EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zasicene masti  (Read 16800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #20 on: August 07, 2009, 04:09:34 PM »
Da siguran si da je to bilo zbog jaja, a ne zbog sitnica kao sto su puske, topovi, dokrtina ratovanja i sl.

Zasicene masti su potrebne organizmu jednako kao i nezasicene, ali se nezasicene smartaju zdravijim jer ih ne unosimo dovoljno, a zasicenih unosimo previse, ovo mi je rekao jedan doktor inace ide samnom u teretanu a po specijalizaciji nutricionista.

Jeste, al iste te puske i topove je stvorio mozak nakljukan zivotinjskim mastima, znaci kinezi su izmislili barut pre 5 000 godina i pravili vatromet sa njim, a mi cim smo ga dovatili odma poceli da se ubijamo ;)
Nego da se vratimo na ove masti sto i jeste tema.


Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Zasicene masti
« Reply #21 on: August 07, 2009, 05:29:53 PM »
Slanina zakon..... :mfr_lol:
da podmaze malo koske.... :lol:   ;D
a da nespominjem samo cvarke..... ;D    :eat:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #22 on: August 07, 2009, 05:40:59 PM »
ovi tvoji linkovi : 1 o trans-mastima shto nije tema i podrazumeva se da su jako loshe ...  i 2 o HIGH saturated fat diets .. 
Linkovi koje sam postavio samo opovrgavaju linkove koje je Ralex postavio direktno.

Quote
a mi prichamo o normalnom unosu ... dechko je samo hteo da ti kaze da ti nishta ne bi shkodilo da pojedesh koji gram mesa  ;)
i prichamo o realnim shansama da ti se popravi hormonalni status + holesterol ..
Cekaj... ja jos nisam video da ste vi naveli IJEDAN dokaz ili indikator da cu ja normalnim konzumiranjem govedjeg mesa (znaci nikakve preterane kolicine) da imam bolje nivoe holesterole?
Niti ja kazem da ce male kolicine zasicenih masti da j*** nivo holesterola.
Rekoh da se pridrzavam svih normalnih preporuka u vezi holesterola (primetno manje zasicenih masti, vrlo cesto lososa, etc.), pa opet imam povisen holesterol od detinjstva.

A to je sve sto ocekujem od vas - da date neki dokaz, barem indikativni da ce povecanje unosa zasicenih masti POZITIVNO uticati na holesterol i hormone???
Sve vidim da to pishe o NEZASICENIM MASTIMA, a ne o zasicenim.

To da potpunim izbacivanjem zasicenih masti bi izbacio i dosta drugih materija, slazem se.
Ali to nije poenta - poenta je da li zasicene masti same od sebe imaju neku korist! I konkretno na holesterol.

Bare - cekam!
Ajde dosta vishe price, ko sta misli, dajte nesto konkretno...


A sto se Kineza tiche, oni jadni su jedva imali za pirinac, skoro uvek neuhranjeni - odakle ti ideja da je to samo zbog masti....

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #23 on: August 07, 2009, 07:22:26 PM »
Linkovi koje sam postavio samo opovrgavaju linkove koje je Ralex postavio direktno.
Cekaj... ja jos nisam video da ste vi naveli IJEDAN dokaz ili indikator da cu ja normalnim konzumiranjem govedjeg mesa (znaci nikakve preterane kolicine) da imam bolje nivoe holesterole?
Niti ja kazem da ce male kolicine zasicenih masti da j*** nivo holesterola.
Rekoh da se pridrzavam svih normalnih preporuka u vezi holesterola (primetno manje zasicenih masti, vrlo cesto lososa, etc.), pa opet imam povisen holesterol od detinjstva.

A to je sve sto ocekujem od vas - da date neki dokaz, barem indikativni da ce povecanje unosa zasicenih masti POZITIVNO uticati na holesterol i hormone???
Sve vidim da to pishe o NEZASICENIM MASTIMA, a ne o zasicenim.

To da potpunim izbacivanjem zasicenih masti bi izbacio i dosta drugih materija, slazem se.
Ali to nije poenta - poenta je da li zasicene masti same od sebe imaju neku korist! I konkretno na holesterol.

Bare - cekam!
Ajde dosta vishe price, ko sta misli, dajte nesto konkretno...


A sto se Kineza tiche, oni jadni su jedva imali za pirinac, skoro uvek neuhranjeni - odakle ti ideja da je to samo zbog masti....


