EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Molim za pomoc!!!  (Read 6887 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksa034

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Molim za pomoc!!!
« on: October 20, 2009, 12:30:37 AM »
Ovako visok sam 187cm i tezak 87Kg.. Od ove nedelje krecem u teretanu i ishrana je ovakva posto sam 92 i jos idem u skolu:
ujutru tunjevina ili sardina
uzina soja 100g
rucak supa i pilece belo meso
(trening)
posle treninga 4 belanaca iz jaja
mleko 1l pred spavanje
(negde oko 160g proteina je kada se sve sabere)
Pitanja: da li mogu odmah da krenem sa definicijom sobzirom na moju kilazu ili kako vec treba da idem i da li je dobra ishrana ili treba ubaciti jos nesto u ishranu..? Da li je dobra soja? Ako je vec pisano na ovu temu izvinjavam se predlozite mi da pogledam posto sam relativno nov na ovom forumu.. Unapred hvala!! :)

Offline milanceolympia

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 684
  • Gender: Male
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #1 on: October 20, 2009, 12:32:09 AM »
imas da citas i citas forum.....ide na podforum ishrana i celu noc posveti citanju ako hoces nesto da naucis...pozz ;)

Offline Srdjan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #2 on: October 20, 2009, 12:10:52 PM »
He, he celu noc, malo je Milance...Treba vremena da se slegne... Samo citaj i budi malo koncizniji u sledecem postu i izbaci uvece mleko, bez obzira sto jos rastes, pij ga pre podne

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #3 on: October 20, 2009, 12:24:57 PM »
ovsene za dorucak, krompir, pirinac, pasulj, testenina, eventualno hleb za rucak, nemas skroba uopste


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline aleksa034

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #4 on: October 20, 2009, 02:11:30 PM »
kakva mi je ishrana jel treba nesto menjati? mislim ovsene cu za dorucak ok ali belo meso i ribu jedem uvek za rucak,tako da mislim da je to dobro.. A za soju sta mislite da li je dobro jesti svaki dan 100g soje dok sam u sk za uzinu, ili nesto mi preporucite?

Offline UbicaBolova

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #5 on: October 20, 2009, 03:07:52 PM »
mislim da je Und3i2c0v3i2 mislila da uz to bijelo meso za rucak jedes nesto od onoga sto je napisala.. :)
ja sam za soju citao sve negativne stvari, al bolje da ti za to kaze neko ko ima vise znanja/iskustva.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #6 on: October 20, 2009, 05:11:42 PM »
Soja sadrzi relativno velik broj nepovoljnih i opasnih stvari:

-pitična kiselina
Ta kiselina sprecava apsorpciju nekih esencijalnih minerala u organizmu, kao što su kalcijum, magnezijum, bakar, cink.
-inhibitori enzima u procesu probave
Ti enzimi uzrokuju ozbiljne zelucane poremecaje, smanjujuci razgradnju belancevina i dovodeci organizam u stanje hronicnog manjka aminokiselina.
-Hemaglutinin
Onemogucuje ispravnu apsorpciju kiseonika i njegovu distribuciju celijama organizma.
-Izoflavoni
Uticaj izoflavona na smanjenje funkcije tiroidne zlezde izaziva razvoj hipotireoze kod dece. Kod odraslih smanjenja volumena mozga i kod muskaraca uzrokuje pretvaranje testosterona u estradiol (zbog fitoestrogena koji deluje kao estrogen).
-Genetski modificirane vrste soje
Predstavlja velik izvor alergija, ali i poremecaje u probavi zbog nepovoljnih enzima (nastalih samim modifikovanjem soje u kojem se koriste antibiotici) koji vremenom mogu zeludac i creva pretvoriti u fabriku toksina ! ! !
-herbicidi i pesticidi primenjeni u proizvodnji soje.

Offline MMilos

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 96
  • Gender: Male
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #7 on: October 20, 2009, 08:54:34 PM »
Ukratko,zameni soju sa necim...nije dobra u principu.Ima dosta tema o tome. ;)

Offline aleksa034

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #8 on: October 20, 2009, 09:02:42 PM »
becks gde si to procitao? javascript:void(0);

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Molim za pomoc!!!
« Reply #9 on: October 20, 2009, 09:14:16 PM »
Ne secam se, imam sacuvano na kompu dosta takvih stvari pa kad mi zatreba(kad nemam neta recimo) da mi se nadje  ;)