EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Visak kilograma  (Read 2929 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gogara91

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Visak kilograma
« on: November 07, 2012, 04:03:30 PM »
Pozdrav, zovem se Goran, prijatelji me zovu Gogara, pa me i vi mozete zvati tako :)

Hteo bih da smrsam, 196 sam visok, imam 112 kg.
imam par pitanja:

-U vezi ishrane:

1. 5 jaja (1 ili 2 cela) + casa mleka ili jogurt
2. neka vocka
3. Meso (na zalost precesto svinjsko) 200-250g + neko povrce ili krompir
4. kao pod 3
5. ella 200-250g

Da li je ovo u redu?
Da li je od piletine "dozvoljeno" samo belo, ili mogu i ostali delovi?
Jel tacno da mogu da jedem povrce (posebno salate) skoro u neogranicenim kolicinama?
Trenutno se pridrzavam samo dela ove ishrane, skoro svaki dan uleti nesto sto ne bi trebalo  :blush: ali, posto sam tek krenuo da treniram, nisam hteo da menjam 2 lose navike (lenjost i losu ishranu) od jednom :)

-U vezi treninga:

Treniram 4-5 puta nedeljno u teretani, posle treninga radim 10-15 minuta na biciklu u teretani, u zavisnosti od raspolozenja, + 10-15 minuta biciklom do kuce iz teretane.
Da li je ovo dovoljno kardio treninga, ili bih trebao da povecam?
Da li da radim noge, posto su mi poprilicno jake?
Da li da umesto bicikla trcim?
Da li da manje radim teretanu a vise kardio?


Unapred zahvalan,
Gogara :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Visak kilograma
« Reply #1 on: November 07, 2012, 05:26:44 PM »
-Gledaj da bude samo belo, ali mozes ponekad ubaciti batak i sl. ali bez kozice. Ali to samo retko.
-Da, povrce u neogranicenim kolicinama.
-Pa racunaj kad ti uleti da ti je propao dan, znaci dzabe si jeo kako treba ostatak dana. Druze ti moras da jedes jakooo strogo, ne sme da ti uleti kifla jednom u 3 dana a ne svaki dan neki junk, to je katastrofa, imas ti tu jako puno posla da se znojis barem 6 meseci.


-Za trening radi maksimalno 3-4x nedeljno sa tegovima, povecaj taj bajs posle treninga na barem 30 minuta. Radi kardio barem 4 puta nedeljno. Posle povecaj na 5-6 puta nedeljno 45 minuta, imas ti dosta da skidas.
-Noge su ti shit garant samo sto to ne vidis od sala. Radi ih obavezno. Radi noge sa visokim ponavljanjima barem 15 po seriji.
-Bolje vozi bajs zbog tezine da ne povredis kolena ili zglobove. A i skroz je svejedno koju ces vrstu kardia raditi, sve je isto potpuno.


Jedi ovako:

1. 5 jaja (1 ili 2 cela) + casa malomasnog jogurta
2. 150g belo ili 200g oslic
3. 150g belo ili 200g oslic
4. 150g belo ili 200g oslic
5. ella 200g

Za ugljene hidrate, 3 dana idi nizak unos pa 1 dan srednji unos pa opet ponovi.


Nizak unos: (3 dana)
1. 100g ovsene
2.
ako ti je ovde trening na primer
3. 50g pirinac
4.
5.

Visi unos: (1 dan)
1. 100g ovsene
2. 100g pirinac
ako ti je ovde trening
3. 100g pirinac
4.
5.

a proteine samo dodas u svaki obrok kao sto sam ti gore napisao, mozes belo/oslic/jaja/ella/whey/belanca.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Visak kilograma
« Reply #2 on: November 11, 2012, 02:33:03 PM »
Noge uvek treba raditi, sama vezbe nogu je mnogo bolja od kardio i svih ostalih vezbi.
Treniranje nogu ne samo sto przi salo vec izaziva "pozitivan hormonalan odgovor organizma".
Jednom recenicom- nista se ne moze porediti s vezbom nogu.
Inace na tvoju visinu mi se tvoja tezina ne cini strasnom, neznam koji ti je postotak telesne masnoce?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Visak kilograma
« Reply #3 on: November 11, 2012, 05:44:43 PM »
Verovatno je skinny fat sa visokim bf-om.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Offline Gogara91

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Visak kilograma
« Reply #4 on: November 13, 2012, 10:51:16 PM »
Krenuo sam s trcanjem,
Trcim oko 40 minuta, za to vreme predjem preko 6km. Ako taj dan radim u teretani, pravim 3 do 4 pauze od najvise minut setanja. Kada ne radim u teretani, napravim jednu pauzu od minut. Posle cu vreme i tempo pojacati, kad steknem bar malo kondicije.

Svaki dan sem danas sam trcao, danas sam radio noge. Citao sam po forumu da ne bi trebalo trcati kad se rade noge, da ih ne bih preforsirao.

Nameravam da trcim svaki dan, sem kad radim noge, jer kad ne trcim, osetim grizu savesti  :lol:

Nemam nikakvih problema s kolenima, igrao sam preko leta stalno basket, nikakvih problema nije bilo  :)

Nisam ja strasan, samo sam nezadovoljan sobom. Ljudi kad procenjuju moju kilazu obicno kazu da imam oko 100kg. Ne smirujem se dok ne budu procene ispod 85 :)

Hvala na savetima, pozdrav :)

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Visak kilograma
« Reply #5 on: November 15, 2012, 01:42:09 AM »
Pa cini mi se da si na dobrom putu, sa tim tempom ces brzo napredovati pogotovo ako budes imao koliko-toliko dobru ishranu. Samo pazi da se ne preforsiras.