x2 (nakon 1200-1500m zagrevanje), i uvek se desi jos neka kardio aktivnost nedeljno,bilo basket ili tako nesto, zatim 1 do 2 treninga za snagu nogu...pliometriski trening (skakanje,naskoci,itd.) i drugi trening je trcanje uzbrdo sa ili bez opterecenja dodatnog......isao sam i 3 do 5 puta nedeljno u teretanu ali sam to zamenio klasicnim vezbama,sklekovi,propadannja, zgibovi itd.. (sto bi rekli idem na sipku) ............... imam 93-94 kg sa procentom masti oko 15 (visina 193).....i taj procenat neceee da padne nikako i imam 2-3 teorije zasto:
-prvo ishrana mi je dosta dobra ali ima ispada malih maltane svakodnevno i mozda to nedozvoljava dalji pad.....
-drugo imao sam 110kg sa procentom masti od 21 pre godinu ipo a cuo sam da mane celije ne nestaju vec se samo isusuju sto znaci da neko ko je vec bio ,,mastan" pogotovu u nekom pubertetskom periodu ima velikih problema da skine i odrzi nizak procenat masti.
-trece naravno genetika....svi su mi bumbari u familijin.....
Sto se tice suplementacije uglavnom nemam novca za neke kombinacije pa koristim ili samo whey protein posle treninga (nekada ubacim i kreatin) a ostalo pokusavam ishranom da nekako nadoknadim, ili samo neki sagorevac povremeno iz nekog pokusaja da skinem BFP. . .Cesto ne koristim nista. . .
Keto dijetu sam pokusavao par puta ali nemam sve suplementa i naravno pada misicna masa odmah,pogotovu sto trcim dosta,a i energija mi drasticno opadne posle 2-3 dana i dosta se usporim na treninzima brzine i naravno posto studiram jako tesko ucim...nikako zapravo.... . .
Neki realan savet bih voleo i objasnjenje da li je u opste moguce imati nizak procenat masti (npr 10-12 posto) na mojoj kilazi (ne ispod 90 kg) bez gomile suplemenata?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: 2-3kg?
« Reply #4 on: May 09, 2012, 06:35:46 PM »
Pa ne mozes ti birati koliko ces imati kg na 10% bf, sad bi ti da ne ides ispod 90kg..

Ovo za masne celije je tacno da ne nestaju. Problem ti je sigurno u ishrani. Napisi sta jedes.

Offline djape92vb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: 2-3kg?
« Reply #5 on: May 10, 2012, 12:04:27 AM »
Dorucak najcesce jaja 2-3,retko ubacim dodatna belanca, integralni tost...ili dva...ponekada sa pecurkama, ponekada sa pilecim grudima (onim kao sunka)....ranije sam pio nemasni jogurt ali sam presao na malo masnije kiselo mleko jer sam cuo da je mnogo bolje (po nekoj hrono ishrani).....ranije kada pijem whey pio sam ga pre dorucka ali sam cuo da whey nema nekog uticaja ujutru,jer je brzoapsorbovajuci.....ponekada ubacim nemasni sir (prezident,ela, ili balans)....nekada doruckujem tunjevinu i paradajz( za paradajz sam cuo od Vladica Jovanovica da je odlican za skidanje masti,pogotovu sok od paradajza)....kasnije za uzinu uzmem saku badema,kikirikija, iili tako nesto (ima mix da se kupi u svim prodavnicama).....zatim uglavnom imam prvi trening,ako je u teretani ili vezbe snage posle pijem whey i multivitamin sumeci . . .zatim ide rucak i uglavnom se jede sta ima jbg ali hvala bogu najcesce je junetina ili piletina od mesa,ponekada i riba,200 do 250 grama mesa,salata, integralni hleb(znam da ni on ne valja u velikim kolicinama ali se trudim da minimalizujem). . . . . . .zatim ide drugi trening, najcesce trcanje koje sam naveo,mada sam trcao jedno vreme i srednje distance....e tu iz mozda nekog straha jer mi je bitniji kvalitetan trening nego skidanje sala maznem u najgorem slucaju neku cokoladicu i casu soka, u najboljem hydroaktiv vodu ili nista.....nakon drugog treninga je kriza gladi i ne znam zasto,drugi trening se zavrsava najcesce oko 8 uvece,nekada i 9, a nakon 7-8 se trudim da nista od uh ne jedem, veceram skoro stalno tunjevinu i pardajz ili ono od rucka alsamo meso i salatu....a ta kriza gladi me ponekad poremeti .....ranije sam to ubijao sa wheyom ali ranije je cesce teretana bila drugi trening pa mi je odgovaralo...........to mi je idealan dan i najcesci...naravno desi se da ne bude toliko dobar i da se pojede malo vise hleba ili se pojede dve cokoladice u mesto jedne...ili me ona kriza pobedi pa ponovim rucak maltane.....i da kazam da jednom u dve nedelje imam dan koji ne kontrolisem...pa padne neki rostilj..mozda kolac...pice neko....ali i tada pazim da ne preteram i da izbegavam hleb,masno....mada se zalim bzvz jer sam skinuo od pre dve godine 16 kg i 7 posto masti u dva naleta,od avgust prve godine do januara-februara druge godine,do 98kg...tada sam imao 16 bfp....i februar ove godine do 93kg i nisam merio bfp ali mislim da je na 14. . . . .u prvom naletu su  trcanje i jaki treninzi odradili svoje (naravno uz korigovanje ishrane) a u drugom keto dijeta od 10-ak dana...zapravo proteinska dijeta jer keto podrazumeva razne suplemente. . i da,tada sam trcao program treninga za 1500m. . .i super ali u daljim pokusajima em nema rezultata em se nema snage da se izdrzi ta dijeta duze od 4 dana,razlika je sto sada treniram ovaj program za 100m koji je izgleda zahtevniji po pitanju ishrane jer ima vise elemenata jacine i snage nego izdrzljivosti..... a sa ovom svakodnevnom ishranom stojim....mada i kada povezem nekoliko losih dana ne dobijam na kilazi nista....cak ponekad znam i da kada se vratim na pravilnu ishranu skinem kilo-dva koja se vrate .....
Hvala puno na paznji.
I da....nisi me shvatio za ono 10 posto na 90 kg....ja to pitam da ji je teoretski moguce pa prosecan covek,prosecne genetike,visine 193cm gore-dole ima 90 kg kvalitetnih (10 i ispod posto masti) bez gomile suplemenata...naravno uz trening i ishranu dobru.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: 2-3kg?
« Reply #6 on: May 10, 2012, 07:39:35 AM »
Ae molim te pisi malo citkije, nemoj samo ovako nabacati sve jedno za drugim, ne cita mi se uopste.

Ovako sto sam procitao nabrzaka iz odgovora:

1. "ranije sam pio nemasni jogurt ali sam presao na malo masnije kiselo mleko jer sam cuo da je mnogo bolje (po nekoj hrono ishrani)." - wtf?
2. "ranije kada pijem whey pio sam ga pre dorucka ali sam cuo da whey nema nekog uticaja ujutru,jer je brzoapsorbovajuci" - prestani da citas blic zenu
3. "za paradajz sam cuo od Vladica Jovanovica da je odlican za skidanje masti,pogotovu sok od paradajza" - gluposti
4. "kasnije za uzinu uzmem saku badema,kikirikija, iili tako nesto" - nmg samo masti da ti budu za obrok ovde
5. "zatim uglavnom imam prvi trening,ako je u teretani ili vezbe snage posle pijem whey i multivitamin sumeci" - koji multi pijes? ako su oni sa pijace, to je za penzionere, nicemu ne sluzi. Kupi neki kvalitetan i pij ga ujutru
6. "junetina ili piletina od mesa,ponekada i riba,200 do 250 grama mesa,salata, integralni hleb" - zameni taj hleb sa pirincom ili krompirom, a taj hleb sigurno nije integralni nego obican beli samo sto ga oni tako prodaju
7. "maznem u najgorem slucaju neku cokoladicu i casu soka" - koji ce ti ovo...
8. "veceram skoro stalno tunjevinu i pardajz ili ono od rucka alsamo meso i salatu" - ok
9. "ja to pitam da ji je teoretski moguce pa prosecan covek,prosecne genetike,visine 193cm gore-dole ima 90 kg kvalitetnih (10 i ispod posto masti) bez gomile suplemenata...naravno uz trening i ishranu dobru." - moguce je, sto da ne?

Uglavnom, citas dosta gluposti i slusas gluposti koje ti drugi pricaju, jedes junk svaki dan kao sto sam i mislio, tako da znas u cemu je problem. Nzm zasto ides da trcis kad ti cokoladica ima cca 500 kcal.

Offline djape92vb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: 2-3kg?
« Reply #7 on: May 10, 2012, 11:48:37 AM »
Hvala, doduse predpostavio sam da je tu greska,tj greske....nista potrudicu se da jos malo doteram klopu
Samo jos jedno pitanjce ako moze: da li je bolje da kupim whey (i koj je najbolji,ja sam uglavnom uzimao elite whey dymatize) ili da kupim neki kompleksniji, casein ili tako nesto?
Ieventualno neki savet sta bih mogao da ubacim jos u klopu?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: 2-3kg?
« Reply #8 on: May 10, 2012, 02:01:27 PM »
Pa zavisi sta ti treba, ja uzimam whey ujutru uz ovsene i u sejk posle treninga a casein pred spavanje (umesto ella sira), e sad zavisi od tvojih finansija koliko mozes da priustis...