EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Izvori energije (pomoc)  (Read 2567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kickboxer

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
Izvori energije (pomoc)
« on: November 01, 2012, 10:20:34 AM »
Pozdrav svim forumasima od novog clana !

Imam jedno pitanje i postavit cu ovdje u nadi da ima neko dovoljno strucan da mi odgovori. Molio bi da odgovore oni koji su sigurni u svoje znanje a ne oni koji su nesto naculi.

Ovako...

Poceo sam malo vise da vozim bicikl ( nekih 40km dnevno) jer zelim da smanjim koeficjent masnoce (BF- body fat). Bavim se sportom cesto.

Prvo, pratim postotak rada srca u kojem tijelo najvise sagorijeva masnocu kao izvor energije! Radim trening na prazan stomak da mi inzulin nije dignut sto naravno ne dovodi do blokade sagorijevanja masnoca.


Zanimaju me sad ove stvari pa mi pomozite:

1) uzimam glutamin 5g prije treninga da sprijecim sagorijevanje misica i da tijelo vise "obrati paznju" na masnoce. Je li ovo ispravno ? + l carnitin


2) U toku treninga pijem aminokiseline u tecnom stanju (napravim pice sa vodom ), porcija ima 2.4g secera / oko 68 kcal... Je li ovo ispravno ? Sprijecavanje katabolizma ? :boxed:

najvaznije:
3) Pijem prije treninga niskokaloricni ENERGY drink ( dakle ^0 kcal od prilike) zbog taurina i kofeina. AKO GA UZMEM PRIJE TRENINGA HOCE LI TIJELO MANJE SAGORIJEVATI MASNOCU KAO IZVOR ENERGIJE BUDUCI DA JE OVO ENERGETSKI NAPITAK; IAKO NEMA NISTA KALORIJA npr. Red Bull light. Kofein dize temperaturu tijela i pouspjesuje sagorijevanje masti na vecoj temperaturi



4) koliko dnevno mogu u minus ici ( negativni balans ) a da se ne slomim na duze vrijeme. Radio sam i do - 2000kcal dnevno pa sam slijedecih par dana morao puno jesti da dodjem sebi i nisam imao nikakav efekat.


5) Navedite mi namirnice koje ce mi pomoci da smanjim koeficjent BF-a. Vec pijem zeleni caj. Smanjio sam ugljikohidrate - jedem vecinom crnu tjesteninu i zeleno povrce
zašto uopšte čitaš ovo ? :/

Offline Kickboxer

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
Odg: Izvori energije (pomoc)
« Reply #1 on: November 01, 2012, 10:26:15 AM »
da dodam....

uzimao prije ECA   
e50mg / 30mg ovisno o tableti
C 300 mg
a 100 mg

zena se pocela zaliti jer zna da puno kofeina ubija spermice.. ne smijem vise  :hitself: :lol:

zašto uopšte čitaš ovo ? :/

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Izvori energije (pomoc)
« Reply #2 on: November 01, 2012, 09:58:53 PM »
1) uzimam glutamin 5g prije treninga da sprijecim sagorijevanje misica i da tijelo vise "obrati paznju" na masnoce. Je li ovo ispravno ? + l carnitin

5g nije nista, a i glutamin se nije bas proslavio, ako hoces neke aminokiseline pre treninga onda najbolje bcaa (10-20g). Nemoj se toliko bojati katabolizma, osim ako nisi nista jeo 2 dana pre treninga.


2) U toku treninga pijem aminokiseline u tecnom stanju (napravim pice sa vodom ), porcija ima 2.4g secera / oko 68 kcal... Je li ovo ispravno ? Sprijecavanje katabolizma ? :boxed:

Za vreme kardia? Ne treba ti nista za vreme kardia, a i napisao sam ti gore da si se previse utripovao oko katabolizma.

3) Pijem prije treninga niskokaloricni ENERGY drink ( dakle ^0 kcal od prilike) zbog taurina i kofeina. AKO GA UZMEM PRIJE TRENINGA HOCE LI TIJELO MANJE SAGORIJEVATI MASNOCU KAO IZVOR ENERGIJE BUDUCI DA JE OVO ENERGETSKI NAPITAK; IAKO NEMA NISTA KALORIJA npr. Red Bull light. Kofein dize temperaturu tijela i pouspjesuje sagorijevanje masti na vecoj temperaturi

Bolje popij kafu nego da bacas pare na gluposti. Taurin ti nece nista pomoci svakako. Ne znam samo sta ocekujes toliko od kofeina, ako volis kafu popij je, ako ne onda nemoj, dodje ti na isto  :)


4) koliko dnevno mogu u minus ici ( negativni balans ) a da se ne slomim na duze vrijeme. Radio sam i do - 2000kcal dnevno pa sam slijedecih par dana morao puno jesti da dodjem sebi i nisam imao nikakav efekat.

-2000kcal dnevno? Jesam dobro procitao? Ili je greska? Posto onda si verovatno samo popio casu jogurta za ceo dan   :hitself: 300-500kcal u minus dnevno je ok, opet zavisi sta tacno jedes, kakvi su ti treninzi itd...

5) Navedite mi namirnice koje ce mi pomoci da smanjim koeficjent BF-a. Vec pijem zeleni caj. Smanjio sam ugljikohidrate - jedem vecinom crnu tjesteninu i zeleno povrce

Zeleni caj ti nece nista pomoci, moj deda ga pije ceo zivot pa nema trbusnjake.  :rolleyes01:

Ako jedes samo testeninu i povrce onda ti je klopa katastrofa. Imas raznih jelovnika na forumu, procitaj malo...

Offline Kickboxer

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
Odg: Izvori energije (pomoc)
« Reply #3 on: November 01, 2012, 10:44:55 PM »
Nisam se utripovao na katabolizam nego znam jako trenirati pa me nakon nekoliko dana zna slomiti, prije sam se znao i razboliti. Sad pijem/ jedem vise proteina i aminokiseline isto , zbog oporavka.
Jeste, sveukupno znalo je biti i -2000 kad odradim trening 1200-1400 kcal i unesem dnevno samo 1000kcal.
Znam da sam freak ali nisam toliko bio upucen. Sad sam malo vise saznao ali opet imam par rupa u znanju i znam kad bi poredao neke stvari da bi mogao nesto vise ostvariti.


Crna tjestenina je dobar kompleksi UH, grasak i ostale zelene stvari isto tako. A zeleni caj vise kao anti oksidant uzimam i eto, procitah negdje da ubrzava metabolizam.



Sad mi je cilj da dodjem na nekih 12% BF i zbog tog ne jedem namirnice koje ti, MOZDA kao bb fan gotivis poput crvenog mesa. Bijelo prolazi i riba naravno, crveno necu zbog kolesterola, dize T vise od potrebe i sa tim ide i apetit i kilaza i sve ostalo.. A taurin je super  stimulans i neda inzulinu da se dize puno, sto je ++ za przenje masnoca


E sad. Dajte mi par savjeta oko ishrane, treninga suplementacije
Kakav je kreatin u toj prici, L arginin ..... ?

Koji cardio trening je najbolji ? Onaj sto stimulise vise misica ili manje ? brzo hodanje ili bicikl npr.



zašto uopšte čitaš ovo ? :/

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Izvori energije (pomoc)
« Reply #4 on: November 01, 2012, 11:14:58 PM »
Crna tjestenina je dobar kompleksi UH, grasak i ostale zelene stvari isto tako

Ok, ali ima kvalitetnijih izvora - pirinac, krompir i ovsene i razno povrce. A i ti bi se najmanje trebao fokusirati na UH kada hoces da smrsas, jedi kvalitetnije izvore, izbaci testa..


crveno necu zbog kolesterola, dize T vise od potrebe i sa tim ide i apetit i kilaza i sve ostalo..

lol nece ti crveno meso podici T uopste, ljudi gde vi citate ove stvari?? Citate previse zenskih magazina i online saveta na 24h i blic sajtovima..

Ti znas da ako ti je testosteron snizen da je to jako lose? Trebao bi biti srecan ako ti je u normalnim granicama a ne da li ces ga slucajno malo povcati (ako je snizen).
Dalje, holesterol iz hrane NE UTICE!!! na tvoj holesterol, a holesterol je i itekako potrebna organska substanca i on je neophodan za biosintezu hormona. To sto je nekome s*eban holesterol nema veze da li on pojede parce junetine povremeno nego je to do toga sto jede SMECE od hrane ceo zivot, pusi paklu dnevno, popije rakiju svaki put kad ode do komsije a u medjuvremenu par piva izmedju obroka, jede kada se seti neki junk po pekarama a kuci sve naravno pravljeno u 4dcl ulja, nema fizicke aktivnosti itd.


A taurin je super  stimulans i neda inzulinu da se dize puno, sto je ++ za przenje masnoca

Taurin uopste nije stimulans... I nema veze sa insulinom.. To je mozda samo fora koja se prodaje ljudima da bi neko stavio koji dinar u dzep.. Fokusiras se preeevise na sitnice, zaboravi na sve te stvari..


Kakav je kreatin u toj prici, L arginin ..... ?

Opet nepotrebne sitnice, kakav arginin, bacanje para.. Kad vec gledas te stvari idi kupi belog mesa i ribe za te pare.


Koji cardio trening je najbolji ? Onaj sto stimulise vise misica ili manje ? brzo hodanje ili bicikl npr.

Nije bitno, bitno je da ga radis, pocni od 4x nedeljno 20-30 min posle treninga bajs/trcanje/sta volis. Srednji intenzitet. Kasnije povecaj za 10min pa kasnije dodas jos jedan trening, pa kasnije promenis 1-2 treninga na 20 min intervala itd.. Sto jednostavnije to bolje...


E sad. Dajte mi par savjeta oko ishrane, treninga suplementacije

Ne treba ti nista od suplemenata, osim naravno multivitamina i omege 3..

Za ishranu imas napisano stvarno sve... Ne znam zasto ljudi toliko komplikuju, zar je tesko pratiti ovo:
1. cela jaja/belanca
2. meso, pirinac
3. riba
4. meso, pirinac
5. riba ili mladi sir

Menjaj hidrate svaki dan u zavisnosti od treninga itd.. Lupio sam ovo, ali u sustini nije komplikovanije od toga.. Jedi povrca koliko hoces, pij dosta vode i treniraj.

Zapetljate se svi u nekim skart textovima po netu/novinama, junk suplementima, caj za metabolizam, patike za mrsavljenje i ne znam sta ne...

Offline Kickboxer

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
Odg: Izvori energije (pomoc)
« Reply #5 on: November 02, 2012, 02:58:50 PM »
Ok, ali ima kvalitetnijih izvora - pirinac, krompir i ovsene i razno povrce. A i ti bi se najmanje trebao fokusirati na UH kada hoces da smrsas, jedi kvalitetnije izvore, izbaci testa..


lol nece ti crveno meso podici T uopste, ljudi gde vi citate ove stvari?? Citate previse zenskih magazina i online saveta na 24h i blic sajtovima..

Ti znas da ako ti je testosteron snizen da je to jako lose? Trebao bi biti srecan ako ti je u normalnim granicama a ne da li ces ga slucajno malo povcati (ako je snizen).
Dalje, holesterol iz hrane NE UTICE!!! na tvoj holesterol, a holesterol je i itekako potrebna organska substanca i on je neophodan za biosintezu hormona. To sto je nekome s*eban holesterol nema veze da li on pojede parce junetine povremeno nego je to do toga sto jede SMECE od hrane ceo zivot, pusi paklu dnevno, popije rakiju svaki put kad ode do komsije a u medjuvremenu par piva izmedju obroka, jede kada se seti neki junk po pekarama a kuci sve naravno pravljeno u 4dcl ulja, nema fizicke aktivnosti itd.


Taurin uopste nije stimulans... I nema veze sa insulinom.. To je mozda samo fora koja se prodaje ljudima da bi neko stavio koji dinar u dzep.. Fokusiras se preeevise na sitnice, zaboravi na sve te stvari..


Opet nepotrebne sitnice, kakav arginin, bacanje para.. Kad vec gledas te stvari idi kupi belog mesa i ribe za te pare.


Nije bitno, bitno je da ga radis, pocni od 4x nedeljno 20-30 min posle treninga bajs/trcanje/sta volis. Srednji intenzitet. Kasnije povecaj za 10min pa kasnije dodas jos jedan trening, pa kasnije promenis 1-2 treninga na 20 min intervala itd.. Sto jednostavnije to bolje...


Ne treba ti nista od suplemenata, osim naravno multivitamina i omege 3..

Za ishranu imas napisano stvarno sve... Ne znam zasto ljudi toliko komplikuju, zar je tesko pratiti ovo:
1. cela jaja/belanca
2. meso, pirinac
3. riba
4. meso, pirinac
5. riba ili mladi sir

Menjaj hidrate svaki dan u zavisnosti od treninga itd.. Lupio sam ovo, ali u sustini nije komplikovanije od toga.. Jedi povrca koliko hoces, pij dosta vode i treniraj.

Zapetljate se svi u nekim skart textovima po netu/novinama, junk suplementima, caj za metabolizam, patike za mrsavljenje i ne znam sta ne...

vidi...

Conclusions Taurine administration can alter the electrogenic response in β-cell lines, leading to a change in calcium homeostasis and a subsequent decrease in intracellular insulin levels. The consequence of these actions could represent a method of increasing plasma insulin levels leading to a decrease in plasma glucose levels

ovo je sa

http://www.jbiomedsci.com/content/17/S1/S11

a live strong isto pise.


I za crveno meso, ima kolesterol koji naravno pouspjesuje T. 7-10 mg proizvodi tijelo je li ? Varira.. A naravno tu je i zeljezo koje otvara apetit.

zašto uopšte čitaš ovo ? :/