EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Power/Protein bars (cokoladice)  (Read 10012 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KriticnaMasa

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Female
Power/Protein bars (cokoladice)
« on: October 10, 2007, 07:56:16 PM »
(Usput, ima li neka nasa rijec za power bars?)

Ja maznem jednu na dan (Zone Power bars mi nesto leze). Da li su ok, kad i koliko? Nisam nasla temu na ovu temu a pretpostavljam da su se i drugi pitali isto.

Hvala!!

Offline leDu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #1 on: October 10, 2007, 10:40:12 PM »
E, jedan moj prijatelj konzumira ili je konzumirao iste...

Nisam ga video neko vreme a ne secam se da se zalio na njih, on je to uzimao kad je u skoli a ne stigne da ubaci neki obrok...

Ja zaista nemam ideju kad se uzima,ni da li valjaju, vidim na pansportovom katalogu pise da za upotrebu treba konsultovati lekara ili nutricionistu... tako da ako ima takvih ovde ...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #2 on: October 10, 2007, 10:59:34 PM »
Zasto bi ih jela? Zasto za te ne lupis neke kvalitetnije proteine ( recimo kg belog) i to pojedes......islatljivije ti je.....a i te cokoladice su dosta skupe
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline leDu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #3 on: October 10, 2007, 11:01:41 PM »
Skoro 200 dinara  :bored:


Offline KriticnaMasa

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Female
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #4 on: October 11, 2007, 12:28:21 AM »
Da li pricamo o istim stvarima? 200 dinara?

Mene kutija od sest komada kosta 6 dolara.

Evo ovdje odgovora na moje pitanje: http://www.thewavemag.com/pagegen.php?articleid=25189&pagename=article

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #5 on: October 11, 2007, 12:39:34 AM »
pa sad aima tu mnogo vrsta koej nazivaju protein bars , imas ove u dmu sto nema vez s navedenim kostaju malo a vode se kao iste ,a imas one u prodavnici suplemenata raznih brendova  labrada extreme i sl , zavisi  koje ove manje 25 gr su oko 1eur, neke vece drugog sastava cak i do 2,5-3 eura znaci nisu jeftine uopce za te pare bolje kupit neko meso i sl .
jedino onaj ko je u frci koristi ako je na uptu pa nea vremena za neki konkretan obrok ko postuje sve principe znaci uzima ih kao neku "uzinicu" a da su zamjena za obrok  to ne mogu biti

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #6 on: October 11, 2007, 12:47:40 AM »
evo jedan homemade protein bars da vidite sastav otrpilike pa probajte napraviti slicno  :) http://www.youtube.com/watch?v=VR4v80kGy58&mode=related&search=

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #7 on: October 11, 2007, 02:56:29 PM »
Da li pricamo o istim stvarima? 200 dinara?
Mene kutija od sest komada kosta 6 dolara.
A odakle si ti...U inostranstvu je to sve jeftino,...tako sam bar cula. :Peace:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #8 on: October 11, 2007, 05:35:43 PM »
jedino onaj ko je u frci koristi ako je na uptu pa nea vremena za neki konkretan obrok ko postuje sve principe znaci uzima ih kao neku "uzinicu"

