EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako sam pobedio PRETRENIRANOST  (Read 11437 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Kako sam pobedio PRETRENIRANOST
« on: February 01, 2007, 02:19:13 PM »
Svi smo mi prosli kroz neke teske trenuntke u zivotu....Jedna stanica na mom zivotnom putovanju bila je pretreniranost,sa svim vagonima koje ono u sebi nosi..Nazalost ti vagoni su vise bili ispunjeni ugljem,nego zlatom,koje je daleko bilo!
Prvo moram da objasnim kako sam trenirao..Rekreativac sam..ali sam isao u teretanu 4 puta nedeljno i vezbao izmedju 25-30 serija po treningu,vrlo jako..tako reci dve zadnje serije do otkaza,sto sa ukupnim zbirom cine 12-14 serija na treningu..Besomucni otkaz...Koji mi jos odzvanja u glavi...i koga se uvek setim na putu do misicarnice..
Ishrana je bila svedena na tri obroka ,i to jedan tek posle dva sata posle teretane! Neki nastavaka hanibalizma(katabolizma) snimice se mozda u mom okruzenju...Plus..da dodam radio sam bokserske jake treninge svaki put kad nisam u teretani(mislim na kondicione).i tako 3-4 godine...Na kraju te ere,,,sam cak isao i na trening posle besomucnih snimanja u studju>(da pojasnim..tamo se peva pet sest sati..napor je jednak trcanju u tom intervalu!) i onda na trening..Par puta sam kolabirao..ali ni svestan od cega je to!
Onda je dosla stanica zvana nesanica,koja me je unistavala..Nisam mogao da zaspim tri sata,spavao sam tri sata,budio sam se..isao u wc 10 puta u toku noci...Moji zivci nisu postojali,telo je slabilo...psiha je pucala..Posle raznih analiza obratio sam se psihijatru koji me je krkao jakim lekovima(da pojasnim...lekovi koji bi slona uspavali mene nisu mogli ni da opuste!  )   Opet da priblizim vama dragi ljudi.to je oko 30 mg bensedina...a  i mnogo jace lekove tipa miansana...Lekar je konstatovao blage depresivne epizode,koje su se nastavile.Nikad se nije pitao da mi nije od neceg drugog,jel pogodicete ja sam sve vreme vezbao..napravim po koju pauzu,ali opet jako i dugo!
To je trajalo velikih godinu dana pa cak i nesto vise..Dok nisam naisao na forum..Lazica..Tanju...Koji su me savetovali.Mada ni tada nisam znao kako i sta...ali sam vremenom shvatio da je od treninga.Znate...sit gladnom ne veruje..Tako da ni meni nije mnogo ljudi verovalo kako ne mogu da zaspim...bile su to muke..da dragi moji..nesto sto ce me pratiti celog zivota,kao veliki uzvicnik,koji ce da bude oko mene...Shvatio sam sta me upropastava ,zbacio lekove i cvrstom voljom odlucio da sam sebi pomognem!,,tesko je bilo..ali imao sam motiv...bolji zivot,lep san...
Proslo je dve godine od tih trenutaka..pravio sam pauze pocinjao..ali meni je bilo tesko,trebalo je poceti ispocetka,a ja nisam znao za slab trening!...i tako u krug.opet sam se vrteo...Konacno sam odmorio pola godine i evo me....
Vezbam polako..uvodim se u trening prosto kao invalid..mozda ne fizicki..ali verovatno psihicki..jel ovo je nesto sto je ostavilo nekim delom i posledice na mene...Zelim da se zahvalim svim ljudima sto su mi pomogli,pre svega Lazicu i Tanji,sto su svojim znanjem mi pomogli...Danas opet imam motiva..ali slusam telo..i spolaganio sam..regulisao ishranu,obogatio je...
Pitate se sta je sa nesanicom!? tu je...ne kao pre..ali borimo se...ja sa njom ona samnom...naucio sam je...znam ko je i sta je..znam kako protiv nje...mozda ne znam kada ce doci...ali i ako dodje ja cu biti spreman....IGOR
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Kako sam pobedio PRETRENIRANOST
« Reply #1 on: February 01, 2007, 02:24:04 PM »
mislim da je ovo najbolji nacin da se prosledi poruka o tome sta ne treba raditi ;)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline benchmonster4

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
  • ja i moj ucenik
Odg: Kako sam pobedio PRETRENIRANOST
« Reply #2 on: September 27, 2008, 07:05:03 PM »
nisam znao da moze to da bude toliko zajebano...ja sam takodje cesto dolazio u stanje katabolizma i to pogotovo kada sam smrsao 12 kg za mesec dana...(nisam znao nista ko ovnina)potrosio sam vise misica nego sala ja mislim.sada se polako vracam...
Milos Miletic

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Kako sam pobedio PRETRENIRANOST
« Reply #3 on: September 27, 2008, 09:10:19 PM »
jedno je katabolizam...znaci kad izgubis misice...a jedno je kad ne mozes da spavas..sve te nervira..oces da se bijes...bas puknes u glavi eto kao igy :evillaugh: to je zajebana situacija
al se nekad dobro jelo