EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Skidanje masti - Problem  (Read 2174 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alcaponens

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Skidanje masti - Problem
« on: August 16, 2013, 02:57:55 PM »
Pre svega veliki pozdrav za sve forumaše.
Imam 20 godina, visok sam 189 i imam trenutno 89 kg. Preko zime sam uspeo da skinem sa 100 na 83 kile.
Ishrana je bila bazirana na izbacivanju sokova, slatkog i junk food-a, a na unos proteina recimo da nisam puno obraćao pažnju, nego sam samo gledao da što manje vaga pogazuje.
Krajem zime sam krenuo u teretanu, i nekim programčićem za masu. Jeo sam dosta proteina, povećao unos kalorija. Medjutim tada sam morao iz ličnih razloga da prestanem da treniram, a nastavio da unosim puno kalorija, tako da sam trenutno na tih 89 kg. To bi bila ok težina da mi nisu ruke i noge prilično tanke, a salo locirano uglavnom na grudima i stomaku.
E sad, krenuo sam sa Full body treningom 3 puta nedeljno, i pored toga 3x kardio od nekih 35-40 minuta za početak. Treniram tako već mesec dana i primetio sam da pomaka u kilaži nema, čak dodjem nekada i do 90kg. Verujem da je problem u ishrani i voleo bih da čujem vaša mišljenja i predloge.
Ovako otprilike izgleda moj dan.
1. 80g ovsenih i 3dl jogurta, 2 omega defend kapsule,
2. Trening, obrok posle treninga proteinski, da li mladi sir 250g, tunjevina, ili 4 jaja. Multivitamin obično unesem posle ovog obroka
3. Ručak uglavnom oko 250g belog mesa, sa rižom, krompirom ili mix povrća (kukuruz, grašak, pasulj)
4. Mladi sir 250g
5. Tunjevina 120g
Ponekad za ručak budu i integralna testanina sa mladim sirom, ili junetinom
Voleo bih da čujem vaše mišljenje, i šta treba da menjam, pošto ovo očigledno ima rupa. Razmišljao sam i o UH rotaciji, ali iskreno da jedem po 500-600 g mesa ne mogu svaki dan, pošto ručak uglavnom zavisi od toga šta se skuva kući, ali nastojim da to bude kao što rekoh neko meso i krompir/pirinač/povrće.
Hvala unapred.

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Skidanje masti - Problem
« Reply #1 on: August 16, 2013, 10:34:26 PM »
Meni je rotacija odradila posao.
Dodjes do platoua i nece dalje.ja sam isao 3 dana low carb,1 high i dan kad ne treniram no carb.

Offline alcaponens

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Skidanje masti - Problem
« Reply #2 on: August 17, 2013, 12:49:39 PM »
U redu, voleo bih ako budem imao mogućnosti i ja da počnem sa rotacijom, ali me zanima sada da li je moguća neka korekcija ove ishrane da krene da daje rezultate, ili je totalni promašaj? U čemu grešim tačno, to me zanima.

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Skidanje masti - Problem
« Reply #3 on: August 17, 2013, 12:58:40 PM »
To mozes sam da provalis ali sto sam provalio kod sebe ja komplexne hidrate kao ovsene ubacujem samo u preworkout a kasnije su uglavnom povrce i uvece u tortilji neko belo meso.
Isto kada mrsas ili definises ne bi trebalo piti mleko i jogurt nego uglavnom sve na vodi.
Od mlecnih proizvoda samo ella ili onaj president on ima oko 2% mlecne masti.uglavnom mladi sir.
Kao sto sam ti rekao ovakav jelovnik msm sa toliko ugljenih hidrata mi je na high carb day kad svaki obrok sadrzi complexan hidrat

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Skidanje masti - Problem
« Reply #4 on: August 17, 2013, 01:44:32 PM »
1. 80g ovsenih i 3dl jogurta, 2 omega defend kapsule,
2. Trening, obrok posle treninga proteinski, da li mladi sir 250g, tunjevina, ili 4 jaja. Multivitamin obično unesem posle ovog obroka
3. Ručak uglavnom oko 250g belog mesa, sa rižom, krompirom ili mix povrća (kukuruz, grašak, pasulj)
4. Mladi sir 250g
5. Tunjevina 120g
Ponekad za ručak budu i integralna testanina sa mladim sirom, ili junetinom
Voleo bih da čujem vaše mišljenje, i šta treba da menjam, pošto ovo očigledno ima rupa. Razmišljao sam i o UH rotaciji, ali iskreno da jedem po 500-600 g mesa ne mogu svaki dan, pošto ručak uglavnom zavisi od toga šta se skuva kući, ali nastojim da to bude kao što rekoh neko meso i krompir/pirinač/povrće.
Hvala unapred.

To sto si napisao je kao ok, trebao bi bez problema da skidas kg, sad to sto ti ne ide, verovatno ne jedes tacno tako, tj. jedes vise itd.
Tu imas oko 155g proteina, 130g uh (ako racunamo 100g pirinca za rucak recimo), masti mozda 30-35g ne znam tacno posto nisi napisao odredjeno nista.
To je 1455 kalorija, znaci i da spavas 24h dnevno ces gubiti kilazu.