EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu  (Read 4190 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TylerDurden

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« on: December 20, 2010, 10:19:14 AM »
Pozdrav svima.Imam 22 godine,u teretanu sam isao redovno prosle godine,mada sam imao jednu pauzu od pola godine do avgusta.Potom sam krenuo ponovo ali me ispitni rokovi izbacise iz koloseka.
U medjuvremenu posto nas u kraju ima dosta, odlucili smo da skupimo pare za sprave i da ih ubacimo u prostorije,gajbi kod ortaka,
posto se prostorije nisu koristile.Trenutno imamo kombinovanu klupu,lat masinu i veslo(jedna sprava),par bucica 80kg tegova i vratilo.U naredna dva meseca gledamo da uzmemo skotovu klupu,rimsku klupu,da zavarimo sipke za propadanja(ukoliko je neko vario,moze pomoc u vidu skice
ili saveta).E sad,izlozio bih vam svoj trening i ne bi bilo na odmet da date neki savet, korekciju ukoliko je potrebno.
Trenutno mi je cilj da podignem formu jos malo,a sledeci je rad na masi.Visok sam 190cm, tezak 85 kg.
Jos samo nesto.Skoro sam obratio paznju u strenght anatomy training knjizi da disanje kod skoro svake vezbe u kojoj se vuce teret ka sebi(ledja,biceps),
udisanje ide zajedno sa naporom, a izdisanje u zavrsnici pokreta.Ovo me je zbunilo posto sam ceo zivot slusao kako
sa naporom ide izdisaj?Sta je od ovoga pravilno?
Moj trening :

Ponedeljak - Grudi,biceps 4x10 (ravan/kosi benc,razvlacenje sa bucicama,pregib sa dvorucnim tegom,hamer,podlaktica(sipka,nadhvat))
Utorak     - ledja,triceps 4x10 ( povlacenje na latu ispred iza glave i hvatom za veslo,veslo,hiperekstenzija,
jednorucno veslanje,triceps na latu,potisak sa cela,sklekovi do otkaza(4serije))
sreda      - noge,ramena 4x10 ( cucnjevi sa opterecenjem,listovi sa opterecenjem,iskorak,potisak iza glave,potisak ispred glave,letenje stojeci)
cetvrtak   - odmor
petak      - grudi,biceps
subota     - ledja,triceps
nedelja    - ramena,noge

Znam da je najveca mana sto u treningu nema propadanja(po mom misljenju),ali nadam se da cemo da dopunimo teretanu do nove godine.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« Reply #1 on: December 20, 2010, 10:56:48 AM »
Pozdrav svima.Imam 22 godine,u teretanu sam isao redovno prosle godine,mada sam imao jednu pauzu od pola godine do avgusta.Potom sam krenuo ponovo ali me ispitni rokovi izbacise iz koloseka.
U medjuvremenu posto nas u kraju ima dosta, odlucili smo da skupimo pare za sprave i da ih ubacimo u prostorije,gajbi kod ortaka,
posto se prostorije nisu koristile.Trenutno imamo kombinovanu klupu,lat masinu i veslo(jedna sprava),par bucica 80kg tegova i vratilo.U naredna dva meseca gledamo da uzmemo skotovu klupu,rimsku klupu,da zavarimo sipke za propadanja(ukoliko je neko vario,moze pomoc u vidu skice
ili saveta).E sad,izlozio bih vam svoj trening i ne bi bilo na odmet da date neki savet, korekciju ukoliko je potrebno.
Trenutno mi je cilj da podignem formu jos malo,a sledeci je rad na masi.Visok sam 190cm, tezak 85 kg.
Jos samo nesto.Skoro sam obratio paznju u strenght anatomy training knjizi da disanje kod skoro svake vezbe u kojoj se vuce teret ka sebi(ledja,biceps),
udisanje ide zajedno sa naporom, a izdisanje u zavrsnici pokreta.Ovo me je zbunilo posto sam ceo zivot slusao kako
sa naporom ide izdisaj?Sta je od ovoga pravilno?
Moj trening :

