EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite  (Read 80823 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #10 on: June 16, 2007, 01:43:16 PM »
U sustini to je to sto se tice belancevina. pretpostavljam da si se odlucio za oslic jer je najeftiniji , ali veruj da je belo meso jos jeftinije a kvalitetnije..
posto ti samo skidas kilograme a ne tempiras formu za takmicenje, slobodno ubaci i belo u ishranu..
nadam se da ti je jasno ako ces da variras UH kako to ide i da se varira samo skrob.
nemoj da mesas skrob i vlakno..
pre treninga nemas potrebe za ovom dextrozom ako u sebi nema nekog suplementa..
dex i suplmente pijes zajedno nemoj da razdvajas vremenski toliko..

obrok posle rada sa tegovima neka ima najvise mesa u toku dana, mozes i 400 gr ako si u stanju da pojedes
sa nekom salatom..
belanca pomeri pred spavanje..

nemoj samo kupus da jedes, nego i brokoli i karfiol,,da bi mogao da svaris toliku kolicinu proteina..
dobro je sto pijes omega tri i to ispijaj ujutru sa obrokom do 1000 mg,,

« Last Edit: June 17, 2007, 08:30:08 AM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #11 on: June 16, 2007, 01:47:54 PM »
 :) Izvinite zbog navalentnosti, ali kad pogledam ovaj trbuh, strpljenje mi naglo opada :))

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #12 on: June 16, 2007, 01:51:14 PM »
O zelenom caju imas diskusiju
OVDE i OVDE
dobar je, al bez preterivanja sa njim

Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #13 on: June 16, 2007, 02:06:07 PM »
Aj ja cu ukratko jelovnik da ti prokomentarisem.
Umestog tog oslica i krompira jedi ovsene pa mozes jaja, tunjevinu. Ovsene znaci iskljucivo kao jutarnji obrok. Krompir ostavi za kasnije. Ubaci nekim danima i pirinac. Nemoj jelovnik u toku dana da baziras samo na jednoj vrsti proteina. Izmesaj malo. Nemoj da ti jelovnik bude preterano monoton. Napravi nekoliko jelovnika za par dana i onda vrti to.
Ne mesaj skrobne i vlaknaste UH (krompir + paradajz ili sargarepa nece moci)
Whey ujutru uz dorucak moze i ne mora, obavezno u PWM ali pomesaj sa tom dekstrozom, nemoj da cekas da dodjes kuci...to za uvece je OK
Vidim da si se odlucio za ribu i piletinu ali pazi, mozes ti slobodno da ubacis i krte junetine jedno dva puta nedeljno.

Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #14 on: June 16, 2007, 02:43:57 PM »
Hvala Tanja. Sve sto mi predlazete prihvatam kao aksiomu, samo imam par pitanja. Na primer, umesto jedne porcije oslica, mogu li 10 belanca i tri zumanca? Da nisu zumanca prepuna masti? 
Onda, koje skrobaste UH mi predlazes, pored ovsa, za dorucak, a koje za kasnije? Za pirinac, dali da se jede ujutru za dorucak ili kasnije, i koliko ima u njemu UH kad se skuva? mislim da broj drasticno opada.

A ishranu cu jos nekako da sklopim, naravno, uz vasu pomoc. Samo ne znam koliko dana u nedelji da treniram i radim taj HIIT. Do sada sam treniram 4 dana, dan pauze, opet 4 dana, pa dan pauze i.t.d... A sada stvarno ne znam, dali treba da se trening poklopi sa proteinskim danom (sa 0 UH) ili ne?
« Last Edit: June 16, 2007, 03:59:27 PM by Tanja »

Offline Ivan!

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 237
  • Gender: Male
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #15 on: June 16, 2007, 03:23:12 PM »
Hiit zavisi od toga šta hoćeš. Ako si u kondiciji, možeš ga raditi 6x nedeljno po 25 min.
Ako skidaš kile, onda ujutro na prazan stomak, obavezno duže od 15 minuta, jer se tek posle 10-tak minuta počinje topiti salo. Ako si zadovoljan kilažom i nabijaš mišiće, onda nemoraš na prazan stomak, nego posle treninga sa tegovima.
Posle Hiit-a, ostavi telu 20 min da se normalizuje, pa tek onda doručak.

Nemoj izbegavati mlečne proizvode. Ovsene slobodno potapaj u jogurt sa min. mlečne masti, a pred spavanje slobodno jedi 200 gr posnog sira, sa whey-om.

Većunu odgovora imaš i u mojoj temi Prekomerne naslage nezeljenog tkiva, link ispod.
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,1218.0.html
Sve što ti nije jasno slobodno pitaj.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #16 on: June 16, 2007, 03:32:46 PM »
Quote
umesto jedne porcije oslica, mogu li 10 belanca i tri zumanca? Da nisu zumanca prepuna masti?
jaja imaju oko 4-5g masnoca, ali to nisu sve one lose masti...1/3 su zasicine...ipak ne treba preterivati ni sa zumancima...tri nije mnogo, ali ako ces da ih jedes tako svakog dana, bolje ubaci samo jedno ili dva
  
Quote
Onda, koje skrobaste UH mi predlazes, pored ovsa, za dorucak, a koje za kasnije? Za pirinac, dali da se jede ujutru za dorucak ili kasnije, i koliko ima u njemu UH kad se skuva? mislim da broj drasticno opada.
Od skrobnih, koje ces jesti ujutru, najbolje su ti ovsene ali sva zita dolaze u obzir...tu podrazumevamo i integralni hleb. Pirinac bi najbolje bilo da jedes kasnije...u obroku pre i/ili posle treninga, posto treniras poslepodne. Racunaj da on ima oko 80g UH na 100g. Ne znam gde mislis da ode taj secer prilikom kuvanja? :) Rastopice se u vodi mozda? ;)

Quote
Samo ne znam koliko dana u nedelji da treniram i radim taj HIIT. Do sada sam treniram 4 dana, dan pauze, opet 4 dana, pa dan pauze i.t.d...
Treniraj ti slobodno 4x nedeljno ali nemoj bas da zaredjas tako. Mozes dva dana pa dan pauze pa dva dana pa dva dana pauze. HIIT bih ti ja preporucila u tim danima pauze kada ne treniras svako jutro na prazan stomak, a danima kada treniras ujutru laksi kardio trening i kardio trening posle tegova. Tu nek me Laki ispravi ako ima drugaciju ideju. Malo se nas dvoje ne slazemo oko tog kardio dela ;)  
Quote
A sada stvarno ne znam, dali treba da se trening poklopi sa proteinskim danom (sa 0 UH) ili ne?
Veruj da to nema nikakve veze. Rekli smo ti da brojis UH iz skroba. Kada imas tih 0 UH to znaci da tog dana nema u jelovniku skrobnih namirnica vec samo vlaknastih, koje ipak u sebi sadrze malo UH. Uz sve to, ti unosis dekstrozu=UH posle treninga, doduse sa odredjenim ciljem al ipak..., tako da taj dan nije bukvalno nulti. Nema sanse da ti se nesto desi, da kolabiras i slicno. Jedino sto moze da se desi je placebo, il da kazem drugojacije, da se istripujes...mislis kako ce ti biti lose jer si na 0 UH pa ti i zaista bude lose ;)

I uzmi one linkovane teme iz Lakijevog potpisa da isticas detaljno. Mozes i da ih lepo sebi odstampas i proucavas polako. Procitaj temu Grkovcanina, Neznalice, Ivana...mozes da posetis slobodno i deo za zene...tu ima mnogo korisnih saveta, caka, diskusija...medjutim, vidim da muski slabo zalaze tamo a jako grese. Ima svasta nesto pametno da se procita.
Vremenom ce polako stvari da ti se iskristalisu. Nije fazon da ti mi (tebi ili bilo kome drugom) samo ispisemo sta i kako, vec i da sam, na osnovu onoga sto si naucio i nadam se razumeo, pocnes da manipulises ishranom, suplementacijom i treninzima. Tu moram da pohvalim naseg Ivana...covek me je odusevio koliko je lako usao u celu pricu, koliko razmislja i koristi logiku...ma svaka cast. Ne bih da se ostali naljute, ali sam eto njega izdvojila.
Eto, samo polako...sve ce kockice vremenom da se skockaju. Leto stiglo, frka-panika sa stomakom, al ovo je ipak mali proces ;)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #17 on: June 17, 2007, 08:33:14 AM »
Hvala Tanja. Sve sto mi predlazete prihvatam kao aksiomu, samo imam par pitanja. Na primer, umesto jedne porcije oslica, mogu li 10 belanca i tri zumanca? Da nisu zumanca prepuna masti? 
Onda, koje skrobaste UH mi predlazes, pored ovsa, za dorucak, a koje za kasnije? Za pirinac, dali da se jede ujutru za dorucak ili kasnije, i koliko ima u njemu UH kad se skuva? mislim da broj drasticno opada.

A ishranu cu jos nekako da sklopim, naravno, uz vasu pomoc. Samo ne znam koliko dana u nedelji da treniram i radim taj HIIT. Do sada sam treniram 4 dana, dan pauze, opet 4 dana, pa dan pauze i.t.d... A sada stvarno ne znam, dali treba da se trening poklopi sa proteinskim danom (sa 0 UH) ili ne?

da bi ti radio metabolizam moras da unosis i masti...ne preterano ali 2-3 zumanca dnevno nece da ti pogorsa stanje ako su samo jaja izvor masti..
ali ako ti unosis jos nesto pored toga , nastace suficit u energiji i resenje su samo jaci treninzi..
moja preporuka ti je da ujutru radis kardio koji ce da pokrece masne stanice, a uvece onaj koji ce da sagori eventualni visak energije,,
to uvece moze da bude u sklopu rada sa tegovima..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #18 on: June 18, 2007, 08:35:47 AM »
Evo, prvi dan dijete, i vec se ne osecam najbolje, ali sve sam to ocekivao:)
Ustao sam u 6 ipo i posao na trcanje... pre 3 godine sam trcao 12 stadionskih krugova (oko 5 km) bez pauze, a sada, ima sta da vidim! 1 krug (400 metara) i ne mogu vise bez odmora! Istrcao sam 5 krugova odmarajuci se izmedju njih hodanjem. Ali uplasio sam se malo kad sam video da mi je puls skocio do 180! Jel to opasno? Potpuno sam izasao iz kondicije, ali nadam se da cu se brzo vratiti, pa svaki pocetak je tezak. Znaci, pocinjemo sa 110 Kg, videcemo za nedelju dana koliko ce vode izaci:) I definitivno od danas ostavljam cigarete, tek sada vidim koliko su mi skodile, mada i nije bila neka ogromna kolicina (oko 10-ak cigareta dnevno). Uh, silne sam naravi, kao Djura Jaksic:)
Nego, postovani Lazicu, imam pitanje u vezi oslca... tacno, odlucio sam se za njega zato sto je najjeftiniji. I ja bi vise belo meso, ali u Makedoniji je strasno poskupelo... 1 kg oslica je 118 denara (oko 2 eura), dok je 1 kg pilecih prsa ili steka oko 240 denara (oko 4 eura) Znaci duplo ! Dobro, ponekad cu pomesati, kad se mora. Mogao bi ponekad da zamenim sa tunom, ali me strasno plasi ono ulje u njoj, posebno otkad sam procitao koliko ulje ima kalorija:)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #19 on: June 18, 2007, 08:59:57 AM »
Najbolje je da kombinujes..malo oslica, malo pileta, tunu naravno, teletina, junetina,curetina!
Meso spremas tako sto ga ili kuvas i peces u rerni!
Sto se tice ulja iz tune, samo dobro iscedis i klopas :)
I uzimaj onu u komadima jer nije toliko natopljena uljem kao seckana !