EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: zena u "godinama"  (Read 2899 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lilly potter

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
zena u "godinama"
« on: October 29, 2009, 02:23:33 PM »
Pozdrav svima!
Vec duze vreme citam razne teme po ovom forumu i stvarno sam odusevljena kolicinom entuzijazma!
Sada sam resila da se registrujem i da potrazim pomoc, s obzirom da imam neke nedoumice...
Imam 48 godina, vec 4 godine u menopauzi, tada je i pocelo gojenje, svake godine po par kg... Sitne sam konstitucije - 152 cm i imam 60 kg (najbolje sam se osecala sa oko 50, mada sam kao devojka imala 45). Pre mesec i po dana sam pocela sa smanjenim unosom hrane i paralelno sa vezbanjem u gymu 3 puta nedeljno. Trener insistira na kardio vezbama (bicikl, traka-brzo hodanje i sa velikim gradijentom, bicikl, steperi...) Sve to ide jako dobro, osecam se mnogo bolje, puna sam energije, ali kilogrami tesko silaze... Posebno salo sa stomaka, koji mi je u stvari kriticna zona.
Pazljivo sam procitala post o rezimu ishrane i resila sam da pocnem da ga se pridrzavam, imam samo pitanje u vezi obroka posle treninga: posto vezbam 3 puta nedeljno, uvek popodne, a trebalo bi posle treninga uneti nesto od prostih secera, kako ovo ispostovati ako se ne sme jesti nista slicno posle 15 h? I jos jedno pitanje u vezi treninga: da li je kardio dovoljan, ili bi trebalo raditi i sa tegovima?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: zena u "godinama"
« Reply #1 on: October 29, 2009, 02:26:39 PM »
slobodno proste secere..mislim ne sad 100grama ali dovoljnu kolicinu da odradi posao
po meni prvo tegovi pa kardio..bolje je imati misic i biti malo veceg obima nego imati manje obime a imati salo
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: zena u "godinama"
« Reply #2 on: October 29, 2009, 06:57:03 PM »
slobodno proste secere..mislim ne sad 100grama ali dovoljnu kolicinu da odradi posao
po meni prvo tegovi pa kardio..bolje je imati misic i biti malo veceg obima nego imati manje obime a imati salo


Slozio bih se sa kolegom... :)

Ali niste napisali kakva Vam je ishrana?

Offline lilly potter

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: zena u "godinama"
« Reply #3 on: October 29, 2009, 07:15:12 PM »
Sto se tice ishrane, nisam imala nikakav poseban plan, osim osnovnih stvari - smanjila kolicine, hleb minimalno, vise manjih obroka i sl. Moj najveci problem je sa vodom - nema nacina da nateram sebe da popijem 2 l dnevno (osim da mi ugrade kateter  :evillaugh:). Sve u svemu za ovih mesec i nesto dana vezbanja skinula sam nekih 3 kg.

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: zena u "godinama"
« Reply #4 on: October 29, 2009, 07:57:14 PM »
Pa to je ok... Ali ishrana Vam je veliki deo te priche... Tako da bih Vam preporuchio da se pozabavite prvo time....

Offline jocifer

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: zena u "godinama"
« Reply #5 on: October 29, 2009, 08:00:21 PM »
Moj najveci problem je sa vodom - nema nacina da nateram sebe da popijem 2 l dnevno (osim da mi ugrade kateter  :evillaugh:).

 :nonono: voda je veoma bitna, gledajte na to kao nesto sto je za vase dobro