I onaj ko ne zna sta ce od para...... :lol: :lol: :lol:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: Power/Protein bars (cokoladice)
« Reply #9 on: October 16, 2007, 09:53:25 PM »
Vidim da ih placas u dolarima, znaci mozda si sa ove strane bare, a mozda i u Australiji, uglavnom ovde kod mene u USA su jeftine, u odnosu na Srbiju, ali, ja ih izbegavam, sve protein bars, energy bars, oat bars, zato sto kad procitas sastojke, dodje ti otprilike isto da pojedes jedan Snickers Bar ili jedan Healthy Valey Bar. Ovo onako metaforicki pricam, ali, gledano po sastojcima, u tim 'healthy' bars, pise npr da ima jako malo kalorija, obicno svaka ta bar ima izmedju 90 do 200 calorija, znaci za te kalorije kao sto neko rece, mozes puno toga zdravijeg pojesti. I mozda nema fat ili kalorije iz masnoce, ali, imaju veliki procenat carbohidrata i secera, plus vecina ih koristi corn syrup, koji nije dobar za mrsavljenje, opet zbog visokog secera. A to je nesto cega se treba paziti. U dosta ovih americkih fitnes magazina te bars strucnjaci uopste ne preporucuju, jedino ako bas nemas izbora za nista drugo, inace, uglavnom opcija je ne-preradjena hrana, a ove bars spadaju u preradjenu hranu. Nisam ja nikakav strucnjak u vezi ovoga, ali, i sama sam ih koristila dok nisam naucila da kalorije koje potrosis na to (a pritom te uopste ne zasite) mozes puno pametnije potrositi na zdravije namirnice.

Ovo ispod su Nutrition Facts za Zone Perfect Bar, nadam se da ce neko strucniji moci da nam objasni koliko je ovo dobro za nas:

Serving size: 1 bar
Amount Per Serving
Calories 200
Calories from Fat 70
Amount Per Serving and/or % Daily Value*
Total Fat 7g (11%)
Saturated Fat 4.5g (23%)
Cholesterol 0mg (0%)
Sodium 300mg (13%)
Potassium 110mg (3%)
Total Carbohydrate 20g (7%)
Dietary Fiber 1g (4%)
Sugars 13g
Protein 15g
Amount Per Serving and/or % Daily Value*
Vitamin A 50%
Vitamin C 200%
Calcium 4%
Iron 8%
Vitamin E 210%
Biotin 30%
Chromium 80%
Folate 40%
Magnesium 10%
Molybdenum 70%
Niacin 100%
Pantothenic Acid 35%
Phosphorus 20%
Selenium 80%
Vitamin B12 45%
Vitamin B6 200%
Zinc 50%
Riboflavin 50%
Thiamin 50%

A evo i sastojaka:

Ingredients
Isolated Soy Protein (Soy Protein Nuggets), Rice Flour (Soy Protein Nuggets), Malt (Soy Protein Nuggets), Salt (Soy Protein Nuggets), Corn Syrup, Sugar (Chocolate Coating), Palm Kernel Oils (Chocolate Coating), Cocoa (Chocolate Coating (Cocoa)), Potassium Carbonate (Chocolate Coating (Cocoa)), Nonfat Milk (Chocolate Coating), Sorbitan Monostearate (Chocolate Coating), Lecithin (emulsifiers) (Chocolate Coating), Vanilla (Chocolate Coating), Milk Protein Isolate, Cocoa Butter, Sunflower Oil (Less Than 2%), Xanthan Gum (Less Than 2%), Natural Flavor (Less Than 2%), Soy Lecithin (Less Than 2%), Ascorbic Acid (Less Than 2%), Magnesium Oxide (Less Than 2%), Ascorbyl Palmitate (Less Than 2%), dl-Alpha Tocopherol Acetate (Less Than 2%), Niacinamide (Less Than 2%), Zinc Oxide (Less Than 2%), Fish Oil (Less Than 2%), Pyridoxine Hydrochloride (Less Than 2%), Calcium Pantothenate (Less Than 2%), Riboflavin (Less Than 2%), Vitamin A Palmitate (Less Than 2%), Thiamine Mononitrate (Less Than 2%), Chromium Chloride (Less Than 2%), Folic Acid (Less Than 2%), Sodium Selenite (Less Than 2%), Sodium Molybdate (Less Than 2%), Biotin (Less Than 2%), Cyanobalamin (Less Than 2%), Traces of Peanuts

Naravno sastojci i informacije o proizvodima variraju, ovo sam ubacila samo kao primer.

"Power wears out those who do not have it!"