EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zasicene masti  (Read 16794 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #50 on: August 10, 2009, 06:31:57 PM »
Ko moze bez zasicenih masti? Veganci. To ti nije dovoljno?
Ne treba ja nista da pokazujem, jer je Bare meni tvrdio da mi je holesterol los samo zbog toga sto sam skoro anulirao unos zasicenih masti. Zbog toga ja hocu da mi pokaze zasto on misli da je tako.
Daleko od toga da ja mislim da covek treba da ne jede zasicene masti, jer znam sta to podrazumeva (izbacivanje drugih, za razliku od z. masti, bitnih nutrijenata), i licno nemam nameru da zivim na travi ;)
Ali uopste nema razloga da verujem, kako Bare kaze, da su zasicene masti POTREBNE da bi holesterol bio normalan. Prihvaticu da je to samo njegovo misljenje - ali on to jos uvek nije izjavio, on i dalje samo okrece temu :D
Cak je dao link koji je kao TO, ali nije ni pogledao da nezasicene uticu na nivo testosterona i holesterol, vec je i dalje mislio da su to zasicene.

A ovi linkovi:
http://www.fi.edu/learn/brain/fats.html
http://hdlighthouse.org/treatment-care/care/hdltriad/diet/updates/0055satfat.php
http://www.livescience.com/health/090107-brain-food.html
direktno opovrgavaju ono sto je Ralex postavio.

koji tvoji linkovi .. rekao sam ti istrazivanja meni skroz neuverljiva na pacovima + te dijete su glupost obichna i niko tako ne jede niti bi trebalo da jede ..  tako da daleko si ti od nekih chvrstih argumenata ..nadji mi neka istrazivnja gde su praceni ljudi goooodinama a da nisu uneli ni gram zasicenih masti pa da prichamo ..  do tada svodi se na ubedjenja , shto je ok .. ali nemorash da potencirash to da on nema neke chvrste dokaze etc .. kada si i ti prilichno daleko od toga ..


btw ova rasprava prerasta u obichnu glupost   :nonono:

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #51 on: August 10, 2009, 06:34:00 PM »
nego cini mise da je ovaj internet ko neki zakon osnovni, ako nemas link tvoje misljenje ne vredi nista? cista glupost.
Ne okrecem temu vec se trudim da ti plasticno dokazem, pomocu kineza recimo ;)
Mnogo ovo licno dozivljavas i gubis nerve, zasto?
Pa bilo je upuceno meni pocev od price o holesterolu zar ne?
Tvoje misljenje nije cista glupost ako nemas dokaza, ali za ovako velike stvari - da ti ovde pricas kako su zasicene masti neophodne?? E pa b'ate, za to treba da imas potporu.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #52 on: August 10, 2009, 07:25:39 PM »
Pa bilo je upuceno meni pocev od price o holesterolu zar ne?
Tvoje misljenje nije cista glupost ako nemas dokaza, ali za ovako velike stvari - da ti ovde pricas kako su zasicene masti neophodne?? E pa b'ate, za to treba da imas potporu.

Nemam potporu, meni ne treba nikakvo istrazivanje, zdrav razum, nista vise, sve ti treba.
Vegani? To ne bi komentariso uopste, znam da ovde ima ljudi koji su vegani na forumu, pa ce se naljutiti, al meni je to brate ko sekta, nek se ljuti ko oce.

Dobro ja  tebe sad da pitam nesto koje i kakve masti su u kakaou /kakaou kako to dobro zvuci ;) ?/

Znaci da kapitulirano tako mislim i tacka, nemam link tacnije mrzi me da trazim al me ne eto ne mrzi da se zezam ovde stobom ;)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zasicene masti
« Reply #53 on: August 10, 2009, 10:35:38 PM »
ovo stvarno prerasta u obicno prepucavanje lol
a dejo, ako si izbacio zasicene masti (sveo ih na minimum ili kako god) zasto ti je holesterol i dalje los? ako su iskljucivo one zaduzene za isti


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #54 on: August 10, 2009, 10:46:13 PM »
Nemam potporu, meni ne treba nikakvo istrazivanje, zdrav razum, nista vise, sve ti treba.
Vegani? To ne bi komentariso uopste, znam da ovde ima ljudi koji su vegani na forumu, pa ce se naljutiti, al meni je to brate ko sekta, nek se ljuti ko oce.
Vegeterijanci su sektasi - vegani su uglavnom oni koji, nazalost, ne mogu prosto da podnesu zivotinjsku hranu.
Sta je bitno da li su sekta ili ne? Jesi trazio da pokazem da moze da se zivi bez zasicenih? eto moze. To cak i nije extreman primer.

Quote
Dobro ja  tebe sad da pitam nesto koje i kakve masti su u kakaou /kakaou kako to dobro zvuci ;) ?/
Svakakve. And?

Quote
Znaci da kapitulirano tako mislim i tacka, nemam link tacnije mrzi me da trazim al me ne eto ne mrzi da se zezam ovde stobom ;)
QK he sti tu tako mislis, najzad si rekao.. mislim i ja mnoge stvari, pa se neke ispostave tance a neke promasaj. Ali ti si poceo kao da je to CINJENICA a ne tvoje misljenje...

a dejo, ako si izbacio zasicene masti (sveo ih na minimum ili kako god) zasto ti je holesterol i dalje los? ako su iskljucivo one zaduzene za isti
Pa ocigledno nisu one jedine krive, a rekao sam da sam jos i druge stvari promenio. (verovatno je genetski kod mene)
Ali to nije bitno - Bare je tvrdio obratno; da je to sto sam izbacio masti razlog zasto mi je los holesterol (a bio je los, na istom nivou, i pre nego sto sam probao bez puno zasicenih). Jel' shvatas?
Mozda je Bare u pravu, ali ja trazim neki razlog zasto on misli tako, osim "instinkta".

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zasicene masti
« Reply #55 on: August 10, 2009, 10:50:38 PM »
mislim da si ga suvise bukvalno shvatio  :)
i sam znas da je poenta upravo u izbalansiranoj ishrani


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #56 on: August 11, 2009, 12:24:36 AM »
Previse bukvalno?:)
Quote from: Bare
Brate, holesterol i imas jer NE JEDES SNOMA!!!!!!

Vidim da svi bezite od masnoga ko djavo od krsta, ali ZASICENE masti su gradivna gradja svih hormona, ne treba se zalivati slaninom, al ponekad mora, najbolje govedja mast kad su zasicene u pitanju.
A kako da shvatim ovo?:) "Probaj sa malo slanine da zalijes taj holi" ? :D
Doduse ne znam ni sta je SNOMA :D

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zasicene masti
« Reply #57 on: August 11, 2009, 07:53:03 AM »
jao dejo smaras sad vec
baretov svaki post je sa "!!!"
napravio je neoprostivu gresku sto nije napisao citav elaborat birajuci reci da ti objasni da s vremena na vreme pojedes i nesto masnije, i neki junk, a ne da zivis ko isposnik
ti teraj po svom, jedes SAMO nezasicene, pola kg lososa ili koliko si rekao, a i dalje imas holesterol ;)
a ovde svakako pise sta ko stigne
swat koji inace nema sta pametno da kaze pa mu postovi bivaju obrisani savetuje med u PWMu  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads