EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potreban savet u vezi treninga...  (Read 2196 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ficicaaa

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Potreban savet u vezi treninga...
« on: March 09, 2015, 07:42:17 PM »
Posle cirke 6 meseci...
http://www.dodaj.rs/f/43/Qm/3CqvYcSL/ruk1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1l/HP/3K5bbFdh/ruk2.jpg

Sada, zanima me gde gresim, jer mi je cilj striktno masa ruku (grudi, noge, ledja) su mi za moj "ukus" ok...
Do sada sam radio:
1.pon biceps ili triceps 4-5 razlicitih vezbi sa po 3-4 serije od 8-10 ponavljanja
2.sreda triceps 4-5 razlicitih vezbi sa po 3-4 serije od 8-10 ponavljanja
3.petak biceps 4-5 razlicitih vezbi sa po 3-4 serije od 8-10 ponavljanja

i tako u krug, ako prvu nedelju pocnem sa bicepsom, drugu nedelju zapocinjem sa tricepsom, do sada sam sve ostale vezbe pored sklekova i trbusnjaka ignorisao.
Radna atmosfera je "home made" sa bicicama od 17 kg, za teretanu nemam novac, tako da sam izabrao ovo za sad.
Od suplemenata koristim whey i kreatin monohidrat, ishranu znam i pridrzavam se u sto vecoj mogucoj meri.
Znachi, zanima me koji bi bio realan program za mene na nedeljnom nivou za vecu masu ruku u kucnim uslovima?

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet u vezi treninga...
« Reply #1 on: March 10, 2015, 12:43:06 AM »
Moj ti je savet da povecas broj tih serija, a ponavljanja neka ostanu.. Suplementacija je dobra, znas verovatno kako se pije i ostalo.. Dacu ti svoj primer >> Ja sam vezbao street workout vezbe, propadanja, zgibovi sklekovi, radio sam 10 serija, po 10 ponavljanja u seriji, s tim sto mi je krug znaci bio sve te vezbe, pa kratka pauza.. Posle 2 meseca sam povecao broj ponavljanja, i seriju vise sam radio, pio kreatin samo i dobio znatno na masi. Poenta je da svaki put ides preko granice, jer kad boli i kad je tesko, tada misic raste. Posle svakog treninga sam imao upale, to je znak da ce misic da raste. Nije mnogo strucno napisano, ali mislim da mozes da izvuces poentu iz ovoga, to je - radi vise serija, barem 10.

Offline ficicaaa

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Potreban savet u vezi treninga...
« Reply #2 on: March 10, 2015, 08:03:16 AM »
Hvala ti.

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet u vezi treninga...
« Reply #3 on: March 10, 2015, 04:44:49 PM »
I nemoj da odustajes kada krene da boli. Sutra ces dobiti upalu, ali to je dobar znak. Prekosutra radi kao da nista nije bilo, probijaj tu granicu bola, ali postepeno. Nemoj da kreces sa forama tipa, danas cu 6 serija, pa cu za nedelju dana 7 itd. Odmah rokni 10 serija, pa makar radio manje ponavljanja pri kraju tih serija, tako misic raste. Toliko od mene i nema na cemu :)

Offline Anaerob

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
  • https://www.facebook.com/personalnitrener7?ref=tn_
Odg: Potreban savet u vezi treninga...
« Reply #4 on: March 16, 2015, 05:53:52 PM »
Prvo previse je to ponavljanja i vezbi za tako male misice kao sto su biceps i triceps...
Cak i da radis sa adekvatnim opterecenjem, preveliki je volumen, Ako ih vec cesce radis smanji volumen, a koncetrisi se na kvalitet treninga. Drugo , mora postoji neka progresija u planu i programu, sto implicira da ne mozes konstantno da radis sa jednim parom bucisa iste tezine. Resenje: nabavi jos tegova ili se uclani u neku teretanu.

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet u vezi treninga...
« Reply #5 on: March 16, 2015, 06:03:29 PM »
Pitanje je sta decko zeli da postigne, masu ili definiciju. Ako je masa, MORA da radi sa vecim tezinama i vise serija, jednostavno nece misic da raste. Hoce, ali dosta sporije.

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet u vezi treninga...
« Reply #6 on: March 16, 2015, 06:16:39 PM »
Ne mora da radi sa vecim tezinama i vise serija da bi dobio na masi.

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet u vezi treninga...
« Reply #7 on: March 16, 2015, 11:12:35 PM »
Nisam mislio da nakrca 500 kila :D