EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)  (Read 16413 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #50 on: March 29, 2010, 04:19:46 PM »
Vegeterijanac zavisi od osobe do osobe - ako je zbog zelje onda obicno ne jedu i ribu, ali ako ne sme meso, onda jedu ribu.

Probaj razne recepte sa ella sirom.. npr. 10gr blenda + 200gr ella + 200-300ml vode. Onda npr. sa cimetom (mislio sam da cu povratiti ali je ipak ukusno ;)), itd... ja vec duze vreme jedem sa pecenim bademima (skoro godinu dana) pa i dalje mi se nije smucila ;)
E sad ako to ne mozes... previse limitiras onda opcije :(

Moras negde da se otvoris da bi uslo (proteini) :D

Offline ena

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Female
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #51 on: March 29, 2010, 07:08:11 PM »
Pa jedem i ja ellu svaki dan, ali ne mogu bash 450g dnevno (ni fizichki ni finansijski :( )
A vec sam razgledala neke recepte po forumu, ima interesantnih stvari  :yes:

A ti si meshao samo cimet sa sirom? Kakav je bio ukus? (mislim jel ga zasladi cimet ili?)

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #52 on: March 29, 2010, 07:26:36 PM »
mozes u ellu dodat protein malo vode i bude super ukusno , a mozes i cimet..
isto kad jedes ovsene s jogurtom mozes malo cimetom posut bude ukusnije.. :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #53 on: March 29, 2010, 09:14:44 PM »
mozes u ellu dodat protein malo vode i bude super ukusno , a mozes i cimet..
isto kad jedes ovsene s jogurtom mozes malo cimetom posut bude ukusnije.. :)

aj da se ne lazemo..ela i ovsene nisu ukusne naspram junka ni malo..al su korisnije do neba  :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #54 on: March 29, 2010, 09:22:24 PM »
aj da se ne lazemo..ela i ovsene nisu ukusne naspram junka ni malo..al su korisnije do neba  :)

jes ofkors :rolleyes01:

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #55 on: March 29, 2010, 10:58:30 PM »
Pa jedem i ja ellu svaki dan, ali ne mogu bash 450g dnevno (ni fizichki ni finansijski :( )
Bez ribe, mesa i vecine mlecnih proizvoda (laktoza/masnoca), nemas bas izbora.. sem da vecinu proteina unosis iz shake-ova, sto niko ne radi (veci deo proteina iz ishrane, shakes kao dodatak).

Quote
A ti si meshao samo cimet sa sirom? Kakav je bio ukus? (mislim jel ga zasladi cimet ili?)
Jeste, bio je malo sladunjav.
Ali to sam jednom uradio cisto da probam ukus, uvek mesam whey sa ellom ili ellu sa bademom.
Ako jedes voce ili vocni jogurt, probaj <100gr jogurta/voca da pomenas/izblendas sa ~150gr elle za dorucak - mislim da ce ti to biti najbolji moguci ukus.

Ove nedelje sam uzeo pojaci blender, samo da se smilujem da ga operem i isprobacu neke mnogo cudnije recepte pa ti javljam ;)

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #56 on: March 29, 2010, 11:48:00 PM »
Dejo zar ne bi trebala u principu "brze" proteine da uzima ujutru tj belanac a da sir recimo jede u toku dana. Opet moze da kombinuje jaja i sir  :innocent:

Offline ena

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Female
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #57 on: March 30, 2010, 01:11:18 PM »
Bez ribe, mesa i vecine mlecnih proizvoda (laktoza/masnoca), nemas bas izbora.. sem da vecinu proteina unosis iz shake-ova, sto niko ne radi (veci deo proteina iz ishrane, shakes kao dodatak).
Jeste, bio je malo sladunjav.
Ali to sam jednom uradio cisto da probam ukus, uvek mesam whey sa ellom ili ellu sa bademom.
Ako jedes voce ili vocni jogurt, probaj <100gr jogurta/voca da pomenas/izblendas sa ~150gr elle za dorucak - mislim da ce ti to biti najbolji moguci ukus.

Ove nedelje sam uzeo pojaci blender, samo da se smilujem da ga operem i isprobacu neke mnogo cudnije recepte pa ti javljam ;)

Makar imam mleko bez laktoze  :dunno:

I hvala na receptima, na kraju cemo tortu od elle da napravimo :D

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #58 on: March 30, 2010, 02:35:58 PM »
ovde  :link: imas tabele sa kolicinom proteina/aminokiselina
za tebe su dobri izvori proteina i legumi, kostunjavi plodovi, semenke ...


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Ena- pitanja oko ishrane(vegetarijanac)
« Reply #59 on: March 30, 2010, 04:26:49 PM »
@sloba, u zavisnosti koliko jede sira, moze ga i ujutru. Meni je kombinacija sa whey-om ujutru prijatna (cak i sa >250gr elle), ali ako recimo nesto cvrsto jedem uz Ellu onda to ne ide ujutru (ella+jaja) - nekako se teze vari izgleda.
@ena, pa i mleko bez laktoze ima secera ;) A kad popijes koji dcl ili pojedes koji x100g, onda se nakupi.