EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pull up bar  (Read 5901 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mkopacka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Pull up bar
« Reply #10 on: August 28, 2011, 11:26:55 PM »
Uzecu sipku ako ne videcu da zavarim iznad vrata u nekom tripu sam da radim kuci zgibove. A ovo sa peskirom nije losa stvar...

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Pull up bar
« Reply #11 on: August 29, 2011, 09:54:10 AM »
Ja imam ovaku sipku kao na slici. Kupljena pre par godina u Capriolo radnji. Zapravo kupili smo drug i ja (one par meseci pre mene). Na njegovoj sipki pise ta je nosivost 90kg, a na mojoj 120kg. On je bez obzira na to radio na svojoj sa nesto vise od 100kg i jos je citava. Nece da osteti stok vrata. Jer se samo zabodu dva najmanja eksera (jedino ako i ta mala rupica tebi licno vizelno smeta, mada se ne primeti ako bas ne zagledas).
Ogranicen si sirinom vrata/stoka pa neces moci da radis siroke zgibove...

Moja preporuka bi ti bila da nadjes neku zipku kao sto je P90X Pull Up Bar.

Imas slicnih koliko hoces, ali sam ih vidjao na stranim sajtovima, pa ako mozes da narucis super dodje (a i dosta su jeftinije nego kod nas). One se ne ostecuju stok, tako da ne bi morao da brines. Pogledal na youtubu imas dosta snimaka za ovakve sipke, pa ces videti kako se kace i koje su prednosti (vise hvatova, pa cak i sirokih - nisi ogranicen sirinom vrata, vise vrsta zgibova nego u vecini teretana...).

Kod nas sam nesto slicno (nije isto, ali slicno) jedino video ovde: http://www.top-shop.rs/door_gym_xtreme-128090-mm.html

Za sta god da se odlucis pitaj koja je nosivost.

Offline mkopacka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Pull up bar
« Reply #12 on: August 29, 2011, 10:40:48 AM »
Hvala, ja sam isto pronasao ovo kucno vratilo ali ne znam kako se kaci a za tezinu ne brinem imam oko 80 kg.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Pull up bar
« Reply #13 on: August 29, 2011, 11:30:27 AM »
Ova vratila kao sto je P90X se kace po principu poluge (pogledaj na youtube-u ili proguglaj).
A ovaj iz tvshop-a se kaci odozgo na stok i, koliko vidim, ima jos jedan deo na principu poluge (ovaj mali krajnji deo sipke sto na slici viri na krajevima).
Ako mozes nadji neku kvalitetniju, po principu ove p90x, a ako ne mozes onda ili ova iz tvshop-a ili standardna.

Offline mkopacka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Pull up bar
« Reply #14 on: August 29, 2011, 12:24:34 PM »
Mislim da cu da uzmem prvo obicnu, pa ako ne budem zadovoljan uzecu ovu iz Top Shopa posto sumnjam da cu da nadjem neku drugu.

Offline IsisVega

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Pull up bar
« Reply #15 on: February 20, 2012, 02:59:12 AM »
I, jeste li zakljucili da li je makar ta iz Top Shopa bezbedna i za losa vrata? :)
Ili cu morati kao Scooby da busim plafon i kacim sipke :D