EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta da radim kad sam uvek na pocetku  (Read 24862 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« on: June 29, 2012, 09:04:51 PM »
Lako je (ili lakse je) da ides u teretanu kad si izvajan ili makar mrsav. Ali kad si buca debeljuca i kad ti se trese salo na butinama i stomaku dok trcis, a pri tome se gladan, umoran, nervozan i tek si na pocetku onda samo trazim razlog da preskocim trening a kad preskocim jedan onda mi za sledeci treba duplo vise energije..i tako u krug

Kako prevazici inerciju? Da li da ne radim nista dok mi se malo ne isprazne creva na primer, ili da radim neki minimum tokom nedelje npr samo trcim na traci 3 puta nedeljno ili bas naprotiv treba da se zapne?

Znam da je svako drugaciji i da je to mozda malo individualno ali sta je po vama najbolja varijanta na pocetku?

I samo da dodam mere 168cm, 63kg

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #1 on: June 29, 2012, 09:08:59 PM »
Kako se hranis?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #2 on: June 29, 2012, 09:19:03 PM »
Gledam da unosim neku zdravu hranu pre ngo sto predjem na dezert :), npr neko crveno meso + bundeva ili losos sa nekom salatom i krompirom, ili piletina + pirinac za rucak, onda posle sat dva uzmem neku cokoladu, kolac ili slicno, eh da, za dorucak samo ovsene sa sojinim mlekom to drzim vec 5 godina, e uvece ako sam bila do teretane (makar i samo na traci) onda se vec osecam malo fit pa kao jedem belanca, nemasni sir, brokoli, spanac, nemasni jogurt a ako nisam onda uglavnom jedem svasta..to je onda ono 'kad je bal nek je bal'

I tako u krug..i nikad nista ne uradim :(

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #3 on: June 29, 2012, 09:29:07 PM »
JBg ovdje ti mogu pomoci oko ishrane, ali tek kada odlucis da se hranis kako treba...




hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #4 on: June 29, 2012, 10:24:44 PM »
Razume se.

Da li bih mogla da dobijem savet u vezi treninga za prvih par nedelja do mesec dana ako zelim da skinem recimo 2.5-3kg ?

Koliko puta nedeljno (nisam bas u nekoj kondiciji, imam sedeci poso i tromo se osecam)? Da li da idem samo na kardio ili da kombinujem odmah sa drugim vezbama?

Sto se tice ishrane, pretpostavljam da bi trebalo nesto ovako (recimo da treniram uvece)?

1 Ovsene (50gr) + mleko/jogurt + jabuka
2.Sir + tuna
3. Junetina, pirinac
4.pred trening (banana)
5. posle treninga (belance/piletina + sir +povrce)



Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #5 on: June 29, 2012, 10:27:52 PM »
Da bi smrsala hrana je osnova, umjesto te banane bolje da pojedes recimo meso sa povrcem sat i po do dva prije treninga...

Jesi radila ikada vjezbe u teretani, mislim na prave vjezbe, ne na dizanje onih tegica od kilogram?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #6 on: June 29, 2012, 11:09:56 PM »
Da da, nisam bas toliko troma koliko sam se opisala, radila sam vezbe sa tegovima i do 7kg kad sam bila u najboljoj formi. Ali je kod mene problem sto ja radim 3 meseca pa ne radim 3 pa radim 2 pa ne radim 3 i tako isto i sa ishranom

Bavila sam se i plivanjem jedno vreme tako da nije bas toliko strasno, ali kako postajem starija (30g imam) onda svaka pauza se cini sve duza a svaki pogresan zalogaj sve vise se talozi :)  sad sam bas omlitavila, a radim po 10 sati za kopjuterom i tesko mi pada da idem u gym posle  :pullhair:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #7 on: June 30, 2012, 07:17:07 AM »
I ja imam 30 godina, i radim isto za racunarom uglavnom pa opet nadjem vremena za vjezbanje, dakle stvar je u glavi...


PRobaj da se hranis sa tim jelovnikom sto si napisala i da vjezbas sa tegovima bar 2 sedmice da ne pojedes nesto pogresno pa da vidimo ide li to ikako...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #8 on: June 30, 2012, 09:36:34 AM »
ako vec ne mozes bez voca, biraj ono sa sto manje secera i kalorija, a ako ne mozes bez slatkisa onda crna cokolada sa sto vecim % kakaoa i to gledaj da bude do 15-16 h
ali budi svesna da ce to uvek usporiti napredak iako si u kalorijskom deficitu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #9 on: June 30, 2012, 12:24:35 PM »
OK, javljam se kad udjem malo u rutinu sa vezbanjem i ishranom...ionako nigde ne mrdam barem do septembra  :wallbash1: