EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: JOGURT  (Read 21896 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
JOGURT
« on: February 20, 2008, 06:04:36 PM »
Jogurt
 
Jogurt je mlijecni proizvod koji se poceo proizvoditi prije vise tisuca godina.
Zelimo li od mlijeka dobiti jogurt, trebaju nam bakterije, i to one dobre! U proizvodnji jogurta najcesce se koriste bakterije iz rodova: Lactobacillus i Bifidobacterium. Upravo ove bakterije zasluzne su za brojna pogodna djelovanja, kako na zdravu crijevnu mikrofloru, tako i na cjelokupno zdravlje covjeka. Dok uzivamo u osvjezavajucem fermentiranom mlijecnom proizvodu s okusom voca ili u starom dobrom obicnom jogurtu cinimo puno vise od pukog punjenja zeluca. Konzumiranjem jogurta unosimo bioaktivne tvari, posebice probiotike koje mnogi strucnjaci danas svrstavaju u kategoriju lijeka.
Prijateljske bakterije ili probiotici uneseni u organizam putem jogurta jednim dijelom prezivljavaju prolaz kroz gornji dio gastrointestinalnog sustava, te se naseljavaju u debelom crijevu. Debelo crijevo je najgusce naseljeno bakterijama i sadrzi nekoliko stotina korisnih i potencijalno stetnih bakterijskih vrsta. Brojne funkcije korisnih bakterija ukljucuju zavrsnu fazu probave, zastitu od patogenih organizama, sintezu vitamina B skupine i stimulaciju imuno - odgovora.
Jogurt je izvrstan izvor kalcija, koji je neobicno vazan za rast, razvoj i odrzanje kosti u svakoj zivotnoj dobi, a posebice u djece i adolescenata. Igra vaznu ulogu u prevenciji osteoporoze koja pogadja svaku trecu zenu i svakog osmog muskarca. Kalcij iz mlijecnih proizvoda najlakse se apsorbira zahvaljujuci mlijecnoj kiselini koja stvara pogodan pH za apsorpciju, a mlijecni proizvodi cesto sadrze i dobar udio vitamina D. Osobe koje ne podnose mlijeko, odnosno ne mogu probaviti mlijecni secer laktozu, mogu bez poteskoca uzivati u jogurtu.
Jogurt i mlijecni proizvodi odlican su izvor proteina, minerala i vitamina. Na prehrambenoj piramidi su na jednakoj razini kao meso, riba i jaja. Pazite li na tjelesnu masu, a veliki ste ljubitelj mlijecnih proizvoda trebali bi odabrati niskomasne mlijecne proizvode, koji Vas nece nepotrebno opteretiti suvisnim kilokalorijama.
Za jogurt se moze reci da je drevna namirnica sa sastojcima 21. stoljeca. Brojne komponente jogurta su znanstveno ispitane tijekom proteklih nekoliko desetljeca, te im je dokazano funkcionalno djelovanje na ljudski organizam. Zbog mnogih pozitivnih djelovanja na zdravlje jogurt se smatra funkcionalnom hranom.
I dok cekate zakljucak ovoga clanka porucujemo Vam kako Vam nece skoditi da pojedete pokoji jogurt, posebice ako ste na terapiji antibioticima ili su Vam obrambene snage organizma posustale.
Nutritivne vrijednosti
Jedna salica obicnog jogurta (254g) sadrzi:
Energetska vrijednost: 155 kcal
Proteini: 13g
Ugljikohidrati: 17g
Ukupna mast: 3.8g
Vlakna: 0.0g
*Odlican izvor: kalcija (447mg)
*Dobar izvor: magnezija (43mg), i kalija (573mg)
*Hrana koja je "odlican izvor" pojedinog nutijenta osigurava 20 % ili vise preporucene dnevne vrijednosti. Hrana koja je "dobar izvor" pojedinog nutrijenta osigurava izmedju 10 i 20 % ili vise preporucene dnevne vrijednosti.


www.gastro.hr

Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline JedanOdNjih

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Male
Odg: JOGURT
« Reply #1 on: February 21, 2008, 11:32:47 AM »
ja bez jogurta ne mogu :lol: obozavam ga 1l dnevno Fit ili Viva...ne volim sa visokim procentom masnoce jer su oni obicno gusti zato Fit sa 0 je vrrrrr
tetoviranje i prodaja profesionalne tattoo opreme

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: JOGURT
« Reply #2 on: February 28, 2008, 09:10:08 PM »
 :yes: Jogurt, dokazano je treba piti pred spavanje jer u toku noci razgradjuje onaj visak sala koji eventualno postoji.    :blowkiss:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: JOGURT
« Reply #3 on: February 29, 2008, 12:36:08 AM »
:yes: Jogurt, dokazano je treba piti pred spavanje jer u toku noci razgradjuje onaj visak sala koji eventualno postoji.    :blowkiss:

Koliko ga treba piti ?  Mozes da postavis gde si to nasla gde je dokazano ili sta vec?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: JOGURT
« Reply #4 on: March 04, 2008, 04:34:32 PM »
Pa dovoljno ti je svako vece da pijes bar po 2 dcl. Hm nigde nisam procitala na nekom forumu, slusala sam nekog dijeteticara, nutricionistu na TV-u.
Само јаки можемо све, буди јака

Offline JedanOdNjih

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Male
Odg: JOGURT
« Reply #5 on: March 19, 2008, 02:40:08 PM »
koji to jogurt sadrzi 13g proteina(od autora teme,da ne citiram ceo text) ne verujem bas da je tako
tetoviranje i prodaja profesionalne tattoo opreme

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: JOGURT
« Reply #6 on: March 19, 2008, 07:21:04 PM »
Stvarno...Ja nijedan nisam video da ima vise od 3g proteina...Znaci uvece moze da se pije jogurt...I ja isto volim da pijem jogurt...Mnogo vise nego mleko...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline Olivera

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Female
  • Dont play games with a girl who can play better !!
Odg: JOGURT
« Reply #7 on: March 19, 2008, 08:57:30 PM »
Ja obozavam ab kultura sa 0,1 maslenost :) mislim da je najbolji . A proteina ima 3,8 grama , Uh 5,2 grama . Ovo su naravno sastojci na 100 grama proizvoda :) 



Why be difficult, when with a bit of effort, you can be impossible !!!

Offline sele137

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 1399
  • Gender: Male
  • ALPHA MALE
Odg: JOGURT
« Reply #8 on: March 19, 2008, 09:33:43 PM »
Nazalost malo masti uvijek donosi vise ugljikohidrata.

http://www.healthdesigns.com/rewardsref/index/refer/id/53104/

5$ Discount Code:4089008

If I had it to do all over again, the only injectable I would ever use is Testosterone. I wouldn't waste one shot on anything else!!!
__________________________________
TESTOSTERONE IS THE SPINAL CORD OF THE BODYBUILDER,,NO SYNTETIC TESTOSTERONE = NO BODYBUILDER
__________________________________


Natural





The pros are using good old-fashioned Testosterone, Deca, Dianabol, insulin in the off-season, and GH pre-contest. Nothing fancy. But they're the pros because they're gifted, dedicated, and have been at it a long freaking time. Anybody that tells you different is either full of shit or trying to sell you garbage.



My goals are very simple:

1. Break The Law
2. Look Good Naked

Steroids will cause your kidneys to explode, your heart to blow a ventricle, and your liver to squirt out of your arse, fly across the room, and knock the cat off the futon.

The most obvious symptom is death which would hardly be missed by even the most focused and intensive bodybuilder.

Offline JedanOdNjih

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Male
Odg: JOGURT
« Reply #9 on: March 20, 2008, 09:29:27 AM »
pre
koji to jogurt sadrzi 13g proteina(od autora teme,da ne citiram ceo text) ne verujem bas da je tako
mislim da je pre 1,3 g nego 13
tetoviranje i prodaja profesionalne tattoo opreme