EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kvalitetni UH - krompir pire  (Read 12055 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #10 on: August 29, 2009, 03:33:27 AM »
Ne bih se slozio da je GI nebitna stvar. Covek trazio i ja mu dao vrednost.
Inace vidim da jos psihu nije sredio po pitanju hrane, naime ne vidim kako nesto sto ima manju energetsku vrednost moze da ti da vise snage!?
Ja znam ljude koji piju jogurt sa 3,2% m.m. za vreme treninga pa ih kao bolje radi. Pisah ja o tome ali dobro. Ne znam prijatelju sta da ti kazem. Ovako stoje stvari sa brojkama. Ti jedi krompir ali si u deficitu :lol:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #11 on: August 29, 2009, 03:54:50 AM »
Ne bih se slozio da je GI nebitna stvar. Covek trazio i ja mu dao vrednost.
Inace vidim da jos psihu nije sredio po pitanju hrane, naime ne vidim kako nesto sto ima manju energetsku vrednost moze da ti da vise snage!?
Ja znam ljude koji piju jogurt sa 3,2% m.m. za vreme treninga pa ih kao bolje radi. Pisah ja o tome ali dobro. Ne znam prijatelju sta da ti kazem. Ovako stoje stvari sa brojkama. Ti jedi krompir ali si u deficitu :lol:

a shta GI pokazuje ? GL je faktor GI ne bash .. nadji na netu sam proces kako je doshlo do tih brojki .. sprdnja .. neverovatno izveshtacheni/kontrolisani uslovi .. samo cu ti reci da snickers ima manji GI od lubenice ... pa ti izvuchi zakljuchak ..

OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #12 on: August 29, 2009, 05:54:36 AM »
Quote
samo cu ti reci da snickers ima manji GI od lubenice

tacno ali iz kog razloga ;) ;)
GI idnex je veoma bitan za onoga ko u jutarnjim casovima unosi UH
ukoliko si ozibljan i savestan vezbac onda bi namirnica trebala u tim casovima da ima sto manji GI
a to sigurno ne bi bio snikers zar ne?

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #13 on: August 29, 2009, 06:56:28 AM »
Pa nije zbog pirea nego zbog kuvanog krompira, najbolji mi je trening posle njega, pirinac i ovas su nula za njega ;)
Krompir ima podosta kalijuma (vishe nego banana) - sto je verovatan razlog zasto ti je bolji trening.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #14 on: August 29, 2009, 09:19:11 AM »
Pedja ima ljudi koji teraju svoje. Ne kapira kako radi insulin i zasto ne valja burno aktivirati ga. Milion tema ima i isto toliko polemika na forumu povodom insulina. Nego tvoj zivot tvoja stvar a kad ti krvni sudovi odu u aut ne krivi genetiku vec sebe.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #15 on: August 29, 2009, 09:24:45 AM »
mogao bi malo citati onda  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #16 on: August 29, 2009, 10:07:33 AM »
Pedja ima ljudi koji teraju svoje. Ne kapira kako radi insulin i zasto ne valja burno aktivirati ga. Milion tema ima i isto toliko polemika na forumu povodom insulina. Nego tvoj zivot tvoja stvar a kad ti krvni sudovi odu u aut ne krivi genetiku vec sebe.

vidi
lokk je momak koji jako mnogo cita,edukuje se itd itd itd
tako da ono sto je on rekao,verovatno nije objasnio do kraja ili vec neki razlog postoji
tako da sam se ja na njega samo nadovezao sa tim koliko je bitan GI index a to nije samo radi iritiranja pankreasa npr u jutarnjim satima itd itd itd
ali mislim da ce ti lokk odgovriti

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #17 on: August 29, 2009, 10:13:49 AM »
Krompir ima podosta kalijuma (vishe nego banana) - sto je verovatan razlog zasto ti je bolji trening.

mislis da to ima veze sa kalijumom ;) ;)

ama bas nikakve
vec je razlog sto on verovatno jede neposredno pred trening pirinac ili taj pire,a krompir u tom obliku mnogo je lakse svarljiv nego riza tj mnogo brze popunjava glik depoe i zbog toga mu se trening sao cini boljim
to je stvar u glavi i nema nikakve veze sa nicim a pogtovo ne sa tim koliko kalijuma ima krompir jer da ga ima toliko onda ga sigirno mi takmicari ne bi uzmali za puenjenje i rizikovali da nam sjebe formu ;) ;) ;)

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #18 on: August 29, 2009, 10:20:25 AM »
Lokk ci ta kao i ja ali mozda do kraja nije skapirao metabolicke procese. Kako je vec receno da krompir valja jeli bi ga takmicari i profesionalci. Poenta je da se doticni mane minut pirea. Do duse kad nema drugo mozda mora. Sve u svemu mislim da je sve receno.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kvalitetni UH - krompir pire
« Reply #19 on: August 29, 2009, 10:23:01 AM »
Quote
Kako je vec receno da krompir valja jeli bi ga takmicari i profesionalci

e jbiga
o cemu ti sada?
ko je ikada i igde rekao da krompir ne valja kao izovr UH jbt?/
pa ja ga proziderim kada nisam na cetoonicu i i kada se punim,uvek zderem samo pomfri i to po 2 kg na taj dan punenja?
ne rauzmem u cemu je problem?