EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd  (Read 9839 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd
« Reply #10 on: August 30, 2009, 01:13:43 PM »
pedjina i moja diskusija obrisana na njegov predlog i moju i njegovu saglasnost,jer je tako najbolje a on i ja znamo zasto..
ovo sam napisao da ne zli jezici mislili kako se ovde brise uvek nesto kad se ne slozi sa mojim ili necijim misljenjem..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd
« Reply #11 on: August 30, 2009, 01:25:17 PM »
pedjina i moja diskusija obrisana na njegov predlog i moju i njegovu saglasnost,jer je tako najbolje a on i ja znamo zasto..
ovo sam napisao da ne zli jezici mislili kako se ovde brise uvek nesto kad se ne slozi sa mojim ili necijim misljenjem..


tacno!!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd
« Reply #12 on: August 30, 2009, 01:42:36 PM »
Iso-100 moj zakljucak ima smisla sa pedjinim eksperimentom. Jednostavno u kupusu ima nesto a to je kiselina koju spomenuh sto omogucava da se sporije registruje secer za razliku od mleka. Kada se sporije aktivira prost secer monosaharid sporije reaguje i pankreas. Mislim da ima smisla.
Licno sam na sebi osetio da kad god pojedem iz cuga recimo 100 gr meda moram da odspavam pa se ne zvao kako se zovem. Oci postanu teske noge otupe i moram da legnem. 60tak minuta sna i onda kao nov. Isto sam probao i sa dekstrozom rastvorenoj u 200 ml vode. Jedna supena kasika mi ne cini nista dok mi se od dve bukvalno vrti i moram da prilegnem. Samo me dextroza nekih 10 do 15min drzi omamljenog.
Sto se tice mleka mislim da period laktacije cini presudni faktor i razgradnja laktoze. Licno nisam osetio za mleko reakciju mog organizma jer ga slabo konzumiram a sa jogurtom nemam pojma jer ga koristim sa ovsenim cim otvorim oci. Tu je usko povezana aktivacija insulina sa jutarnjim budjenjem i reakcije organizma.
Inace fiziologija kaze da kada se covek nazdere i napuni kvalitetno zeludac krv se navlaci u isti da bi radio i vario hranu punim kapacitetom. Zato moze da se oseti omamljenost. Neke extremne stvari osecam jer naprosto poceo sam od skoro da koristim neke osnove bb i vidim razliku pre i sada. Vidim jasno kako neka hrana utice na mene jer mi je sve dosta sveze.
Iso-100 ovo je forum, sluzi da se polemise. Niko nikog nece da bije. Da je napeto jeste ali to je sto je ;-)

a fruktoza u medu je lowGI ? shta sada  :lol: :lol:  GI/GL opisuje samo UHkomponentu hrane ... shta je sa proteinima i mastima .?? oni nemaju uticaja na skokove glukoze u krvi ?? amino kiseline takodje mogu da dizu insulin .. POSEBNO bcaa tachnije leucin .. i to je jedan od vecih razloga zashto je mleko insulinogeno a ne GI .. zato hocu da kazem da ako neshto ima lowGI ne znachi da ti nece maltretirati insulin .. opet kazem ok je znati to ali to je samo jedan od ,,alata'' koje koristish pri pravljenju jelovnika nikako nije presudan i ne treba se toliko oslanjati na njega jer jednostavno ne daje tachnu sliku u vecini sluchajeva nego se treba malo voditi zdravim razumom ..

gi/gl treba shvatiti uslovno jer se ti brojevi JAAAKO menjaju u zavisnosti od uslova svaki predhodni obrok utiche na naredi u tom kontextu i menja njegov GL .. to je second feeding efect npr ali ima josh mnogo promenljivih
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd
« Reply #13 on: August 30, 2009, 03:00:56 PM »
laktoza, mlecni secer se unosi mlekom, ali se u organizmu moze i sintetisati  (galaktoza + glukoza) u periodu laktacije
ovo sam hteo reci samo sto sam lose napisao preko je** fona. Zeleo sam za med da kazem da se sastoji iz prostih secera i da zato meni dizu insulin. Ako neko drugacije reaguje to je njegov problem


