EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: [Povreda] Rucni zglob\koren palca  (Read 4912 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline laki.gringo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
[Povreda] Rucni zglob\koren palca
« on: September 13, 2014, 11:43:35 PM »
Pozdrav svima,

Pre jedno 2 meseca, kada sam se probudio, prilikom protezanja u krevetu, osetio sam ostar bol u predelu rucnog zgloba, ali prillikom pomeranja palca iskljucivo. Aktivno se bavim bodibildingom, ali pre toga nisam osecao bol u toku treninga, tako da ne znam da li je povreda sa treninga ili ne. Svakako da opterecenja u teretani mogu ostetiti zglobove i doprineti ovakvoj povredi, ali ne mogu da tvrdim kada je tacno povreda nastala, samo da sam tog jutra prvi put osetio simptome. Mislio sam da sam uvrnuo zglob ili lose spavao, pa nisam obracao paznju. Vreme je prolazilo i ja evo i dan danas imam isti problem.

Simptomi tj bol se najcesce javlja ujutru, kada se tek probudim. Verovatno jer se telo ohladi, zglob, tetive sve, i tada mi je jako tesko pomerati palac i saku u odredjenim smerovima. Kasnije kako dan odmice, kada malo pokrenem sake, bol postaje slabiji, tj nije osetljiv na tako male pokrete kao ujutru, vec sada moram vise da savijem saku ili palac, da bih osetio bol. Medjutim, bol je prisutan.

Evo par slika, oznacio sam crvenim krugom zonu koja je bolna. Poredjenjem sa drugom sakom, ne vidi se neki otok, crvenilo niti bilo sta.








Jako mi je tesko da objasnim kada se bol javlja, tako da ako nije najjasnije, molim te pitaj, objasnicu ponovo. Naime, kada mi saka stoji ravno ispruzeno, ova povredjena ima dosta manji luk kretanja levo-desno iz zgloba od leve koja je zdrava. To je prva situacija. Zatim, kada saku savijem na dole osecam blag bol u predelu zgloba, na strani gde je palac (posto je desna ruka, znaci levi deo zgloba). U toj poziciji (saka savijena na dole) kada palac pomeram na unutra osecam vec dosta jaci bol u zglobu. Moj neki licni utisak je da je neka zila, tetiva, sta god, koja je vezana za palac, istegnuta, ispala iz lezista, i pri tim pokretina "udara" u zglob sto izaziva bol. Bas takav osecaj, da ta tetiva seta levo-desno, "struze" od nesto i to izaziva bol.





U teretani mi je npr najveci problem izazivala vezba za triceps, kada lezeci na klupi vrsim potisak sa cela dvorucnom sipkom. I generalno, kada su mi sake uze od ramena, taj potez stvara neprijatnost, jer mi je desna saka (povredjena saka) savijena na levo ( a rekao sam vec da joj je taj opseg savijanja levo-desno dosta kraci od zdrave sake).


Nadam se da sam dobro objasnio sta me muci, da ste razumeli, i da mi neko moze pomoci. Ako vam treba bilo kakva informacija, pitajte. Stvarno sam ocajan, izludjuje me ova povreda. Unapred hvala!

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #1 on: September 14, 2014, 05:18:50 PM »
Друже, истегао си тетиву вероватно или мишић.. Нема ту неке филозофије велике шта да радиш. Препоручујем ти да мажеш креме за такве болове, коњску маст (црвену пред тренинг, зелену ако хоћеш после) или bengay маст.. Најбоље би ти било да паузираш мало, јер је мишић u проблему a ти га константно напрежеш. Одмори месец дана, ако ти је много, две недеље, види дал има промена.. Толико од мене.

Offline laki.gringo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #2 on: September 14, 2014, 05:39:11 PM »
Počeo sam da mažem Lioton gel u da pre gela hladim zglob 5-10 minuta. Dvoumio sam se između Liotona i Ruskog balsama. Ne znam šta je najbolje kod ovakvih povreda

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #3 on: September 15, 2014, 02:27:23 PM »
Imas i ihtiol mast, to se kupuje u veterinarskoj prodavnici. Smrdi kao djavo, ali pomaze 100% !! Preporuka od drugara koji profesionalno igra americki fudbal :)

Offline laki.gringo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #4 on: September 15, 2014, 06:33:15 PM »
Ako ne pomogne ovo, pokušaću i s tim svakako. Hvala ;)

A da li da fiksiram zglob zavojem kako bih ga što manje pomerao? Bojim se da zavoj ne pritisne te tetive pa bude još gore...

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #5 on: September 15, 2014, 10:28:53 PM »
U sustini mozes da bandaziras zavojem, ne bi trebalo da ti skodi, samo nemoj preterano da stegnes bas iz tog razloga :)


Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #6 on: September 15, 2014, 10:42:06 PM »
te kreme samo resavaju deo posledice ne i uzrok

odmor, nesto za bolove, nesto sa kolagenom
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #7 on: September 15, 2014, 11:20:47 PM »
Дабоме..

Offline laki.gringo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #8 on: September 16, 2014, 12:43:55 AM »
Nemam ja bolove kada mirujem, samo pri tim odredjenim pokretima (uglavnom vezanim za zatezanje palca u jednu stranu). Zanimljivo mi je to da npr bench press ni neke tako složene vežbe nisu pravile problem, već vežbe gde su mi ruke uže od ramena. Npr skullcrusher, ili kada vežbam triceps na lat mašini (sa šipkom, potisak na dole).

Brine me da neće same kreme pomoći, da mora da se "namešta" ili ne daj bože operacija.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: [Povreda] Rucni zglob\koren palca
« Reply #9 on: September 16, 2014, 07:31:16 AM »
rekoh ti, moras da odmoris, posle toga pametno vezbaj
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap