EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Hoću da smršam i da skinem salo :(((((  (Read 2583 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline S0ap

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Hoću da smršam i da skinem salo :(((((
« on: August 01, 2012, 02:19:24 AM »
Dakle ljudi evo vam još jednog novog člana sa viškom kilograma :wallbash1:

1984 godište sam i imam 105kg na visinu od 188 cm.

Do 2003 sam aktivno trenirao odbojku i bio zategnut "ki sajla" što bi se reklo ali kako sam batalio odbojku tako je i krenuo sunovrat ili uspon kilaže kako vam više odgovara a onda je došao i fax pa posao,pa kompjuter,pa neaktivnost,pa nezdrava ishrana i od sajle ja sam postao bure. :wallbash1:

Od 25-30 sklekova koliko sam nekada mogao da radim a da se ni ne oznojim ja sada mogu da uradim jedva 10 a na 11 duša kaska iza mene 10metara ili ja kaskam za njom :rolleyes01:

Radim po smenama (12-24 12-48) često ili provedem ceo dan u kolima ili ceo dan u kancelariji po kojekavim sastancima a kada dodjem kući samo se prevrnem u krevet i nema me do sledećeg dana.

Od maja meseca sam rešio da nešto uradim povodom kilaže pa sam počeo za početak da pešačim jer kod trčanja sam imao problem da čim trčim duže od 30metara udare me grčevi u mišiće potkolenica da je to strašno i da jedva mogu i da hodam. Valjda su ti mišići od tolike neaktivnosti toliko zardjali da im ni bog otac ne može pomoći....

Počeo sam da pešačim svaki drugi dan u početku 2-3km što će reći neka vrsta kardio treninga...

Sledeći mesec (jun) sam podigao na 5 km i već sam počeo bolje da se osećam

U julu sam podigao kilometražu na 7-8 km i posle svakog pešačenja se preznojim ko svinja ali se osećam odlično pogotovo što sam uspeo i da skinem 5 kg

Takodje sam korigovao i ishranu izbacio coca colu, pljeskavice,pizze i ostali junk food i preorijentisao se na ribu uglavnom tunjevinu,oslić i lososa. Od mesa piletinu i to uglavnom belo meso.


Počeo sam da jedem i povrće koje sam do skora samo gledao u prodavnici i naravno voće....

Prva stvar koja me zanima je:


Čitao sam onu Lazićevu temu o mršavljenju i pokušao sam da se pridržavam jelovnika ali u mom slučaju to teško praktično nemoguće ide najviše zbog smenskog rada jer nekada znaju i u sred noći da me dignu iz kreveta ili da zamenim dan za noć ili produžim iz noćne smene i dnevnu itd itd....

Pa još kada mi na to sve dodje i neki poslovni sastanak i to još u nekom restoranu gde svako naruči "Lepu Brenu za četiri osobe" sve što mogu je da  :wallbash1:


Kako u ovakvim uslovima da organizujem doručak i ostatak dana?

Počeo sam ujutru da jedem jednu bananu (mada u onom tekstu piše da ih ne treba jesti) ili 2 nektarine.

Za ručak kada uspem pojedem konzervu tunjevine u komadima sa lanenim hlebom

Večeru nekada preskočim pogotovo kada dodjem kasno kući a kada dodjem u normalno vreme onda znam da pojedem po 2-3 paradajza sa malo feta sira.

Pretpostavljam da treba da ubacim još dva obroka ali ne znam šta u ta dva obroka da ubacim voće ili nešto drugo?

Moram da napomenem da mi je mleko jedna od životno važnih namirnica i da dnevno popijem najmanje litar mleka sa 1.6 masti. Da li treba da redukujem unos mleka?

Druga stvar koja me interesuje je kako da skinem salo?

Rekoh već za sada pešačim kada god mi se ukaže prilka. Privatni auto nisam palio ne znam od kada ali mi zato službeni viri iz du*eta :wallbash1: :wallbash1:

Trčanje ću pokušati opet za koji mesec ali ako mi opet mišići budu pravili problem moraću da nadjem drugo rešenje.

Teratana barem za sada ne dolazi u obzir jer sa ovakvim radnim vremenom i svim mislim da bi to u mom slučaju bilo samo bacanje pare jer bi mi termini propadali.....

Da li da počnem polako i neke bodyweight vežbe da ubacujem i kako da ih raspodelim? Da li da ih radim svaki dan ili jedan dan da radim npr sklekove drugi dan trbušnjake itd itd?

I znate li šta je ironija u svemu? Što sam završio Fakultet za mendažment u sportu a totalno sam van kondicije za jednog sportistu :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1:

Nadam se da vas nisam udavio a svaki savet je dobro došao.

Hvala na strpljenju








Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hoću da smršam i da skinem salo :(((((
« Reply #1 on: August 01, 2012, 07:19:15 AM »
ishrana je kljucna, moras da se izboris sa time koliko toliko
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap