EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kućni trening  (Read 1865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rapidrudy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Kućni trening
« on: December 08, 2014, 01:22:03 PM »
Totalno sam u lošoj fizičkoj formi, nemam kondiciju, imam višak kilograma, posao mi je vezan kancelariju a kada nisam u kancelariji onda sam po sastancima.
Na svu sreću imam brz metabolizam pa nemam 200 kg :) ali imam ipak višak.
Čak imam i tu  prednost da i sa malo vežbe izazovem relativno brz rast mišića.
Pošto nemam vremena želim kod kuće da vežbam.
Imam vratilo za zgibove, bučice kojima mogu menjati težinu, ručke za sklekove.
Treba mi plan treninga koji mogu da radim kod kuće i neki pametni saveti...
Hvala

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Kućni trening
« Reply #1 on: December 08, 2014, 02:19:34 PM »
Sad cu ti ja kazem sta da radis, jer sam i ja u situaciji slicnoj kao ti, doduse treniram, ali imam viska. Imam jedan program koji ja radim sa drugarom, napolju (ali mozes i ti kod kuce, jer imas za zgibove), steta je sto nemas za propadanja, jer ona mnogo znace, ali pomoci cu ti oko toga sto imas.. Pravis kruzni trening za pocetak, nekih nedelju dana, dve, jacas misice tako sto: Radis recimo zgibovi (koliko mozes), sklekovi (koliko mozes), zadnji sklek (na krevetu recimo, znas kako se radi, isto koliko mozes), ubacis i bucice za biceps (koliko mozes) i to sve ti je jedan krug. Ja sam recimo poceo sa 6 krugova, po nekih 7, 8 ponavljanja u toku jednog kruga (neku vezbu sam vise odradio, neku manje, drugar mi je pomagao jer mi je pridrzavao noge)... Vremenom pocnes da povecavas broj ponavljanja i broj krugova.. Ja cu ti dati recimo svoj primer sad>> Pre sam mogao, sa njegovim pomaganjem da uradim nekih 6 zgibova, 10 propadanja, sklekove sam radio sam - 10 ponavljanja i zadnji sklek isto tako. Sada radim 15 zgibova (na zgibovima mi i dalje pomaze, jer mi zaista tesko ide to), propadanja radim sam - 15 ponavljanja, sklekove i ostalo.. A radimo nekih mesec dana, 3 puta nedeljno.. Dogurali smo do 12 serija, s tim sto kombinujemo (recimo obrnes krug, uradis recimo dve serije zgibova, pa predjes na sklekove, pa njih isto dva puta zaredom i to racunas kao dve serije uradjene).. Kombinuj kako tebi odgovara, ali kazem ti da prve dve nedelje radis tako nekih 6 krugova po koliko mozes ponavljanja, pa onda pocni da povecavas sve.. Osetices zaista promene posle nekog vremena.. AKo te nesto jos zanima, pitaj! :) Pozdrav i srecno

Offline rapidrudy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Kućni trening
« Reply #2 on: December 08, 2014, 02:36:05 PM »
I ja sam imamo sličnu zamisao.
Mislio sam da radim kružni trening, ali ne znam koje grupe mišića mogu da kombinujem.
Mislio sam da radim kružno (redosled nije obavezan):
- sklekovi
- zgibovi
- zadnji sklek
- bicepsi sa bučicama
- tricepsi sa bučicama
- trbušnjake

ali i dalje ne znam da li se to može sve raditi u jednom treningu. Najradije bi radio ponedeljkom, sredom i petkom nažalost više vremena ne mogu da priuštim sebi.

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Kućni trening
« Reply #3 on: December 08, 2014, 02:47:45 PM »
Ma kombinuj bre sve sto mozes, nece nista da ti bude :)

Offline cikavampir

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Kućni trening
« Reply #4 on: January 20, 2015, 01:14:48 PM »
Ovo i mene zanima. Ja, doduše, imam problem sa levim stopalom, ali mogu da vežbam sve navedeno. Možda možete dodati čučnjeve, sa ili bez tegova, ili čučanj jednom nogom, gde je druga iza VAs, na stolici ili nekom drugom podupiraču. Mislim da oni troše ponajviše kalorija (čučanj) jer aktiviraju velike mišiće nogu.

Mislim da možda treba dodati neko letenje bućicama za rame , čisto reda radi, ako već hoćete da gađate sve mišiće, jer ste pomenuli biceps i triceps.

E sad, ja sam počeo da radim neki kardio kik trening, što je u mom slučaju kik minus noge :) Dve minuta radim kombinacije rukama a onda je minut pauze. Naravno, imam mp3 fajl sa koga čujem komande i tako je sve zanimljivije. Prilično se oznojim.