Ponedeljak - Grudi,biceps 4x10 (ravan/kosi benc,razvlacenje sa bucicama,pregib sa dvorucnim tegom,hamer,podlaktica(sipka,nadhvat))
Utorak     - ledja,triceps 4x10 ( povlacenje na latu ispred iza glave i hvatom za veslo,veslo,hiperekstenzija,
jednorucno veslanje,triceps na latu,potisak sa cela,sklekovi do otkaza(4serije))
sreda      - noge,ramena 4x10 ( cucnjevi sa opterecenjem,listovi sa opterecenjem,iskorak,potisak iza glave,potisak ispred glave,letenje stojeci)
cetvrtak   - odmor
petak      - grudi,biceps
subota     - ledja,triceps
nedelja    - ramena,noge

Znam da je najveca mana sto u treningu nema propadanja(po mom misljenju),ali nadam se da cemo da dopunimo teretanu do nove godine.


gde si to slushao ceo zivot  :crazy: :crazy:

posebno kod nekih komplexnijih vezbi gde je potrebno stvoriti intraabdominalni pritisak tipa chuchanj ili mrtvo ??? shta ti je logichnije ... da sa takvim jednim blokom stvorish stabilniju i chvrscu potporu za pomeranje tezine ili izdisanje i gubljenje tenzije u core mishicima ... ??

odgovor se sam namece
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« Reply #2 on: December 20, 2010, 03:11:56 PM »
to sto nema propadanja je najmanji problem,stanes izmedju dve stolice i resen problem ili neka slicna kombinacija...

Offline TylerDurden

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« Reply #3 on: December 20, 2010, 07:06:26 PM »
@lokk1 ozbiljno menjao sam 4,5 instruktora dok sam isao u teretanu,a skoro sam pricao sa ortakovim burazerom koji ide 5godina u teretanu i od svih ista prica.Od kad sam procitao u knjizi da ne treba tako ne radim tako.Neki savet ili izmena po tvom misljenju u vezi treninga?

Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« Reply #4 on: December 20, 2010, 08:33:55 PM »
Кад радиш 1-2 понављања, онда можеш i да задржиш дах, али i ту је потребан опрез i искуство јер задржавање даха може направити превелики притисак u абдомену, што може изазвати несвестицу или хернију (килу).

Код већег броја понављања издише се u активној фази покрета, тј. при подизању оптерећења, при чему издисај треба пролонгирати до савладавања мртве тачке, тј. најтеже фазе покрета.

Offline TylerDurden

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« Reply #5 on: January 06, 2011, 10:20:03 PM »
ljudi,imam jedan problem.Za noge kao sto sam napisao,radim cucnjeve sa opterecenjem,iskorak,listove sa opterecenjem.Zadnju lozu osecam da ne pogadjam ovim vezbama bas najbolje.Vas predlog,s obzirom da ne treniram u teretani.Neka vezba za zadnju lozu?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« Reply #6 on: January 06, 2011, 10:50:44 PM »
ljudi,imam jedan problem.Za noge kao sto sam napisao,radim cucnjeve sa opterecenjem,iskorak,listove sa opterecenjem.Zadnju lozu osecam da ne pogadjam ovim vezbama bas najbolje.Vas predlog,s obzirom da ne treniram u teretani.Neka vezba za zadnju lozu?

onda lose radish chuchanj ako ga ne osecash u zadnjoj lozi ... radi Powerlifterski ...

i ubaci mrtvo ...

nordic curls , leg curls ...

imash na youtube sve ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline TylerDurden

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Kratka ocena,kritika,savet,konstatacija o treningu
« Reply #7 on: January 07, 2011, 02:47:22 PM »
Odlicna vezba lokk.Dodaje se u trening.