EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Help needed :)  (Read 1399 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline uLv

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Help needed :)
« on: January 25, 2012, 11:37:37 PM »
Kao prvo,  pozdrav za sve korisnike ovog super sajta! :)

Kao drugo ... Ιmam 20 godina, 180cm visok , 74kg (BMI 12-13%) i eto da kazem rekreativno treniram vec 2 godine. U poslednja 3 mjeseca sam izgubio 18kg zato sto sam trcao po 12 km 3-4 puta nedeljno i naravno izgubio dosta misicne mase jer... em je to kardio em ubija zelju za tegovima .. iako sam jeo bas bas mnogo :)
Sada zima dosla, poceo intezivno sa teretanom i boksom i tkzvanim m100 kardio programom prije i posle teretane..

Moj problem je sledeci: Iako studiram medicinu i upoznat sam sa ljudskim metabolizmom i ostalim stvarima, poceo sam da jedem pa recimo ponekad i kompulsivno a nisam siguran da treniram dovoljno da to sagorim
Desava se.. kao danas da pojedem oko 100gr jecmenih (barley) i razanih pahulja (rye) jer su zdravije od ovsenih i imaju nizi Glycemic index i cak vise proteina, zatim jedem jos 3-4 puta tokom dana ... i dodjem uvece kuci posle teretane i odjednom dobijem nenormalnu zelju za hranom i pojedem npr pleh pite... i onda normalno pocinje da se akumulira salo na stomaku i jos malo zbogom trbusni :)
Cak i koristim neke ''dokazane'' trikove kao cistu limunadu, jabuku i cimet u kapsulama posto kontrolisu nivo insulina neposredno nakon obroka al to su kao neki ocajni potezi ...

Jedan normalan dan kada treniram izgleda ovako

1 Obrok : Ili 100gr pahulja sa nemasnim jogurtom ili omlet od 4jaja ( sa zumancetom)
2 Obrok : Nesto kuvano / salata / snicla itd uglavnom nista od ''losih'' kalorija
3 Obrok : 2 banane/ jabuke i solja nemasnog mlijeka i protein shake
4 Obrok : Vocna salata / tunjevina
5 Obrok : 5gr glutamina i protein shake
Trening:

3 serije po 10 ponavljanja m100 kardio programa , zatim 30tak minuta intezivnog boksa :)
Teretana:  - 4 sets 10 reps siroke pull ups
               - 4 sets 10 reps dips
               - 4 sets 10 reps lateral raises sa  bucicama od po 8kg
               - 3 sets 10 reps front raises sa bucicama od po 8kg
               - 2 sets 10 reps back raises tj na bench klupi za posteriorne deltoide
               - 3 sets po 10 reps kao bench press samo na masini , ne znam egzaktan naziv (60/40/30kg) do           
               zamora
               - 3 sets po 6-8 reps fly ( 50kg/30/20kg)
               - 2 sets po 20 reps tricep pull-downs (15kg)
               - 2 sets po 8-10 reps Barbell curls
               - 2 sets curls sa bucicama do zamora
               - 2 serije po 10tak ponavljanja squats i leg-pull ups na masini
I na kraju radim standardne vjezbe za trbusne

Sve mi se cini da je ovo sr...e od programa al eto, posto  mi fakultet remeti poslove i ubija zelju da radim , cak i nemam neki raspored kad da treniram a kad ne , pa treniram kada stignem...

Cak mi je i zao da koristim suplemente koje imam, a kreatin sam batalio da uzimam ima jedno 8 mjeseci

Koristim :  Iso100 whey complex , L-glutamine pa mi je cak i zao da trosim ove suplemente bez pravog treninga i jos cekam da se otvori neka nova, moderna teretana pa cu tamo sigurno prosiriti dijapazon vjezbi...

Naravno, htio bih da mi neko ko je vise upucen u ove stvari ''modifikuje'' dijetu i vjezbe posto hocu da nabacim sto vise misicne mase i naravno da nastavim da sagorijevam salo..


Offline smvt

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: Help needed :)
« Reply #1 on: February 07, 2012, 10:33:06 PM »
Vidi ovako  prvo shto morash da uradish jeste da odredish koliko proteina ti treba dnevno poshto ti oni grade mishice , a uh su ti gorivo :) morash imati odredjenu kolichinu proteina u svakom obroku a uh mozesh da ubacujesh npr  u prvi obrok , obrok pre treninga  i obavezno u obrok posle treninga. E sad ako je u pitanju veca kolichina uh onda ih rasporedi tako da ih sve pojedesh sa zadnjim obrkom odmah posle treninga.Te vocke , vocne salate zaboravi , mleko i jogurt isto ne treba ti . Koshtunjavo voce i maslinovo ulje , pirinach , krompir i ovsene, pilece belo , tuna , junetina  to treba da jedesh moze da uleti i kuvani obrok ali ono kao 1 nedeljno. Taj glutamin posle treninga nikad ispod 20gr, nzm dal uzimash i kreatin ali bi mogao. Za trening nzm shta da kazem nisam bawsh toliko strucham al mi se chini da je dosta obiman, vfidi to sktati malo na 1h plafon. poz

Offline Predator_SRB

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 348
  • Gender: Male
  • Silvester Makarone - Rambo!!
Odg: Help needed :)
« Reply #2 on: February 08, 2012, 11:38:02 AM »
Kao prvo,  pozdrav za sve korisnike ovog super sajta! :)
Desava se.. kao danas da pojedem oko 100gr jecmenih (barley) i razanih pahulja (rye) jer su zdravije od ovsenih i imaju nizi Glycemic index i cak vise proteina,
pozdrav i tebi,
ovsene nisu izvor proteina nego izvor ugljenih hidrata...kolko god vise imale te jecmene i razene pahuljice proteina, to ti nista ne moze znaciti, to su biljni proteini, nekompletni. Drugo..cini mi se da cak imaju vise masti te jecmene i razene al nisam siguran

Jedino mi se ne svidjaju te snicle to izbaci, kao i banane, veruj mi ja sam imao problem do pre neki dan.
Umesto vocne salate te, uzmi zelenu salatu, krastavce, paradajz, i tako...


mogao bi da nam kazes kojim danima samo treniras? veliki pozz  :)
Rambooo....nije picka....da ga vatate za dupe!