EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Skrob i vlaknasto povrce  (Read 20837 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #10 on: January 10, 2008, 01:51:15 PM »
Nema to veze sa gojenjem, gojis se kada preteras sa unosom kalorija, tj. ne uspes da potrosis ono sto si pojeo.

1. mozda si pomislio da je nebitno odakle si uneo skrob jer ti je bitno da u obroku bude samo odredjena kolicina UH, ali ne treba mesati namirnice zbog toga sto se skrob ipak od svih secera najsporije razlaze u organizmu, a "prerada" recimo istovremeno krompira i hleba ili hleba i pirinca ili pirinca i krompira ide sporije nego kada samo uneses jednu vrstu
2. nema veze sa gojenjem nego sa varenjem ;)

« Last Edit: January 10, 2008, 05:05:21 PM by Tanja »
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #11 on: January 10, 2008, 02:31:03 PM »
pisao sam vec o tome nije isto 100 cal iz mesa i 100 cal iz hamburgera ili salame..
ako se vec radi nesto radi se kako treba
sto se tice mesanja skroba i vlakana ono ne pogoduje samo ljudima koji skidaju kilograme..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #12 on: January 10, 2008, 02:42:45 PM »
Hvala na pojasnjenju,

Znaci, ako sam dobro razumeo, jedna vrsta skroba je bolja zbog brzine apsorpcije - metabolizma, sto isto vazi i za kombinovanje UH: skrob - vlakno, sto ce reci kada se % masnoca dovede u red onda je dozvoljeno mesati UH pa cak i kombinovati skrobne iako ce to dodatno usporiti varenje ?

Hvala i izvinjavam se ako je to vec ranije obradjeno!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #13 on: January 10, 2008, 02:49:43 PM »
skrob ti je bitan zato sto daje energiju, koja je potrebna telu
brzina podizanja secera u krvi je uslovljeno sa odredjenim gi neke namirnice...posto ti koristis skrob da bi na taj nacin preko mnogih tralala procesa na kraju stimulisao stitnjacu da brze radi , tako i tvoj metabolizam , ako u isto vreme jedes i vlakno sta ti radis...ako je gi neke namirnice 80 ti ces sa vlaknom da umanis na npr 40 i neces imati taj efekat koji ti je potreban..
kada radis masu onda vec mozes to da radi, jer ti tada nije potreban brzi metabolizam
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #14 on: January 10, 2008, 02:55:00 PM »
skrob ti je bitan zato sto daje energiju, koja je potrebna telu
brzina podizanja secera u krvi je uslovljeno sa odredjenim gi neke namirnice...posto ti koristis skrob da bi na taj nacin preko mnogih tralala procesa na kraju stimulisao stitnjacu da brze radi , tako i tvoj metabolizam , ako u isto vreme jedes i vlakno sta ti radis...ako je gi neke namirnice 80 ti ces sa vlaknom da umanis na npr 40 i neces imati taj efekat koji ti je potreban..
kada radis masu onda vec mozes to da radi, jer ti tada nije potreban brzi metabolizam

PUNO HVALA!

Mnogo pomaze kad znam kako i zasto!

Pretpostavljam da je konstatacija tacna: jedna vrsta skroba po obroku radi brze apsorpcije.

Nadam se da cu uskoro promeniti rezim (kad sagorim masnoce) tako da me interesuju i promene u ishrani koje slede

Pozdrav

Offline Marex88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #15 on: January 10, 2008, 03:27:14 PM »
Gojis se od svega sto telo ne iskoristi u toku dana.Tako da ako drzis i masne dijete ako radis kako treba mozes da smrsas.
u tom slučaju,još bolje. pridržavam se onog što sam čitao na forumu i saznao od iskusnijih u teretani,a to je kardio max trajanja 30 min,4 puta sedmično ,da bih sagorevao samo masnoće,ne i mišiće, i pojačana ishrana da bih dobijao na kilaži i treninzi u teretani naravno

Offline Marex88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #16 on: January 13, 2008, 03:35:59 PM »
da ne otvaram novu temu..
problem jedan! grlo me malo boli,  nemam temp., ali se osecam slabo i nemam apetit (pocetak onaj najsmoreniji). e sad posto iz iskustva znam da se tada najlakse izgube kilogrami, ne znam sta mi je najpametnije da uradim. jutros sam na silu pojeo 4 jajeta i dve kasike ovsenih sa jogurtom pre toga :S jel treba da se silim ili postoji neko drugo resenje. jedino sto mogu bez da se silim jeste voce, banane,narandze i kivi. sta da radim?

Offline denza

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
  • Zvezda je zivot,sve ostalo su sitnice....
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #17 on: January 13, 2008, 03:59:54 PM »
Quote
da ne otvaram novu temu..
problem jedan! grlo me malo boli,  nemam temp., ali se osecam slabo i nemam apetit (pocetak onaj najsmoreniji). e sad posto iz iskustva znam da se tada najlakse izgube kilogrami, ne znam sta mi je najpametnije da uradim. jutros sam na silu pojeo 4 jajeta i dve kasike ovsenih sa jogurtom pre toga :S jel treba da se silim ili postoji neko drugo resenje. jedino sto mogu bez da se silim jeste voce, banane,narandze i kivi. sta da radim?

Joj imam isti problem vec nekoliko dana!Nista nemogu da jedem...muka mi na sve.... :dunno: :nonono: :wallbash1:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #18 on: January 13, 2008, 04:18:30 PM »
koliko trenirate tj koliko trosite toliko jedete
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Skrob i vlaknasto povrce
« Reply #19 on: January 13, 2008, 09:37:02 PM »
ma jok bre, izgleda neki virus ...  :wallbash1:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D