Joj brate, ubi me u pojam, majke sta da ti kazem, dokaza za to i NEMA, jer je sve prekriveno velom svetske zavere, jer kad bi ljudi cepali malo i slaninice zdraviji bi bili, bez zezanja, razMISLI malo, vidis da i sama rec MISLIti potice od reci MASLO iliti masno ;) < dobro ovo sam morao doslo mi ;)
Znaci ne mogu ti linkovati jer i ne znam brate de su linkovi,  a sad da trazim me mrzi da trazim, al da znam da jeste tako ono jeste, znaci ko sto ti u jednom od onih gornjih tekstova kaze 20 gr zasicenih dnevno puna kapa, znaci to ti je oko 2 jaja i malo mesanca.
Ne znam sta da ti kazem, fora je u preterivanju i unosenju stvarno lose svinjske masti, inavce govedja ti je a must za bildere!
Ti se bre skoro izbacio jedan kompletan deo covekove ishrane, kapiras?
Znaci svi tvoji predaci su jeli snoma i ziveli srecno i zadovljno po nekim gudurama crne gore i hercegovine, a sad ti odjednom slavinu na slaninu! e pa nemoz to tako bato, mora sve po malo ;)
Znam, oces dokaze, e pa nemam ih, razumes? I ne znam ni gde bi ih nasao, nemam sad vremena da krstarim netom.


@KINEZI
Pa fora je u tome sto ishrana crvenim mesom dize testosteron, najdrasticniji primeri su ti mongoli oni stari koji nista osim maslaca od jaka i onog tatarskog bifterka nisu jeli /dobro oni nisu znali da jedu tatarski biftek ;) / i recimo Hindusi vegetarijanci.
Test isti dize i beli luk, pa zamisli sad kombinaciju belog luka i slanine ;) ....;)
Kinezi tredicionalno imaju biljnu ishranu, nije bitno zbog cega tako rade, i vrlo ih je lako bilo pokoroti.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zasicene masti
« Reply #24 on: August 07, 2009, 07:37:45 PM »
kako se pokoravanje kineza ili bilo kog naroda uklapa u temu zasicenih masti?  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Srle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 69
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #25 on: August 07, 2009, 07:58:05 PM »
Pa pokusavamo da objasnimo coveku da jede slaninu ili ce biti pokoren  :yes:

Nismo mi to izmislili, takav je zivot...

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #26 on: August 07, 2009, 09:02:27 PM »
Pa pokusavamo da objasnimo coveku da jede slaninu ili ce biti pokoren  :yes:

Nismo mi to izmislili, takav je zivot...



 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

E da je pokojni Wung-Chun jeo malo slaninice.....

 :clap: :clap: :clap:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zasicene masti
« Reply #27 on: August 07, 2009, 09:06:34 PM »
sad se jasno vidi ta connection ...  :yes:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #28 on: August 07, 2009, 09:33:29 PM »
Linkovi koje sam postavio samo opovrgavaju linkove koje je Ralex postavio direktno.
Cekaj... ja jos nisam video da ste vi naveli IJEDAN dokaz ili indikator da cu ja normalnim konzumiranjem govedjeg mesa (znaci nikakve preterane kolicine) da imam bolje nivoe holesterole?
Niti ja kazem da ce male kolicine zasicenih masti da j*** nivo holesterola.
Rekoh da se pridrzavam svih normalnih preporuka u vezi holesterola (primetno manje zasicenih masti, vrlo cesto lososa, etc.), pa opet imam povisen holesterol od detinjstva.

A to je sve sto ocekujem od vas - da date neki dokaz, barem indikativni da ce povecanje unosa zasicenih masti POZITIVNO uticati na holesterol i hormone???
Sve vidim da to pishe o NEZASICENIM MASTIMA, a ne o zasicenim.

To da potpunim izbacivanjem zasicenih masti bi izbacio i dosta drugih materija, slazem se.
Ali to nije poenta - poenta je da li zasicene masti same od sebe imaju neku korist! I konkretno na holesterol.

Bare - cekam!
Ajde dosta vishe price, ko sta misli, dajte nesto konkretno...


A sto se Kineza tiche, oni jadni su jedva imali za pirinac, skoro uvek neuhranjeni - odakle ti ideja da je to samo zbog masti....

gde su ti gradivne materije za hormone ? ako je tvoj celokupan unos masti iz nezasicenih i mononezasicenih svaka ti chast ali neverovatno mi je da uspevash da unesesh recimo 30% kalorija iz nezasicenih masti ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #29 on: August 07, 2009, 10:26:07 PM »
gde su ti gradivne materije za hormone ? ako je tvoj celokupan unos masti iz nezasicenih i mononezasicenih svaka ti chast ali neverovatno mi je da uspevash da unesesh recimo 30% kalorija iz nezasicenih masti ...
Znaci sada nije da su zaiscene masti potrebne, nego "e pa ne mozes svih 30% iz nezasicenih da pojedes, zato moras zasicene..."... O brate...

Tesko ti je shvatis kako uspem 30% iz nezasicenih masti???
500gr-1kg lososa (30-60 gr nezasicenih masti), 50-200gr badema i oraha )40-90 gr n. masti) (oba nista cudno za moju ishranu).
Sto.... ponekad predje i 50% kcal kroz nezasicene masti.

A Bare se skroz izgubio ;) Kineze je pomenuo zbog razvoja mozga i, po njegovim recima, vaznosti zasicenih masti za mozak (sto ... eno linkova koji pobijaju( - a sad odjednom testosteron???
Probaj ti, Bare, jedan file lososa, prodji Adom, pa vidi sta stvarno podize testosteron ;)