EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ishrana za "mrsavljenje" ?  (Read 73311 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #20 on: September 03, 2007, 02:50:37 PM »


  @NeWeN_Rs

 Kad malo bolje razmislim 250g proteina dnevno mi je tesko da nekazem neizvidljivo uneti.jer jos ne koristim suplemente.......da li onda moze da ostane oko 160-170 g? Ako moze da li uh da isto variram ili kako?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #21 on: September 03, 2007, 03:54:10 PM »
moze i dalje variraj uh. za pocetak je i dovoljno 160-170g proteina a ksnije polako povecavas unos proteina, a uh nek ostanu onako kako sm ti napiso...
i budi siguran da ces uspeti... ovo ti nije program za masu nego za defku, i dobijanje ciste m.m.
ovaj je program naj bolji do sad. lazic, pedja, i drugi iskusni b.b. primenjuju ovaj sitem....
i svi ucesnici na forumu, ja ti mogu rec iz licnok iskustva, probo sam svasta, al ovo je naj bolje....
ovo ce ti sigurno, spreciti da izgubis tesko stecene misice, uz to ces izgubiti, smanjiti bif, znaci masnocu oko struka,  linije po telu ce ti postepeno da se naziru ,a misici ce rasti, naravno ako budes jeo dosta proteina.... :yes:
jel bez proteina nema ni misica, ako jos budes jeo malo pr. samo ce ces izgubiti m.m. salo ce ostati a ti ces pasti psihicki. i sto je naj gore prestaces da treniras... bices umoran i iscrpljen..
samo ovako radi i bice sve ok... posle teretane rukaj kardijo 20-30min i pokusaj u jutro makar 3 sedmicno da odradis hit, na gladan stomak... i videces rezultate vrlo brzo...
i to pocni sto prije dok nije zima zakucala na vrta...
a kd budes zadovoljan, s linijom onda pocnes s masom, ishrna ostaje odprilike ista samo nema varijacije uh. i posteperno povecavas uh. a do tog ima jos. to kad zavrsis sa skidanjem smeca...
 ;)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #22 on: September 03, 2007, 04:14:52 PM »
pa nemogu ti tacno rec za kolko vremena... sve zavisi od genetike..
al posto si ti mald i metaboliza ubrzaniji, i hormoni su na tvojoj strani..rade punom parom...
mislim za jedno 2mj... mozd i prije.. ako budes uporan... :yes:
a glutamin i wey pod hitno jel to ti je nepohodno posle treninga, jel posle 45 min dolazi do katabolizma.... i nezaboravi da wey i glut. mjesas sa vodom i dekstrozom...
a kad dodjes kuci nesto brzo probavljivo, riba , jaja belancad i to kunhana, a na vece pre spavanje  sir al sto manje masnoce.... i bice sve ok.
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Marko84

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • funchat3
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #23 on: September 04, 2007, 12:23:21 PM »
joj ja ne volim meso da jedem  :nonono: ali  mogu li  da jedem mesne preradjevine tipa virsle,salame,pastetu? :help:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #24 on: September 04, 2007, 12:32:54 PM »
ne mozes  :bash:
mozda je malo glupo pitanje ali sto ne volis meso?  :dunno:

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #25 on: September 04, 2007, 01:28:13 PM »
iamam i ja pitanje...
jel brate kako nevolis meso? a jedes te mesne preradjevine. to su cisto smece( sva otpad, staro meso koje se ne proda, kozice, masnoce, soja, sve naj gore ide u preradjevine) sama ti rec kaze mesne preradjevine...

meso ako ga pripremas kako treba, dodas neke zacine da ti poboljsa ukus. ima da ga zavolis...
moram priznat imo sam isti problema kad sam pocinjo s bb.
imas ja mislim ovde na forumu bb kuhar, pa pogledaj tamo, i sam spremi jelo, nemoj biti ljen da ti matori spremaju jelo, nakrcato brasnom uljem i gomile soli....
zato i ti se i zgadilo, jos kad dodjes u  trpezariju  a tamo na stolu meso okolo ulje nakrcatog krompira i ko zna ceg, to bi se i mani zgadilo. uvek si sam pipremi obrok....
ako toku dan radis napravi navece za jutro i podne kad dodjes kuci onda si sam spremi... :yes:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #26 on: September 04, 2007, 02:38:02 PM »
To sto decko ne voli meso nije bas da je naj "normalnije" ali netreba ni bas cuditi......znam dosta ljudi (doduse nemaju veze sa bb,ali bez obzira) koje ne jedu meso........ili im se gadi,ili nisu navikli.......


Nego hteo sam da pitam nesto..........

1.Da li mogu piti mleko i jogurt (o,5% mm) ceo dan,tj. kad mi dodje pa i uvece? Da li je problem ako se pije u vecim kolicinama ( 1l,2l) dnevno?

2.Posto pretpostavljam ( tj. siguran sam) da je integralni hleb od skroba,a meni je sutra dan sa 0 uh ,a u skoli sam.....tj . u skoli imam jedan obrok ( koji se sastoji od sendvicha sa tunom,ellom i salatom) zanima me kako da "prezivim" taj obrok...cime mogu da ga zamenim posto hleb ne sme????? :dunno: :dunno:A da ponesem tunu,ellu i salatu bez hleba-u skoli ne ide..........

3.Ovo mislim da znam,ali da za svaki slucaj proverim.......kad radim vrijacije uh to se odnosi na skrobne uh i njihovu varijaciju radim do onog vremena dok inace jedem skrob,tj. do 17h ?A vlaknaste mogu u u neogranicenim kolicinama?

Posto mi je danas dan sa 100 uh da li zobene ujutru(oko 40g) sa jogurtom,parce hleba( u koji sam napravio sendwich) i 150 g sirovog krompira (sad za rucak) zadovoljava tu kolicinu uh?Da nije mozda malo ili cak previse?

Hvala,nadam se potpunom odg :innocent:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #27 on: September 04, 2007, 02:47:19 PM »
1. ne preteruj, problem je!
2. nicim..taj dan jedes meso i vlakna (zasto ne ide..unuljas tunu i neko vlaknu i jedes), ako je zbog smejanja i ostalih fora  ne obaziri se na to, budi sebi bitan!
3. da, skrob jedes do 17 i do tad pojedes 150,100,ili koliko vec g skroba ti je predvidjeno za taj dan...vlakna jedes zbog pravilnog rada creva  :yes:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #28 on: September 04, 2007, 03:06:36 PM »

2. nicim..taj dan jedes meso i vlakna (zasto ne ide..unuljas tunu i neko vlaknu i jedes), ako je zbog smejanja i ostalih fora  ne obaziri se na to, budi sebi bitan!


Ma jok,smejanje,prigovaranje i te gluposti sam prevazisao odmah u startu,tako da toga nema.........ne razumem kako mislis da izvedem to u skoli?Da ponesem tunu,ellu,salatu,tanjir,viljusku u skolu?????I jos ako uzems da imam 5min (pa i manje) gore.....ne znam....... :dunno:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Ishrana za "mrsavljenje" ?
« Reply #29 on: September 04, 2007, 03:08:51 PM »
napravi kod kuce i ponesi u ciniji  ;)
imas valjda neku plastiku sa poklopcem .. i viljusu i deri tunu !  :lol: :yes: