EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: igor.88 - ishrana, trening  (Read 13821 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline igor.88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
igor.88 - ishrana, trening
« on: February 16, 2010, 12:09:20 AM »
Pozzdrav svima  :)

e ovako, imam 21 godinu i imam 3-4 kilograma viška (visok sam 172 a težak 76 kg žive vage  :lol:) koji su uglavnom na stomaku....
Prije  oko 15 dana sam poceo da treniram i idem 3x sedmično, pred svaki trening trčim oko 20-25 minuta, tj pretrčim 3,5 - 4 kilometra ... a što se hrane tiče trudim se što više mogu, uglavnom piletina, riba, konjetina, bjelanjak, povrce..... sto manje UH uvece .....

e sad interesuje me da li da doručkujem prije treninga, npr kornfleks+mlijeko i npr 2bjelanjka ili ne... i kako da skinem to salo a da se ne osušim sav, da li da radim HIIT, jer mi se to desilo prije kad sam prestao pušiti naglo sam se udebljao , a još brže smršao, ali nažalost samo je stomak ostao :(


pomozite :) svaki savjet je dobrodošao

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #1 on: February 16, 2010, 12:13:22 AM »
Trci posle treninga,ne pre...sto se tice kornifleksa ima puno boljih izvora uh ...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline igor.88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #2 on: February 16, 2010, 12:19:12 AM »
OK što se tiče trčanja, da li da pojačam na 5x trenninga, tj 2treninga ostavim samo za trčanje? Što se UH tiče... predloži mi nešto... ovsene ili ? nov sam u svemu ovome ..

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #3 on: February 16, 2010, 09:19:14 AM »
UH: Ovsene, pirinach, krompir...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline igor.88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #4 on: February 16, 2010, 12:36:04 PM »
oke, a ovo drugo je sve ok... ? trcim vec 15 dana kao konj a nista se ne vidi promjena ?! to me malo zbunjuje..

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #5 on: February 16, 2010, 03:06:57 PM »
Trchi na prazan stomak...ni sluchajno jesti prije trcanja, znachi kafa (ako je konzumirash, naravno bez secera) i trk u trchanje...

Jos bolja opcija ti je teretana...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #6 on: February 16, 2010, 03:29:30 PM »
trcim vec 15 dana kao konj a nista se ne vidi promjena ?!

kolko si pakovao ti to salo  :lol: cuj trci vec 15 dana  :wow:
a pri tom ti je trcanje samo jedan nacin potrosnje kalorija. ti ako ih nadomestis u ishrani mozes da trcis i 15 godina pa neces imati rezultate  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #7 on: February 16, 2010, 04:14:57 PM »
20 minuta trchanja sagori max 300 kalorija...to ti je manje od 100 gr pirincha... :nonono: :nonono: :nonono: :nonono:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline igor.88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #8 on: February 16, 2010, 05:52:11 PM »
kolko si pakovao ti to salo  :lol: cuj trci vec 15 dana  :wow:
a pri tom ti je trcanje samo jedan nacin potrosnje kalorija. ti ako ih nadomestis u ishrani mozes da trcis i 15 godina pa neces imati rezultate  :)

pakujem ga od proslog ljeta   ;)
Pa trcim na traci u teretani , i kako tamo pise oko 350 kcal samo za trcanje, i onda radim na spravama i sa tegovima...
a pa valjda bi trebao da smrsam bar malo , tamo mi pise da mi je BMR 1824,1 kcal a buduci da idem u teretanu 3x sedmicno, a inace mnogo se krecem, hodam po grradu i to (jer mi je crkao auto  :lol:)  TDEE mi je oko 2500kcal... znaci oduzmem oko 500 kcal dnevno i ispadne oko 2000 kcal, a ja ni toliko ne unesem... evo npr danas sam pojeo oko 11h kornfleks sa oko 200ml mlijeka od 1,8 masti, oko 13h  150g tune + 100 g posnog i oko 17h pasulja nekog.... ne znam gramazu, i za veceras cu samo neku vocku i kuvano povrce (karfiol, brokula, mrkva) i posni uz to...
ja mislim da je ok ta ishrana i da ne unosim preko 1900 - 2000 kcal dnevno.. .tako da bi poslije nekog vremena trebalo bit nekih rezultata  :dunno:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: igor.88 - ishrana, trening
« Reply #9 on: February 16, 2010, 07:15:09 PM »
pakujem ga od proslog ljeta   ;)
Pa trcim na traci u teretani , i kako tamo pise oko 350 kcal samo za trcanje, i onda radim na spravama i sa tegovima...
a pa valjda bi trebao da smrsam bar malo , tamo mi pise da mi je BMR 1824,1 kcal a buduci da idem u teretanu 3x sedmicno, a inace mnogo se krecem, hodam po grradu i to (jer mi je crkao auto  :lol:)  TDEE mi je oko 2500kcal... znaci oduzmem oko 500 kcal dnevno i ispadne oko 2000 kcal, a ja ni toliko ne unesem... evo npr danas sam pojeo oko 11h kornfleks sa oko 200ml mlijeka od 1,8 masti, oko 13h  150g tune + 100 g posnog i oko 17h pasulja nekog.... ne znam gramazu, i za veceras cu samo neku vocku i kuvano povrce (karfiol, brokula, mrkva) i posni uz to...
ja mislim da je ok ta ishrana i da ne unosim preko 1900 - 2000 kcal dnevno.. .tako da bi poslije nekog vremena trebalo bit nekih rezultata  :dunno:

Nije, boldovao sam ti greshke...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.