EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu  (Read 93902 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #70 on: September 06, 2008, 01:26:25 AM »
odlicno..bar znas sa kime pricas..nije neki baja teoriticar..i druga stvar..ne pricamo o ishrani trudnica..nego ovde dolaze oni koji zele da imaju plaza, fitness ili bildersko telo..manje vise oni koji treba da istrce 100 km za 3 sata..
a vidis ja sam se ugojio  48kg  na 70kg  za isto vreme, naravno na pocetku svog ulaska u teretanu, imao sam 13 godina
 nisam imao pojma o ishrani..,krenuo da se ugojim..nisam imao savetodavce.. a nabacio sam tu kilazu..tako da nije neko merilo
 slazem se ..zato se uce skole..ali postoje mnogi ljudi koji nesto znaju a u praksi na svojoj i tudjoj kozi-truba....mnogi od njih dolaze kod mene za savete a sve to ucili u skoli, cak mnoge stvari i istrazivali..zato se neko zove vezbac, a neko trener..a ako uklopis oba, to je idealno..

ti imas nizak bf..samo zato sto ..koliko sam razumeo treniras fudbal..i moj komsija fizikalac ima nizak bf, ali ceo dan nosi dzakove..jede pasulj i krmenadle..
sta je tu dokaz..da ako mnogo radis.mnogo se trosis, jos ako si mlad.. mozes da jedes i riblje brasno pod izgovorom da je puno proteina..kapiras..
a ovde ljudi mnogo bukvalno shvataju neke stvari..ok, za omega 3..ako neko pretera , osim sto ce da se ugoji nema nista lose..ali mnogo zumanaca..sta da ti kazem..kada budes licno radio sa ljudima..znaces da je teorija jedno praksa drugo.

ok poshtujem ...
ne mogu ja da snosim odgovornost za nechiju glupost i preterivanje .. nek neko popije 500g kreatina za 3 dana pod izgovorm ,,vishe = bolje '' to ne znachi da je kreatin opasan ... sve je otrov i sve je lek :D jel ? .. ako neko odluchi da pojede 40 zumanaca hmmm ... neznam shta bih rekao ...  to pod izgovorom mladost .. hmmm pa teshko .. rad rad i rad .. sredjena ishrana i teshki treninzi .. sam si svedok koliko imash mladih od 20ak god koji ti kupuju sagorevache tako da jbg ... jel mozesh da zamislish da posle teretane pwm-a i jakog obroka koji si jedva pojeo idesh na trening na kojem znash da cesh da sprzish dobar deo onoga shto si radio danas :// jbg .. nije tako crno-belo kao sht osi ti napisao .. u principu se slazem sa ostalim stvarima ...

drugachiji stav imamo oko jaja .. ok :) .. razumeli smo se .. ja mislim da ako pretera neko sa omega 3 da nije nishta bolje nego neko ko je preterao sa zumancima .. moze malo spojlere samo da dobije :)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #71 on: September 06, 2008, 01:28:39 AM »
vuksa..radi se o tome da decko razmislja kao fudbaler i to je mozda ok..mozda njegov trener odobrava to..moji fudbaleri imaju sasvim drugaciju ishranu..i ok..neka jede jaja..sigurno ih sagori..
ali neko od nas da jede, mislim da bildere..samo bi se poizvrtali kao pilici  :nonono:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #72 on: September 06, 2008, 01:30:53 AM »
vecina pocetnika ima taj bum u prvih par meseci...skoci kao ti 15kg sa 6-7 meseci...ali posle prc bato moj...ima da jedes da ti bude muka i da se nalivas poske kiselom vodom da bi mogao da dises a kilogrami jedva da se pomeraju..tako da mislim da hoces da nabacis jos 10-15kg...trebalo bi ti mnogooo vremena

i jos da dodam...kad sam poceo da treniram rvanje imao sam 50kg...sad imam duplo vise...i to moze se reci za plazu solidnih 100kg..po tvom ja bih mogoa na 120-130 bez problema da odem

daj vuksa shta pisesh to  :lol: :lol: ti mislish da sam ja 2 dana u ovoj prichi :D  :lol: znam sve to ... kazem ti nastavio sam ja da dobijam kilazu i nije mi odgovaralo pa sam malo smanjio ... naravno da nije isto dici sa 50 na 60 i  sa 100 na 110 .. pa znam ja sve to .. i zato sam napisao relativno brzo .. npr nema shanse da bih za taj isti period kada sam dobio 15 sada dobio 10 kg npr ... poenta je da sam imao mesta za napredovanje i u smislu ishrane i treninga i vremena ali moja i samo moja je zelja da ja izgledam ovako kako sada izgledam ... i neboj se .. nisam ni ovo dobio od vazduha .. bilo je i povracanja i jela na silu itd ...  ;) ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #73 on: September 06, 2008, 01:31:20 AM »
ne moze neko da ima spojlere a da nema druge posledice..te stvari su usko povezane
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #74 on: September 06, 2008, 01:32:06 AM »
vuksa..radi se o tome da decko razmislja kao fudbaler i to je mozda ok..mozda njegov trener odobrava to..moji fudbaleri imaju sasvim drugaciju ishranu..i ok..neka jede jaja..sigurno ih sagori..
ali neko od nas da jede, mislim da bildere..samo bi se poizvrtali kao pilici  :nonono:

ja samo opet da napomenem da nisam ja ovo izmislio i da su to rekli ljudi upravo iz tvog sporta ... :)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #75 on: September 06, 2008, 01:33:09 AM »
ne moze neko da ima spojlere a da nema druge posledice..te stvari su usko povezane

porast HDL-a ? .. ne bash .. moj matori ima stomak ko bure da je pojeo a ima bolje nalaze holesterola od mene ...

i DA I ON JEDE BRDO JAJA :D :D  :lol: :lol: :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #76 on: September 06, 2008, 01:40:38 AM »
ja samo opet da napomenem da nisam ja ovo izmislio i da su to rekli ljudi upravo iz tvog sporta ... :)
ti ljudi, najmanje vezbaju bildere

porast HDL-a ? .. ne bash .. moj matori ima stomak ko bure da je pojeo a ima bolje nalaze holesterola od mene ...

i DA I ON JEDE BRDO JAJA :D :D  :lol: :lol: :lol:
svaka cast..a ja znam milion ljudi koji imaju holesterol i ne smeju da jedu tako nesto..
no ima tu drugih problem..da ne duzim vise..mora da se odmara..rekoh..jedno je igrati se sa tudjim telom a drugo je tu igru primeniti na sebi..
lako je meni da kazem klijentu istrci 100 km..a kada treba, ja, da to istrcim onda mogu da znam da li je to moguce ili ne..
kada budes tako nesto radio..kapiraces sta pricam..jedno je javno a drugo je personalno savetovanje. i to personalno je merodavno i naravno kosta..a da vidim ko ce ti dati uvid u nesto sto je skupo platio..
kada budes imao priliku da vidis jelovnik, nekog takmicara ,koje priprema neki od tih trener,onda ces znati celu pricu..zasto, nesto u nekom trenutku, sa cime i koliko..do tada vi imate uvid samo u mrvice..
a to je nista..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #77 on: September 06, 2008, 07:06:54 AM »
loks..kojeg mama i tata znaju kao loksa.... :lol: :lol:..ili ne .,.ufffff..sada sam pobrkao  :lol: :lol: :lol:

vidi rodjo meni nije jasno da ti mozes da razmisljas toliko u pogresnomm pravcu i da pricas takve nebuzloze..i onda na kraju sam izvedes zakljucak..POGRESNO SAM SE HRANIO..
niko ovde ne spori da si ti dobio neki kg..ali i sam si zkaljucio iz kog razloga covece...JER SI JEO SMECE..
i onda..nakon 7 meseci toga u pomoc prosvetitlja srpskog i raskog  :lol: :lol: ti ovde se sa nekim najbedujes o necumu i pricas kako tijedes 10 jaja svaki dan
da..ali nisi stavio ostatak tvoje hrane rodjak..a i da jesi...zasto en kazes koiko dugo stagniras na tom niovu
opk..sada ces da krenes..tebi nije cilj ovo..ili ono..pa u redu je...ALI ST ONA KOJI . SERETE O TOME KAKO ZNATE STA TREBA NEKOME KOGA ZANIMA cist dobitak misicne mase...a jeduci cela zumanca TO SIGURNO NECE URDAITI...valjda sada kontas o cemu je ovde rec
jer ako neko na 187cm visine i preko 69kg tezine prica u ULTRA MASI,prepruicuje travu kao No1 supelemt za MASU...onda je to vec preslo u oziblajn psihijatrjski slucaj.
jer ti mozes da kazes i podrzis kao sto cu ja uve da podrzim da su VLKANA osnova u ishrani...ali DA SU VLAKNA GRADIVNA MATRerija i kao takva No1 supelment u izgradnji msince mase..TO JE ZALOSNo moj rodjak..jako zalosno
i ako to jos potrkerpis s svim tim da ljudi kojima se ukaza prosvetitlej srpski i raski rekose..NJIHOVE RECI...PA JA SAM MISLIO DA TAJ COVEK IDE U TERETANU....onda se tu svaka prica zavrsava...ovo nisamr ekao ja..vec oni kojima se prosvetitetlj ukaza :lol: :lol:

sto set ice price o jajima i negatvinom utaijcu holesterola iz zumanaca.....zar ti mislis da pre tih 7 mesecai kada sei krenuo u teretanu nije postaojao SVET...itd..itd..itd..tj prosvetitelj srpsko-raski..mogu slbodno da kazem sada i moravski  :clap: :clap: :clap:

coece..pa nije ovde pedja ili lazic ili svetli ilija izmsilio da zumance jajeta u velikim kolicinma nije dobro..ALO....RODJAK....KOJI JE AVAMA ......?/
meni stvaro niste jasni jbt....pa vi se bavite sa ovim veoma malo
aj prosvetitelj se bavi preko 2 godine  :lol: :lol: :boxed: :boxed: :boxed:..i ima uspeha nevoerovatnog.....ali covece razmisli malo jbt....u stvari..sampione razmisli malo  :lol: :lol:...bdw..-lep ti avatar  :boxed: :boxed:..jel to.....ma ok ustvari..

dalje....u nekim postovima ziasta sjajno odgovris i reznuhjes stvari dok u drugima sam sebi radis poptunu kontradikciju...ja neznam sta je povod  i razlgo tome...samo ti kazem da su ti postovi sigruno kontrakdiktorini..od onih gde kaze..vidi STA MLADI RADE I KAKO NEZNAJU..sto si u pravu,...DO RASPRAVE O TOME DAli zumanca ne vlajaju

NE VALJAJU LOKSS koje amma i tata znaju kao loks ili en znaju..jbg..nije ni bitno....u kolicini o kojima se prica..ne valjaju...ako ti jedes svaki dan 10 zumanaca...ALI SVAKI DAN./.onda rodjak neka ti je bog na pomoci..
a ako ti jedes svaki dan 3 jaja..i jedes travu kao suplement za masu...NE TI  ;) ;),ONDA CES TAKVE I REZULTATE IMATI....

meni jeste jasno da u velikim gradovima nesretnici uzimaju pare na treninge i sta ja znam sta vec ne...i da se klinci obracuju za pomoc na razno razne nacine BILO KOME..i od tuda procvat prosvettileja i strucanjka...
ali mi nije jasno da ti isti ne razmisljaju o nicemu dalje...jer..AKO TI NE MOZES POMOCI SEBI....PA KAKO CES POBOGU DA POMOGNES MENI????....

a nije isto MISLITI I SRATI moj priatjelju....veruj mi na rec..NIJE ISTO...
a o gadjanju sa knjigama,pricanju o referencama..ma brate.....pa opet ti je odgovr vrlo jednsotavan..POGLEDAJ...SIROM OTVORENIH OCIJU.
i jo nesto..ko upotrebe supelemtna...nije bitno dali nesto valja ili ne alvja kod prosvetitlja..bitno je da nije ovde.
jer tok su neke firme gurale u punile guzicu za dzabaka onda su bile najjace i najbolje..sada toga vise nema...i sada je BOLJE TUDJE.
bolje je moj .....kada malo dublje udjes u celu ovu pricu..mozda kasnije ako te u opste ovaj sprot i bude vise znaimao..onda ces da shvatis da se to sve vrti u isti krug..i da tu nema mnogo razlika..
jer da ima..ma pametn si momak...tj sampion  :lol: :lol:.pa ces vec zakluciti.
a jel..nisi anm rekao...u kojem to prvologaskom klubu igras???? :) :)

i za kraj

Quote
s tim shto njemu kapa dole na nachitanosti i kolichini informacija koje poseduje kao i za sve stvari koje je isprobao na sebi ..

o kome pricas  :lol: :lol:.....imal rezulatata vidljivih na sebi..
opet i kazem..nije isto MISLITI I SRATI.....
pogledja svoj sprot..ako se bavis u ospte jbg..sta znam...pa kazi...jer ima onih koji sede po ceo dan i kazu..MA JA TO MOGU..SAMO DA HOCU..ili MOGAO SAM JA U BARSI DA ZAVRSIM.S.AMO DA SAM HTEEO.. :wow: :wow:

e vode ti je malo veci rpoblem..nije dovljan taletna..TREBA ZNATI I PROBATI NA SEBI
jer nije isto..MISLITI I SRATI...

haleujja my soon.. :lol: :lol:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #78 on: September 06, 2008, 07:08:56 AM »
Quote
ako hocete jedite i punu kutiju celih jaja i uzimajte kantu ulja..vasa stvar...kada budete nesto postigli, da je to vas licni uspeh onda se cujemo..to tada..cenzura..

ma jok brate.uskoro izlaze nove reference..da u opste ne treba jesti..samo naucitviati sa true proteina travu i to je to  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #79 on: September 06, 2008, 03:16:47 PM »
^

1) ne chitash uopshte ko shata ovde pishe .. ubacujesh rechi u usta ljudima ...
2) ovo nema veze sa gramatikom .. ne obracam paznju na to ali je nemoguce citati tvoje postove .. mislim ako je tok tvojih misli takav kao i shto je napisano onda to objashnjava mnogo ...

ja ne znam shta sada tebi nije jasno ... kakav Bog da mi je u pomoci , sad ... pa godinama se tako hranim .. ne razumem ... kakvu stagnaciju ti pominjesh ... zamena teza ... cao/zdravo meshash babe i zabe .. eo ako je markoni rekao da se od greens raste onda ja sechem jaje sebi .. .pa nije debil .. znam i za tu prichu , ali necu da se upushtam u to .. a shto ti prichash o markoniju toliko btw .. ja ne vidim da on tebe nesto pominje ...jel peche ego ??? ... a to gde ja shta i kako igram .. batali mi tu prichu ... iza toga stoji cela jedna pricha i to uopshte nije reprezentativno :) ok ? ja i dalje mislim i mislicu da tebi od zumanaca ne moze biti nishta ...naravno pricha se o normalnim ,realnim obrocima .. a ti cesh da nastavish da pishesh gluposti koje nemaju veze sa vezom a najmanje sa temom , da trazish markonijeve slike i da se prozivash preko neta koristeci sarkazam na nivou deteta 4. osnovne .. al dobro :)))  ja sam svoje rekao .. vi svoje ...

over and out :)

OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!