EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trbusni misici (stomak)  (Read 282450 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fanste89

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #350 on: November 17, 2011, 10:07:07 AM »
Ja vezbe za trbusnjake radim nekoliko minuta posto zavrsim sa vezbama za ruke, ledja, noge (sklekovi, poluzgibovi, cucnjevi itd.) pa me zanima da li forsiranje vise grupa misica u jednom danu moze da umanji napredak nekih misica koje sam radio ???? (radim vezbe snage ponedeljkom, sredom i petkom)

Offline GiXXeR

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #351 on: November 18, 2011, 02:46:36 AM »
Nije me bilo dugo :innocent: Trazio sam jos loong time ago savete ovde u vezi nekih vezbica koje mogu kuci da odradim i da sam to ispostovao ranije sad bih verovatno video rezultate, al' dobro nema veze, bitno da sam sad cvrsto resio da treniram pa sam dosao po malo :help: od vas :D

Naime, trenutno bih najvise forsirao trbusnjake (razlicite vezbe za njih), sklekove, zgibove, propadanje, cucnjeve, trcanje. Najvise zadnjih dana citam o trbusnjacima posto vidim ima dosta vezbi, sad citam i da ako se ne pravilno rade moze doci do povreda (logicno naravno, al' nisam mislio da trbusnjaci mogu i pogresno da se odrade :D ), na youtube-u nailazim na stotine 'how to get 6 pack abs fast' snimaka itd itd, pa sad vise da raskrstim sa tim i cujem sta treba da radim. Teretana zbog trenutne situacije u kojoj se nalazim i zauzetosti slobodnog vremena u startu otpada, a posto sam video ovu temu, verovatno ce otpasti i za stalno kao opcija :D Mislim ne mora da znaci, ali napredak s ovim vezbama je meni za pocetak dovoljan, a kad to postignem lako cemo za teretanu.

Posto je ovo tema o trbusnjacima, necu ispitivati nista oko ishrane, nego cu samo pitati da li je ovaj video ok i da li mogu 100% po njemu da radim? Probao sam jednom (ne full vreme, nego sve vezbice na brzinu) i osetim kontrakcije prilicno, a sutra kad odradim ceo tajming i uspem 2-3x ponavljanja garantovano cu dobiti upalu. ovaj video je u pitanju:



E sad, meni nije problem da radim ovo svaki dan, ali procitah negde da je bolje 2-3-4x dnevno(najbolje valjda 3x dnevno(svaki drugi dan)). Da li onda da radim tako? Posto se sloj salca nece skinuti samo od njih da li je trcanje dovoljno da ubacim u danima izmedju/svaki dan po 3-4-5km ili treba jos nesto da radim?

Npr, ponedeljak/sreda/petak vezbe sa snimka + sklekovi, zgibovi, propadanja, cucnjevi bla bla itd, a utorak/cetvrtak/subota trcanje + sklekovi, zgibovi, bla bla itd :D Ishranu cu regulisati vremenom (tj. pokusat) posto sam se u poslednje vreme navikao (namerno, da bih nabacio koji kg, iako znam da nije to trebalo da radim na taj nacin) da jedem kasno (1, 2 posle ponoci), brdo slatkisa, ubacivanje svega i svacega u togu dana, ne jedem voce redovno (uopste), slabo jedem ribu, povrce itd itd. Nisam se nesto uneredio, visina je oko 177, kilaza mozda 65kg, +- koji kg, imam malo stomacica, ali ruke bi mogle biti jace, a i ramena nesto sira pa sam cvrsto resio da krenem sa ovim 'vezbicama' :)

Malo sam udavio, al' vec kad krecem da radim, da to krenem pravilno. Najvise me zanima tempo i ovaj video. Znam da ih ima gomila, ali ovaj mi odgovara, vezbe, vreme, osetio sam opterecenje trbusnih misica, i koliko nedeljno puta da ih radim i da li svaki dan moze da skodi?

Pozz!

Offline GiXXeR

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #352 on: December 15, 2011, 12:05:27 AM »
Niko?

Offline teskostecenje

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #353 on: December 15, 2011, 12:23:40 AM »
ako vec hoces da radis vezbe  kao sklekovi itd bolje radi recimo ovako
1 dan sklekovi +propadanja +4-6 s trbusnjaka
2 odmor
3 zgibovi +trbusnjaci
4 odmor
5 noge+trb
6 odmor
pa sve ispocetka;
sa takvom ishranom brdo slatkisa i ostalog smeca mozes da dobijes jedino salo pa ako ti je cilj to samo napred !Ako se, prilikom vežbanja trbušnih mišića, drže ispružene noge; pri tome se (uzaludno, sa stajališta trbušnjaka) naprežu nožni mišići i mišić ilio psoas, koji, zamoren, daje osjećaj bola u donjem delu leđa !

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #354 on: December 15, 2011, 07:59:33 AM »
nemoj bez pitanja da stavljas linkove do drugih foruma, nebitno je o kome se radi

evo ti citaj ovo
http://www.exyu-fitness.com/vesti/najbolje-za-trbusnjake/
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline GiXXeR

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #355 on: March 09, 2012, 12:57:54 AM »
Situps ili crunches?

Jel isti efekat na misice. Ako jeste, da ne stresiram bez razloga donji deo kicme.

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #356 on: March 09, 2012, 09:47:07 AM »
Nije isti efekat..
-Your Mind Is a Battleground-

Offline GiXXeR

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #357 on: March 09, 2012, 12:37:22 PM »
Pa sta da radim onda? situps? Nije mi problem.

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #358 on: March 09, 2012, 03:42:52 PM »
I jedne i druge
-Your Mind Is a Battleground-

Offline GiXXeR

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #359 on: March 09, 2012, 03:54:25 PM »
Tebe bas mrzi da kucas. Pa daj detalje, kako zasto, sta? Malo opsirnije :pullhair: Ja gde god sam procitao kazu da je efekat isti posto nakon odredjenog ugla (situps) trbusnjaci prestaju da rade pa nema svrhe opterecivati kicmu.