EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga  (Read 11375 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« on: April 05, 2011, 04:11:42 PM »
Prvenstveno  , veliki pozdrav svima !

Zovem se Bojan  , imam 34 godine i profesinalni sam muzicar u simfonijskom orkestru . Visok sam 177 i imam sad 80 kg i poceo sam na nacinjem 79 . Recimo da je juce bilo 3 meseca kako sam poceo da se bavim nekakvim  sportskim aktivnostima i imao sam 90 - 91 kg .Da ne pricam kako prosecan muzicar zivi ( ne racunajuci nocni zivot  :rolleyes01: ) ) Spavas-lezis , sviras-sedis ili stojis i tako u krug :nonono:  . Nesto pre novie godine mi je puko film jer sam se smorio sam od sebe i odma  , sto se kaze od sutra i ne cekajuci "ponedeljak " poceo sam da trazim po netu sve i svasta oko treninga i ishrane  , i naravno dosao sam do vaseg foruma .Nasao sam nekoliko uputstava ovde oko ishrane i skoro da sam ih se slepo pridrzavao...poceo sam sa sklekovima i mogao sam ih 8 :wallbash1: , sad 150 (naravno u serijama - pratio sam program  http://hundredpushups.com/ ) , usput pronasao i p90x i insanity i kombinavo bukvalno kako i kolko sam mogao od nekog od videa ( plyo , ab ripperr x , cardio iz insanity ujutro).. i eto skinuo 10 kg za tri meseca a da nisam ni osetio . Ishrana bila kriticna i jedina sreca sto nikad nisam bio ljubitelj ni slatkog ni masnog al sam valjda kasno ili neredovno jeo. E sad ono sto je istina da tih 90 kila nije islo ni gore ni dole 10 ak godina , a dobio sam ih u sustini kad sam '99 oboleo od zutice A i posle kad je poclela da mi opada kosa pio sam onaj beviplex  i mazao neku tecnost po glavi i sve se vratilo u normalu (imam gustu kosu :P ) .Da li je to samo do mene al od tih vitamina sam imao apetit ko kit ubica , stalno i nikad dosta. Kad sam presto da pijem to kile su ostale do pre 3 meseca.
Ovo sve sam napisao (mozda malo smorio) cisto da se zahvalim autorima i clanovima foruma koji su pisali o ishrani i treningu , ako je tema bzvz , slobodno brisite.

Ono sto sam ja hteo da pitam jeste ...Zeleo bih da pocnem p90x (stizu mi gume za trening i sipka za zgibove za koji dan)
 1. Na sta treba da pazim u smislu ishrane i da mi kazete sta je onaj recovery drink sto se pije posle treninga ?
 2. I nije mi bas najjasniji odnos koliko bih trebao da imam kila kad skinem salo sa sebe , skida se lepo  , posto nemam neke ambcije da se sirim preterano  i nabijam neku veliki misicnu masu nekad u zivotu posto moram da cuvam ruke , jer mi daju 'Leba.. iako ga ne jedem :P
Ambicij su mi da se lepo zategenem i da nema sala... pa sad ako jednog dana pozelim da rastem s misicima znam koji su ljudi pozdani za pitanja...

Hvala ex-yu fitnessu !
 :clap:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #1 on: April 05, 2011, 06:22:48 PM »
nema na cemu..daj tvoj trenutni jelovnik..ostalo cu kasnije odgovoriti
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #2 on: April 05, 2011, 06:59:37 PM »
Evo ovako :) don't kill me

Ustanem oko 7.30 popijem kafu
nakon toga npr . odradim prvi deo  deo "plyometric cardio circuit" iz insanity  do prvog istezanja.
Drugi dan npr.popodne uradim sklekove pa ab ripper x... kombinujem iz dana u dan sta stignem :)
Al recimo da svaki drugi dan radim taj cardio ili povezem dva dana .

oko 9.00 ovsene za ella jogurtom oko pola case
oko 13 tu neki sendvich sa tunom i ella sirom ( al nekad i lazem ) pa pojedem neki manji kroasan
oko 16 h piletina za zelenom salatom
oko 19 h opet pilece belo sa ella sirom
oko 22h  .. pojedem malo ella sira . i sta ja znam legem oko 01:00
E sad... nekad je curetina belo za rucak i veceru  , ujutro nekad pojedem kajganu sa shampinjonima ili tunjevinu...malo mesam... i ne mogu da kazem da bas gledam sta je uh sta proteini itd... al malo sam kopirao i kombinovao onu vasu dijetu iz "kako izgubiti visak kilograma " .Sto se tice hleba , samo integralni tost jedem ,  a sto se tice slatkog samo sam osetljiv na Jaffa keks i po neku cokoladicu...  torte ,  kolace , i ostale poslastice bas i ne volim nesto pa recimo da ne patim  , ne gladujem.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #3 on: April 05, 2011, 07:37:13 PM »
ovo ti je ok..samo sprovodi u delo i ti nemas brige
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #4 on: April 05, 2011, 08:15:16 PM »
Ok onda , hvala na savetu , pokusacu da nadjem neke slike na kojima se moze videti napredak... bas mi supruga kaze da je glupo sto se nisam slikao kad sam poceo da vezbam,.... sad mi krivo  , al ok. Nego oko onog recovery drinka... jel to onaj whey sto spominjete , ili kombo necega drugog ?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #5 on: April 05, 2011, 08:16:27 PM »
mesavina wheya i secera, ako se ima para onda se dodaju i amino tipa glutamin i bcaa
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #6 on: April 12, 2011, 08:43:02 AM »
Koji maler... pre nekih 10 dana sam imao neki zatvor(konstipaciju) na koji nisam nesto  obracao paznju  ,u vreme kad sam pisao post ovde , naravno posle toga krenu da bole hemoroidi... Bol je bas uznapredovao i odem kod lekara privatno . Tek ce ti on " nisu to samo hemoroidi vec i hematom kao posledica zatvora , morace mali zahvat     :wallbash1:      .. arghhh.... Odradjeno  , sve je ok al moram da mirujem sad malo :( .  Mada pazim na ishranu i kilaza stoji @79.5-80 ... Ovo je cisto preporuka svima koji iskuse ovako nesto da pripaze jer shit happens .  :)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #7 on: April 12, 2011, 08:53:42 AM »
Jedes povrce, tj. vlakna?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #8 on: April 12, 2011, 05:20:20 PM »
ma da ... zatvor je dosao skroz nenadano i bez razloga ( jbg uvek ima neki razlog ) , bas svako jutro jedem ovsene u jogurtu i zelenu salatu  i kupus u paradajz... al eto...  nemam pojma... mozda je sok bio za organizam sto nisam nista radio 15 godina pa se pokrenuo i skinuo 10 kg za 3 meseca . Za sad na sve sumnjam al ajde.... sve se nadam da nije od treniranja , jer sam se bas navuko , prosto sam nervozan ako ne vezbam bar nesto svaki dan .

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: g.paganini - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #9 on: April 12, 2011, 05:23:48 PM »
Ne vjerujem da je od treniranja.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.