FRUKTOZA JE PROST SECER KOJI JE LOW GI !!!!!! zashto ne shvatish da ne mozesh generalizovati tako i nemoj da ignorishesh moje postove rekao sam ti da se GI odnosi na UH komponentu hrane ali da ima josh jaaaako puno stvari koje utichu na insulin ... npr visok nivo BCAA u mleku ga chini namirnicom koja ebe kevu insulinu a ima niski GI !!!!!... kontash .. odakle ti tolika zelja da sve stavish pod isti kosh .. da je tako jednostavna pricha svi bi bili struchnjaci neki .. kao prosti sheceri HIGH GI sve ostalo niski i problem sa insulinom reshen .. jeste ..evo odma ..  :hitself: :wallbash1:


odo da sintetishem laktozu i da dojim mladunchad  :blush: :blush: :blush:  :innocent:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd
« Reply #14 on: August 30, 2009, 03:52:32 PM »
Quote
shta je sa proteinima i mastima .?? oni nemaju uticaja na skokove glukoze u krvi ?? amino kiseline takodje mogu da dizu insulin .. POSEBNO bcaa tachnije leucin

BRAVO!!!!
 a evo malo i o fruktozi
Quote
ne kazem da ne psotoji teroija od nekih drugih"guru-a"po ptianju odnosa DEXTROZA-FRUKTOZA tj da ti isti zastupaju upotrebu FRUKTOZE umseto DEXTROZE,ali 0X10 000 je uvek 0.....znaci..pustimo teroije i lupanje koje kavih kvazi strucnjaka-ovde mislim na ove nase-i daj jednom  ljudi odmaknite se samo 1mm od lonoga sto su vas u skolama ucili oni koji su zavrsili fakul;tete pre 50 ili vise godina jer nauka je uznapredovala i nije dovoljno samo objasnjnje FRUKTOZA JE PROSTI SECER KOJI SE RASTVARA U JETRI------i sta dalje....?....ali da ne duzim..

FRUKTOZA-nema sta da trazi kao izvor UH u nasem PWM iz prostog razloga jer ima jako nizak G-indeks- a samim tim zbog te svoje karakteristike nema moci da snazno iritira podiznje inuslina koje nam je i te kako potrebno posle treninga...sta to znaci..

pa fruktoza posle samog unosenja u organizam veoma brzo u jetri bude preradjena u glukozu i poslana ko zna gde....ili...kako bi rekao nas narod u zapecak ili cosak..a pored ovog velikog nedostatka, G index se menja jako brzo cim se namirnice izmesaju

znaci unosm ogrome kolicine frukotze mozemo da dobijemo samo jedno..talozenje viksa masnoca..

istina je to sto kazi ti strucnjnaci na tim mestima gde sam to video da frukotza puni jetru glikogenom,ali nama je cilj povratiti glikogen u misic  a ne rizikovati da nam se taloze bespotrebne masnoce

poslednja istrazivanja cak idu do tud da fruktoza utjece na starenje misicnih stanica-ovo uzeti kao rezervu..za ovo nsiam siguran..


u svakom slucaju nije mi jasno zasto neko hoce da izmislja toplu vodu i pored toga sto je dokazano da glukoza ima perfektan g index za ono sto je anma potrebno,a sama frkotza jako nizak g index i nesposobnost da iritira insulin
dakle glukoza je u svakom slucaju za 3 koplja sipred frukotze(glikoza) i zasto rizikovati sa istom i razmisljati kolika je duga njena konverizja u jetri!!

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd
« Reply #15 on: August 30, 2009, 06:35:07 PM »
@ slobabob...pobrkao si babe i dede zabe i lonce i poklopce..prekini da lupetas kao maksim po diviziji ili ce pasti brisanje postova ili lok posto ovako stvarno vise ne ide
al se nekad dobro jelo

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: GI/GL index ,lubenice ,snickers,insulin ,itd
« Reply #16 on: August 30, 2009, 08:21:59 PM »
@slobabob
nadam se da ti je sad stvarno jasno sto ti brisem poruke. od sad pa ubuduce pre nego sto i pocnes sa ovakvim vratolomijama na forumu poruka ce ti biti izbrisana. svaku temu u kojoj se pojavis upropastis. sledeci put pre nego sto nesto napises dobro razmisli

tema je ociscena pa nastavite sa normalnom raspravom :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads