EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: I ja krecem! Treba mi mala pomoc!  (Read 1772 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kupoholicarka

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Female
I ja krecem! Treba mi mala pomoc!
« on: February 02, 2009, 06:18:42 PM »
Cao svima!
Prvo zelim da se zahvalim Lazicu i ekipi koja redovno i strpljivo odgovara na svacija pitanja. Ja nisam htela da postavim pitanje sa kojim svi krecu nego sam se dobro informisala i iscitala dosta tudjih iskustava, jelovnika, opisa treninga... I pored svega imam neke nedoumice.  :help:

Kao i veliki broj devojaka, i ja imam problem sa viskom kilograma. U pitanju je 15  :wallbash1: !! Prilicno!!!  :nonono: Inace, visoka sam 175 a teska 80kg.  :pullhair: Dosta puta sam bila na svakojakim dijetama i efekat je jo jo. Smrsam pa se ugojim i tako u krug. I posle dosta preispitivanja same sebe donela sam odluku da ja to mogu, hocu i vise nego ista zelim. Zelim da konacno izgledam zgodno, za sta mislim da imam predispozicije jer sam skladno gradjena.
 
Odlucila sam se na dijetu tj pravilam nacin ishrane i skinula dosta jelovnika za koje ste rekli da su dobri. Idem i na vezbe vec nedelju dana. Upisala sam se u teretanu gde mi je trener pokazao koje vezbe da radim na masinama, pre toga ide bajs 10 min a posle 20 trcanje i steper( 10+10). Citajuci vase postove to mi deluje prilicno u redu. Ako se ne slazete molim da mi kazete.  ;)

Nisam najbolje shvatila za sta se tacno koristi WHEY, pa ako bi mi neko malo pojasnio. I da li biste mi ga posavetovali za upotrebu?

Hvalaaa na strpljenju!  :)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: I ja krecem! Treba mi mala pomoc!
« Reply #1 on: February 02, 2009, 06:44:54 PM »
whey ti je protein koji se koristi kao prvi obrok nakon vezbe, tj. kao post workout meal.
koristi se sa dextrozom da bi se izazvao insulinski sok, stopirala razgradnja misica i da bi protein bio ugradjen u one pukotine u misicima napravljene vezbom. takodje se dextrozom popune ispraznjene rezerve glikogena u misicima.
to ti je ukratko, probaj da pretrazis PWM ili post workout meal  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline kupoholicarka

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Female
Odg: I ja krecem! Treba mi mala pomoc!
« Reply #2 on: February 02, 2009, 06:47:21 PM »
Hvala na odgovoru! Pokusacu da se pronadjem vise! :)