EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika  (Read 4046 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mamana2

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« on: April 06, 2010, 09:48:21 AM »
Dragi forumasi, ja sam nova clanica. Zovem se Sandra i imam 33 godine. Porodila sam se po drugi put pre 8 meseci i od tada dosta smrsala, ali je ostalo jos nekih 6kg, 8kg do idealne : )))))).Moj BMR je 1418,5 a TDEE 1702,2. Po mojim proracunima dnevni unos mora biti oko 1350kcal. Stomak mi je kriticna tacka, a vremena za odlazak u teretanu ili aerobik za sada nema tako da bi mi odgovarale samo neke kucne varjante. Obradovala sam se onom desetominutnom pilatesu ali link vise ne radi.
Odstampala sam Lazicevo uputstvo, a citala sam i ostale preporuke ali mi i dalje nije jasno odredjivanje kolicina po obroku. Predlog jelovnika na kraju je meni potpuno ok samo ne znam kako da prilagodim kolicine "mom slucaju". Znam da mnogo trazim, ali stvarno imam jako malo vremena, pa ako je ko voljan da pomogne bila bih jako zahvalna.
Pozdrav

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #1 on: April 07, 2010, 08:40:31 AM »
Pa 1g proteina ima 4 kcal
    1g ugljenih hidrata ima 4 kcal
    1g masti 9 kcal
Pa izracunaj lepo, recimo 100g proteina=400 kcal, 100g uh=400 kcal, i masti izracunaj otprilike koliko unosis, pa povecavaj proteine ili uh do koliko kalorija hoces da unosis, i podeli recimo 100g proteina na 5 obroka=20g proteina po obroku i recimo prva 3 obroka da ti imaju uh to je otprilike 30g uh po obroku. Pozz

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #2 on: April 07, 2010, 10:14:38 AM »
postavi konkretna pitanja a ja cu ti davati potrebne odgovore :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline mamana2

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #3 on: April 07, 2010, 11:01:56 PM »
Lose sam krenula, celo pre podne nista od jela. Rucala sam 100g pileceg belog na teflonu i 60g rize. Posle 2,5-3h mix od obarene boranije, brokolija, pecenih tikvica i malo cvekle iz tegle (za tu cveklu nisam sigurna????) i vecera tunjevina u salamuru i 150g mladog sira (sabacki 10%mm-nema nigde Ella da se nadje).
Za sutra sam potopila ovsene da ne bude opet ko danas, dok ja spremim klince ode jutro. Za uzinu cu neko voce i posle sam planirala slicno kao danas.
Napisacu sta sam ranije jela pa mi kazite sta mislite o tim kombinacijama.
Dorucak: musli/ kornfleks i mleko. Volim onaj kornfleks sa brusnicom.
uzina neka vocka, najcesce naradza.
Za rucak tunjevina ili grilovano belo, zelena salata, paradajz, grilovane tikvice,mladi sir i malo semenki bundeve (pecene i neslane).Sve ovo bude u jednom tanjiru  :)
A za veceru belo na teflonu ,boranija i cvekla. Vidim da vi obrnuto forsirata za rucak piletinu, a za veceru tunjevinu. Okrenucu i ja.
Kada mi se jelo nesto slatko obicno sam uzimala bonzitu ili semenke pomesam sa medom : )))))
Cak i kad MM zdere hamburger ili giros i slicno ja uzimam pilecu premium salatu u Meku sa prelivom od jogurta. Jeste pohovano meso ali ima bas dosta sveze salate pa mi nekako dodje kao najmanje zlo. :blush:
Sta jos predlazete  za veceru, meni nesto ova tuna ne prija uvece, narocito bez hleba.
Pozz

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #4 on: April 07, 2010, 11:39:11 PM »
ima 1 grupa na fejsbuku koja kaze:ici u mek i jesti salatu je kao traziti ljubavni zagrljaj od kurve..znaci,ne valja nista
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline mamana2

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #5 on: April 07, 2010, 11:49:23 PM »
Milane, ja sam oduvek bila dobra sa analizama tipa sta je pesnik hteo da kaze, ali tu izjavu ne razumem i pored sveg truda. :nonono:
Sta ne valje nista? ici u Mek ili jesti tamo salatu?
Meni se cinilo da je ok naci najmanje losu kombinaciju u datom okruzenju. I sve to jednom u 2-3 meseca :dunno:

Offline mamana2

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #6 on: April 08, 2010, 12:05:32 AM »
Nisam rekla ( ako mogu malo da se izvucem) da sam uspela da odradim 10minuta pilatesa jutros i pijem dosta vode.
Vidim da nisam nigde napisal kilazu :hitself:
64kg/ 169cm
Sutra se nadam da ce biti lepsi dan [a da malo i setamo. Brzi hod sa kolicima  :lol:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #7 on: April 08, 2010, 07:07:40 AM »
pokusaj za pocetak da imas 5 obroka a od tih 5 da bar 4 budu kako treba
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: jos jedan novajlija-potrebna pomoc oko jelovnika
« Reply #8 on: April 08, 2010, 09:48:46 AM »
dorucak ne preskaci

a to pohovano, iz meka ili ne, sa gomilom salate :wow:  ili bez salate zaobilazi u sirokom luku. takodje i prelive


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads